Connect with us

Kerítésen innen

„Ezt a kurva gyárat be kell zárni!” – Retteg a bátonyterenyei polgármester: Jóska, gyere ki!

Megosztás

Bátonyterenye lakosai fellázadtak az oda tervezett akkumulátorgyár és az azt támogató polgármester ellen, zár alá vették a házát.

Megosztás

Hónapok óta országos tiltakozások kereszttűzében áll a kormány egész országot lefedő „akkumulátor-gyarmat” koncepciója. Abba most ne menjünk bele, hogy miért csak elszigetelt az ellenállás, nézzük inkább, mi történt pénteken Bátonyterenyén, ahol már működik egy akkufedolgozó-üzem!

Retteg a népharagtól a polgi

Bátonyterenye lakosságának elege lett az akkumulátor-feldolgozó ötletéből! A feldühödött lakosok pénteken körbevették Nagy-Majdon József polgármester házát, miután az nem jelent meg a lakógyűlésen. A Blikk információi szerint a polgármester nem mer kilépni otthonából és már a rendőrséget is riasztották.

„Jóska, gyere ki!”

Állítólag 150-200 tüntető kiabál  a polginak

„Jóska, gyere ki!”

A felháborodott tömeg szó szerint nem a levegőbe beszél:

„A számos alkalommal megbírságolt cég telephelyén tűzeset és robbanás is történt, a lakosokat pedig az üzemből származó vegyszerszag és az ott engedély nélkül tárolt veszélyes anyagok mennyisége is felháborítja”

– írta az Átlátszó.

Ezt a kurva gyárat be kell zárni!

Hajrá Fradi!

Nagy-Majdon József neve ismerősen csenghet olvasóinknak, hiszen ő az a polgármester, aki néhány hónapja botrányba keveredett, amikor a város pénzéből barátokat és rokonokat vitt Leverkusenbe, hogy megnézzék a Ferencváros labdarúgócsapatának Európa Liga-mérkőzését. Ez az ügy most a rendőrségre került.

Akkugyarmat

A kormány „faltól-falig” akkugyárakat Magyaroroszágra koncepciója ellen az első országos figyelmet is kiváltó megmozdulás 2023. február 23-n, Debrecenben volt. Azóta az ellenállási hullám végigsöpört az országon, legalábbis ott, ahol -és ilyen naponta akad- a kormány új akkumulátorgyár, vagy a gyártáshoz kapcsolódó, feldolgozó telepítését jelenti be. Ezek közül a gödiek és a bátonyterenyeiek akciói azért emelkednek ki különösen, mivel náluk már nem a jövő elképzelt hátrányairól, környezet- és egészségrombolásáról szólnak a megmozdulások, hanem a jelen szomorú tapasztalatiról.

(Képünk, illusztráció)

Kapcsolódó

Szerző