Kerítésen innen
Orvos, vigyázz! -a szó szoros értelmében, szittyailag, alakilag- elöljáró jobbról közeleg…..
Hihetetlen történet következik! Felhívom a figyelmet, hogy az alábbi igaz eset 2023-ban történik Magyarországon, szereplői az orvostársadalom aktív dokijai, akik teljes természetességgel tűrik és teszik a „dolgukat”, ami nem a gyógyítás.
Hihetetlen történet következik! Felhívom a figyelmet, hogy az alábbi igaz eset 2023-ban történik Magyarországon, szereplői az orvostársadalom aktív tagjai, akik teljes természetességgel tűrik és teszik a „dolgukat”, ami nem a gyógyítás.
Orvos, vigyázz, kész, fogadás jobbról….!
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórházban küldtek körbe orvoskörökben egy levelet, amit az igazgató írt az értekezletek rendjéről, formájáról, időpontjáról, hogy kik vegyenek részt ezeken, milyen ülésrend szerint kell elfoglalni a helyeket – a levél például külön kitér arra, hogy az intézményvezetőnek vagy helyettesének az asztalfőn kell helyet foglalnia. Akiknek eddig nem durrant el az agyuk, azok most figyeljenek:
“Az orvosok 7.50-ig megérkeznek, az intézetvezetőt megérkezéskor az orvosi kar felállással köszönti. Az intézetvezető a tanácskozó ajtaját bezárja, jelezve ezzel, hogy további belépés nincs, annak érdekében, hogy az elkésők az értekezletet ne zavarják.”
A kontextushoz annyit érdemes hozzátenni az egészségügyben megragadt, becsontosodott szokásokról, hogy akadnak még olyan intézmények, osztályok, ahol a mai napig jelen van a régi idők hangulatát idéző felállással köszöntés. Olyan helyek is vannak, ahol a főorvos az orvosokkal kölcsönösen tegezi egymást, másokkal viszont szigorúan magázó viszonyban van, a keresztnevén sem nagyon illik szólítani – próbálta elvenni az élét a történteknek a 444.hu.
Arccal az 50-es évekbe!
Az általános iskolai órák hangulatát idéző felállással köszöntés meglepte a miskolci kórházban dolgozó orvosokat, mert korábban ez nem volt bevett az intézményben. Pláne, hogy egy olyan eseményről van szó, amely a napi rutin része.
A reggeli értekezleteket minden nap megtartják és nagyjából félórásak: az ügyeletesek beszámolnak, hogy mi történt a műszakban, milyen betegséggel kerültek be emberek, illetve ha történt valami rendkívüli esemény, arról is szó esik. Tehát egy sima munkahelyi ügymenet….
A portál megkereste a Magyar Orvosi Kamara Borsod megyei elnökével, Dr. Csilek Andrással, akinél többen is jelezték az érintettek közül, hogy kellemetlenül érinti őket a rendelkezés, vagy zavarja, frusztrálja őket. Egyesek szerint nyomásgyakorlásról van szó, hogy növeljék az intézményvezető tekintélyét.
“Nadrágszíjas testületeknél, bíróságon ez talán oké, és persze itt is van egy hierarchia, de nem ilyen jellegű, nem szoktunk felállni. A XXI. században egy magyarországi kórházban akarnak viselkedési kódexet állítani, szerintem ez furcsa”
– mondta Csilek. Szerinte a levélnek az a része is kicsit életszerűtlen, ahol leírják, az értekezlet kezdete után bezárják az ajtót, hogy a késők ne zavarjanak.
“Egy kórházban előfordulhat, hogy valaki nem ér oda időben egy értekezletre, de az nem azért van, mert mondjuk kávézik, hanem mert például újraéleszt. De olyan helyzet is előállhat, hogy valakinek ki kell mennie, mert szükség van rá a munkában.”
Csilek tapasztalatai szerint sok helyen nincsenek már ilyen szokások, nem kell felállni, máshol a covid alatt online értekezletekre álltak át.
“Nem hiszem, hogy 2023-ban ezek lennének a magyar egészségügy legfontosabb problémái, hogy valakinek fel kell állnia egy reggeli értekezleten”.
A napokban tartották már értekezleteket az új szabályokkal. Az elsőn nagy számban jelentek meg orvosok, majd az igazgató az intézményvezető megérkeztekor azt mondta,
“köszöntsétek felállással az intézményvezetőt”.
Sokan felálltak, néhányan ülve maradtak.
A főigazgató szerint: nincs itt néznivaló, lehet tovább gyalogolni…
A megyei kórház főigazgatója, Dr. Révész János szerint a megyei kórházban mintegy hárommilliárd forint értékű beruházás zajlik, ennek eredményeképp több változás is várható az ellátási rendszerben és munkaszervezésben, és ez érinti az orvosi megbeszélések rendjét is.
“A fentiekből adódóan át kellett tekintenünk a GYEK intézményi szintjén a kommunikációs platformokat mind a betegellátás, mind a tudományos tevékenység, mind pedig a munkaszervezés területén. A változtatások kidolgozására a főorvosi kar bevonásával, egyetértésével, támogatásával került sor”
– folytatta. A főigazgató szerint a bevezetett új platformok minden elemükben megfelelnek a XXI. századi követelményeknek.
“Az orvostársadalmon belül vannak szokásjogok, ilyen például, hogy orvosi értekezletek, vagy összdolgozói értekezletek alkalmával, az elsőszámú vezetőt a terembe történő belépéskor az orvosi kar felállással tiszteli meg, majd természetesen a napszaknak megfelelő köszönés elhangzását követően az értekezlet valamennyi résztvevője helyet foglal és megkezdődik az érdemi munka….”
Válaszát azzal zárja, hogy saját orvosi praxisában
ez valamennyi munkahelyén így működött.
A fentiekből következik, hogy Pintér Sándor jó választás volt fődokinak (is) és most már kezd kirajzolódni, hogy miért nem lázong a magyar orvostársadalom az ellen, hogy egy kétkezi rendőr lett a fő-főnökük. Az is érthető, hogy aki komolyan veszi a hivatását, az miért „kerítésen kívül” keresi a boldogulást.
Szerző
Friss
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek
- Szoboszlai megy a Real Madridba?
- 10 000 ember az ünnepi asztalnál – idén is lesz krisnás Karácsonyi Szeretetlakoma a Népligetben
- Mit keresett Magyar Péter Lévai Anikó ölében? – Megoszlanak a vélemények az Orbán családban…
- Meddig még a pitlákság útján? -érdeklődött egy kommentelő, amikor kiderült, hogy lenyúlta a kormány a gyermekotthonból a tegnap átadott TISZA-ajándékokat