Connect with us

Banánköztársaság

Szűcs R. Gábor: ha csak egy rossz ló is van az indulók között, Orbán és kormánya arra tesz. Vesztünkre…

Megosztás

A mögöttünk hagyott hétvége, hozzácsapva a hétfőt is meglehetősen dúskált minimum kérdéses kormányzati megnyilvánulásokban. Szűcs R. Gábor, egykori diplomata, főiskolai docens és nem utolsó sorban fanyar humoráról, lényeglátásáról ismert író közösségi oldalán említett a bő választékból néhányat.

Megosztás

A mögöttünk hagyott hétvége, hozzácsapva a hétfőt is meglehetősen dúskált minimum kérdéses kormányzati megnyilvánulásokban. Szűcs R. Gábor, egykori diplomata, főiskolai docens és nem utolsó sorban fanyar humoráról, lényeglátásáról ismert író közösségi oldalán említett a bő választékból néhányat.

Megint a vesztes oldalán – iszonyatos következményekkel

„Az EU Bizottság várhatóan szankcionálni fogja a Kínából származó importot. Erre több lehetősége van: vámok, vámon kívüli eszközök (pl. elnyújtott engedélyezési- és vámeljárás, import illeték, s végül teljes import tilalom bizonyos kínai árukra: tiltó listák,). Az Unió külkereskedelmi mérlege Kínával szemben negatív (2022-ben 635 milliárd EUR-val volt több az import, mint az export), ezen az EU nagyon nem veszíthet. Azaz, többet nyerhet, mint amit veszít. Ezt persze gondosan elemezni kell, figyelembe véve a viszonosság elvéből fakadó ellenlépéseket is, ám ez már nyilván megtörtént. Ursula v.d Leyen beszédéből erre lehet következtetni. Továbbá arra, hogy az EU és Kína kereskedelmi/gazdasági háborúja is küszöbön áll, a már folyó USA-Kína háború mellett. Igen, véget kell vetni a kínai gazdasági/kereskedelmi agressziónak, egyszer és mindenkorra. Kínát ugyan nehéz felfüggesztetni, vagy pláne kizárni a WTO-ból (utóbbi nem is lehetséges), de a piaczavarás miatt szinte minden eszköz bevethető.

Ez esetben (mondjuk pl akár a legenyhébb: vámemelés bizonyos termékekre) a magyarországi kínai akkugyártásnak lőttek. Kész. Vége. Pedig még jóformán el se kezdték. Hát ne is.

Ehhez kapcsolódó hír, hogy az USA-beli Oregon és Nevada határán a világ eddigi legnagyobb lítiumkészletét tárják fel. Ez végső csapást jelenthet Kína számára az akkuiparban.

Azt nem lehet mondani, hogy a budapesti orosz bábkormány nem követi számos elődje nyomdokait. Ha csak egy rossz ló is van az indulók között, ők arra tesznek. Vesztünkre.”

Világrekord: a világ legnagyobb bunkósága a magyar külügyben…

„Szabad Európa: A kormány akkor támogatja Svédország NATO-csatlakozását, ha a svéd kormányfő vagy külügyminiszter Budapestre jön.

Lehetőleg mezítláb, hálóingben, kezében gyertyával. Flagelláns jellegű önkorbácsolás ajánlott.

Megjegyzés: nem kell nekünk se gáz, se kőolaj, se atom. Minden Idők Leghülyébb Külgazdasági- is Külügyminisztériuma, a minden hivatalnoki pályára tökéletesen alkalmatlan , ráadásul jó közelítéssel elmebeteg vezetése annyi idiotikus energiát termel, hogy azzal az összes hazai erőmű vidáman üzemeltethető.”

Ne kötögessen itt, mert maga közé lövetek!

„…vagyis a Bayer show, bocsánat, megint csak öt percig bírtam, ennyi ideig víz alatt se menne, de kitartottam. Korunk hőse, Bayer/Bmeg Zsolt simán lehülyézte von der Leyent, hiába, a pápa őszentsége már nem időszerű, elvtársak, most a Európai Bizottság elnöke a főcsapás, elvtársak köszönöm, elvtársak. (És még ő találja viccesnek, hogy egy Európai Parlamenti képviselő Lenint idézett-Bmeg mintha a szellemét idézné). Hanem miután Bmegünk, talán a németet von Haus aus kivéve nem beszél egyetlen nyelvet sem, sőt, nem is ért, ezért underdogjai (simán leírhatom, úgyse értik), szóval gályázói előkeresik neki a magyar nyelvű szennysajtóból (pl. Magyar Nemzet) a legjobbnak vélt híreket.

1.) Így pl. bemutatják, hogy egy svéd Európai Parlamenti képviselő hölgy v.d. Leyen beszéde alatt kötöget.
Sajnálom, de a Bmeg Zsolt tájékozatlan, A skandináv parlamentekben az ilyesmi bevett szokás. Miért ne? Hát jegyzeteljen?! Úgyis megkapja az egész szöveget írásban. Mi több,, Bmeg Zsolt elájulna, ha látná, hogy időnként a szoptatós anyák csecsemőjüket is táplálják a parlamentben. Ami ugyanis nem Szent Hely, hanem például Dániában Folketing, azaz Népgyűlés, Norvégiában Storting, azaz Nagygyűlés, Svédországban Riksdag, azaz Országos Gyűlés, Izlandon, a világ első parlamentjében pedig Alþingi, azaz Mindenki Gyűlése.
Igen, a kötögetőké és a szoptatós anyáké is. Még akkor is, ha Bmeg esetleg dühében és gondolatban közéjük lövetne.

2.) Továbbá azt is mondta, hogy két remekművet, az Egerek és ember, meg a Legyek ura címűt Nagy-Britanniában levették a kötelező irodalom listájáról.

  • a.) nem Nagy Britanniában, hanem az USA-ban és Kanadában számos iskolában, és nem most, hanem 1952-ben (azóta többször visszatették)
  • b.) ettől még számos iskolában kötelező, mert nincs „nemzeti alaptanterv„ nevű pártbörtön
  • c.) komoly elemzések készülnek, kifejezetten a diákoknak mindkét műről.
  • d.) A Legyek urából tévésorozat készül Nagy Britanniában: ez az első ilyen jellegű megfilmesítés.

És még egy idézet az angol nyelvű internetről (booksontrial.com): If a high school student, or anyone else for that matter, had no other reason to read this book other than the depiction of the era in which the book is set, it would be justification enough. Vagyis a z Egerek és emberek hű korrajz, s már csak ezért is érdemes elolvasni. Amitől persze Bmeg Zsoltot sem tartom vissza, bát ő úgyse értené.”

Szerző