Összejött az 51. Nadal-Djokovics összecsapás

A római salakpályás tornán a szerb Novak Djokovics és a spanyol Rafael Nadal is szetthátrányból fordítva győzött a negyeddöntőben.

Így összejött az 51. Djokovics-Nadal mérkőzés. Az egyszerűség kedvéért idézzük fel a két játékos római történelmét: a 2007-es negyeddöntőben Rafael Nadal nyert 6:2, 6:3 arányban, két évvel később a fináléban is a spanyol játékos diadalmaskodott (7:6, 6:2). A 2011-es római fináléban Novak Djokovics győzött 6:4, 6:4 arányban, egy évvel később Nadal szintén a döntőben vágott vissza (7:5, 6:3). A 2014-es fináléban Djokovics szetthátrányból fordítva győzött (4:6, 6:3, 6:3). Két évvel ezelőtt a negyeddöntőben Djokovics nyert 7:5, 7:6(4) arányban. A két játékos utoljára a tavalyi madridi elődöntőben játszott egymás ellen, akkor Nadal nyert 6:2, 6:4 arányban.

Embed from Getty Images

A negyeddöntőben búcsúzott a Babos, Mladenovic páros

Női párosban a harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a negyeddöntőben búcsúzott.

Az ausztrál nyílt bajnokság idei győztes kettősét a Sorana Cirstea, Jelena Ostapenko román, lett duó győzte le pénteken egy sima és egy szoros szettben. A második játszmában Babosék közel álltak az egyenlítéshez, mivel 5:4-re vezettek.

Női egyesben Marija Sarapova óriási csatában győzte le Jelena Ostapenkót, így az orosz teniszezőnő a felső ágon a világelső Simona Halep ellen lép pályára az elődöntőben. Emlékezetes az orosz és a román lány négy évvel ezelőtti madridi és Roland Garros-döntője. Sarapova zsinórban hétszer győzte le Simona Halepet, ám a legutolsó találkozón, a tavalyi pekingi tornán a román játékos nyert 6:2, 6:2 arányban.

Női páros, negyeddöntő:

Sorana Cirstea, Jelena Ostapenko (román, lett)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) 6:2, 7:5