Kerítésen innen
Politikai nyomásgyakorlással szorítanák ki a Politikatörténeti Intézetet a Kossuth térről
Miközben július 6-án a Fővárosi Ítélőtábla határozata megállapította, hogy a Politikatörténeti Intézet (PTI) jogszerűen használja a Kossuth téri Igazságügyi Palota épületét, a kormánypárti Magyar Idők azzal igyekszik nyomást helyezni az intézetre, hogy – mint írták – ha nem költöznek ki év végéig, a Kúria kénytelen lesz Esztergomba áttelepülni.
Politikai nyomás van, csereingatlan nincs
Vagyis a kormánysajtó a bíróság jogerős döntése ellenére szorgalmazná a szervezet költözését, miközben a PTI ügyvezető igazgatója szerint semmilyen csereingatlant nem ajánlott fel az állam.
Pereskedés évek óta
Földes György a 24.hu-nak elmondta, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. és a PTI évek óta pereskedett az 1896-ban eredetileg a Magyar Királyi Kúria számára emelt épület használati jogáról.
A pert hat hónapra fel is függesztették, hogy egyeztessenek a felek, ám végül az állam kezdeményezésére tovább folyt az eljárás, ami most lezárult. Igaz – tette hozzá –, felülvizsgálati kérelemmel élhet az állam a Kúria felé.
Az intézet vezetője, Földes György a Magyar Időknek azt mondta, hogy tavaly úgy nézett ki, hogy meg tudnak egyezni az állammal, a bíróság másodfokon is megerősítette az intézet használati jogát, azonban a felperes állam még nem merítette ki az összes jogi lehetőségét.
„Készek vagyunk a jogaink és az érdekeink figyelembevétele mellett átadni az ingatlant a tulajdonosnak, de kérjük a használati jogunk ellenértékét, és egy megfelelő épületet cserébe”
A kormány mindent megtett, hogy ellehetetlenítse a PTI-t
Ugyanakkor ez a lépés igencsak kellemetlen helyzetbe hozná a Kúriát, ugyanis éppen a Legfelsőbb Bíróságot költöztetnék a Politikatörténeti Intézet által használt épületbe.
Földes hozzátette, bár a kormány az elmúlt hat évben mindent megtett annak érdekében, hogy ellehetetlenítse a működésüket és kiköltöztesse őket az épületből, ők mégis hajlandóak a megegyezésre.
Soha nem állítottuk, hogy nem költözünk ki
– mondta.
Se ellenérték, se másik hely
De a megegyezéshez – folytatta – meg kell állapodni a Kossuth téri ingatlan használati jogának ellenértékéről, továbbá egy megfelelő csereingatlanról. Ez máig nem történt meg – tette hozzá.
Esztergom az Alkotmánybíróság hivatalos székhelye volt a rendszerváltástól 2012. január 1-jéig, és már biztos, hogy az Ab, valamint a kormány új kedvence, a Közigazgatási Felsőbíróság is ide költözik.
(Forrás: 24.hu)
Szerző
Friss
- Uniós fizetési felszólítást kapott az Orbán-kormány – Levonnák a pénzt – ha lenne miből, de…..
- Jól teszi, ha szerdától péntekig ki sem mozdul otthonról Budapesten
- Perintfalvi Rita: nerisztáni csinovnyikok, ezért nem értitek a „hősnek lenni” kifejezést!
- Félmeztelen nő borzolta a kedélyeket az M7-es autópályán
- Ennek a 3 csillagjegynek nem sok örülni valója van azon amit megtudtunk a jövőjéről
- Egy gyönyörű barátság kezdete
- Tovább dagad az Orbán Balázs botrány – A Momentum nem engedi el a politikai igazgatót grabancát
- Sok hűhó semmiért: mindegy, hány nevet biggyeszt magára Rogán ex felesége, marad Gaál Cecília
- Az Orbán-lány, aki bármit felvehet, hiábavaló, mert nem viseli, hanem hordja!
- „Szia uramék” játszadoznak, mi fizetünk? – Ezt a kört Mészáros nyerte, ö volt a soros…..