Simona Halep visszatért a TOP10-be!

A kétszeres torontói bajnoknő Simona Halep az elődöntőben szetthátrányból győzte le Jessica Pegulát, így a negyedik fináléjára készülhet Kanadában.

Halep

A román teniszező korábban zsinórban 373 hétig volt tagja a TOP10 mezőnyének, a világranglistán egy évvel ezelőtt kikerült a legjobb tízből

Simona Halep ezen a héten remekült menetelt Torontóban, amennyiben megszerzi harmadik tornagyőzelmét, hétfőn a WTA-világranglista 6. helyére léphet föl.

Persze, ehhez lesz egy-két szava a torna meglepetésemberének, hiszen Beatriz Haddad Maia Torontóban legyőzte a világelső Iga Swiateket, majd szenthátrányból fordítva nyert az olimpiai bajnok Belinda Bencic ellen.

Vigil az elődöntőben a cseh Karolina Pliskova volt az brazil teniszező „áldozata”.

Haddad Maia és Halep korábban háromszor játszott egymás ellen. 2017-ben Wimbledonban és öt évvel később az Ausztrál Openen is a román játékos nyert, ám tavaly a birminghami elődöntőben Beatriz Haddad Maia 6:3, 2:6, 6:4 arányban múlta felül román ellenfelét.

Halep a torontói viadalon először 2015-ben játszott döntőt Belinda Bencic ellen, ám a döntő játszmában fel kellett adnia a mérkőzést. Simona egy évvel később visszatért a fináléba, ahol az amerikai Madison Keyst győzte le két játszmában.

2017-ben az elődöntőben kapott ki Jelina Szvitolinától, majd 2018-ban az amerikai Sloane Stephens elleni döntőben 7:6(6), 3:6, 6:4 arányban nnnernnt a román bajnoknő.

National Bank Open presented by Rogers

Negyeddöntő:

Beatriz Haddad Maia (brazil) – Belinda Bencic (svájci, 12.) 2:6, 6:3, 6:3
Karolina Pliskova (cseh, 14.) – Qinwen Zheng (kínai) 4:6, 6:4, 6:4
Jessica Pegula (amerikai, 7.) – Julija Putyinceva (kazah) 6:3, 6:3
Simona Halep (román, 15.) – Coco Gauff (amerikai, 10.) 6:4, 7:6(2)

Elődöntő:

Beatriz Haddad Maia (brazil) – Karolina Pliskova (cseh, 14.) 6:4, 7:6(7)
Simona Halep (román, 15.) – Jessica Pegula (amerikai, 7.) 2:6, 6:3, 6:4

Döntő:

Beatriz Haddad Maia (brazil) – Simona Halep (román, 15.)

Belinda Bencic nyerte az olimpiai bajnokok csatáját, Serena Williams elbúcsúzott Torontótól