Állati
Szél: A jövőformáló erő bennünk van!
Az LMP társelnöke, Szél Bernadett másfél nappal a választás után az önkritika legkisebb jele nélkül, a tőle megszokott magabiztossággal buzdítja a híveit.
Szél Bernadett nem az a megalkuvó típus, nem az az önmarcangoló, aki magába nézne és legalább megpróbálná levonni a konzekvenciákat. Szó nincs semmilyen szembenézésről, a társelnök asszony amióta önjelölt miniszterelnök-jelöltté avanzsált kivetkőzött önmagából és egészen egyedi stílust vett föl. Megszólalásai, beszédmodora és együgyű optimizmusa, valamint ellentmondást nem tűrő stílusa már-már egy szociopata stílusjegyeit viselte.
Ahogy durvult a kampány és egyre jobban szűkült pártjának a mozgástere Szél Bernadett annál nagyobb képtelenségeket és magabiztos sületlenségeket állított. Miközben az LMP a „nem visszalépésekkel” sikeresen megakadályozta öt budapesti választókörzetben az ellenzéki győzelmet, a társelnök száját legalább egy elnézést elhagyhatta volna.
Hadházy Ákos a tőle megszokott higgadtsággal és tisztességgel már a választás éjszakáján lemondott a társelnöki posztról, ami meg sem fordult Szél miniszterelnök-jelölt asszony fejében. Bernadett tovább nyomja a süket dumát, vagy ahogy az angol mondaná, a bullshitet.
Keddi facebook-beegyzésében ilyen kijelentésekre ragadtatja magát:
„…fontos kimondani, hogy az LMP idén 10 éves, progresszív, 21. századi, zöld iránya most erősebb támogatást kapott, mint valaha.”
Majd így folytatja: „jó ideje élek és dolgozom úgy, hogy jobbról és balról kapjuk az ívet, az én kedvemet ezzel ugyan nem tudták elvenni (sőt), de sok embernek nem csak a politikától, de az élettől is elveszik a kedvét a folyamatosan egymásra sortüzeléssel lövő politikusok.”
Szerencsére Szél Bernadett optimizmusa nem csappant meg
„…forgassuk ki az országot mind a négy sarkából a következő években, hogy megosztás és gyűlölet helyett stabil, harmonikus, 21. századi életünk legyen idehaza!”
Végül így zárja sorait:
„A jövőformáló erő bennünk van! Köszönöm még egyszer mindenkinek, hogy támogatott, segített minket, vegyünk együtt egy nagy levegőt és folytassuk a küzdelmet, mert ha valamiért, akkor Magyarországért megéri!”
Szerző
Friss
- Pintérék pitlák bosszúja, amivel sikerülhetett pár választási Fidesz-százalékot bukni
- Orbán Viktor miniszterelnök úrnak – Budapest, Vár, Karmelita kolostor I. emelet, jobbra 1. ajtó
- ‘Jakupcsek elérte, hogy még nagyobb feszkó legyen az országban’ – kommentelék a szervezők közleményét
- ‘A szegények pápája volt, tanulhatna tőle emberséget, alázatot, szeretet, jóságot Orbán Viktor is’ – Ételosztás Debrecenben
- A DM, a Rossmann, a Müller és társaik Nagy miniszter árrés-stopos látókörében
- Simicskó István 32 év után 6-os ‘fokozatú’ mester lett
- Ujhelyi István: Orbán EU-val szembeni fideszes gengszter-forradalmának oka a személyes sértettsége
- Orbánék a ravatalnál – mi lehet -Juszt László szerint- a fotó mögött?
- Márciusban Dunakeszin, áprilisban Komáromban, májusban hol választják egetverő bátorsággal díszpolgárrá Szijjártót?
- Májusi pénzhoroszkóp: 6 csillagjegynek ‘perceken belül’ indulhat a habzsi-dőzsi!