Közel ötven tanár ment hétfőn reggel a Belügyminisztérium épülete elé, ahol „Nem a státusztörvényre!” feliratú transzparensekkel a kezükben leültek a bejárathoz. Délután tüntetést is tartanak Budapesten, a tervek szerint a résztvevők a Kálvin térről a Belügyminisztérium épületéhez vonulnak majd. Emellett a szakszervezetek azt kérik kollégáiktól, aki nem sztrájkol, élőlánccal vagy más látható módon fejezze ki a tiltakozását. A tüntetést úgy tudjuk, pedagógusok és diákok közösen szervezik.
„Sajnálatos, hogy a pedagógusok alig egy százalékát képviselő Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete továbbra is a baloldal politikai szervezeteként viselkedik, sztrájkokat és tüntetéseket szervez ahelyett, hogy szakmai partner lenne abban, hogy közösen jobbá tegyük a gyermekek oktatását, a szülők elégedettségét és a pedagógusok helyzetét”
– írta a Belügyminisztérium azt követően, hogy hétfő reggel tanárok és ellenzéki politikusok szerveztek be nem jelentett ülősztrájkot a tárca épülete elé, tiltakozásul a státusztörvény elfogadása ellen. A belügy a közleményében megismételte, amit a kormánypropaganda és a miniszterek hetek óta harsognak: a törvényjavaslat még nincs készen, folyamatosan egyeztetnek a szakmai szervezetekkel, a Belügyminisztérium célja pedig az, hogy
„a pedagógusok anyagi és erkölcsi megbecsülését emelje”.
Emellett újra ígéretet tett arra, hogy amikor Magyarország megkapja a visszatartott EU-s pénzeket,
„akkor az idei béremelés mértéke januárig visszamenőleg legalább 21 százalékos lesz”, 2025-re pedig a pedagógusok átlagfizetése eléri a diplomás átlagbér nyolcvan százalékát.
Ujhelyi: az ember nem tudja, hogy nevessen, vagy a bicskát pattintsa a zsebében - Hülyére veszi a kormány a tanárokat
„Dollárbaloldal”, az el- és kimaradhatatlan
„a dollárbaloldal hathatós közreműködésének köszönhetően Brüsszel továbbra is húzza az időt a Magyarországnak járó uniós források kifizetésére. Az idei pedagógusbér-emeléshez Brüsszel 166 milliárddal tartozik”.
A státusztörvény tervezete a kormány dokumentumtárában március elején jelent meg. Ennek értelmében többek között módosítanák a költségvetési törvényt a béremelések ügyében, viszont a közalkalmazotti jogviszony helyett a tanároknak bevezetnék a „köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyt”. Emellett rendszeresítenék a tanárok teljesítményértékelését, valamint ellenőriznék a számítógépeiken tárolt adatokat is.
Népszava: februárban indul az Orbán-kormány tanárvizsgáztatási próbaüzeme