Vereséggel jutott tovább a magyar női kézilabda-válogatott

valogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 28-24-re kikapott a világbajnok Hollandiától a dániai Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, kedden, így a koldingi C csoport második helyén végzett, és nem visz magával pontot a középdöntőbe.

A hollandok világbajnok csapatából hiányzott Estavana Polman, az egy évvel ezelőtt Japánban rendezett torna legértékesebb játékosának választott irányító súlyos térdsérülés után gyógyul.

A hollandoknak mindenképpen le kellett győzniük a magyarokat a továbbjutáshoz, és a kora esti horvát-szerb mérkőzés eredménye (25-24) miatt a magyar együttes csak akkor eshetett volna ki, ha legalább 19 góllal veszít.

Eleinte szorosan alakult az állás, majd egy 6-1-es sorozattal elléptek a pontosabban támadó és mozgékonyabban védekező magyarok (12-8). A folytatásban csökkenteni tudta hátrányát a világbajnok, de a szünetben így is kétgólos hátrányban volt.

Háfra Noémi lő kapura. Fotó: Jozo Cabraja / kolektiff

A 39. percben némileg megtört a magyarok lendülete

Ellenfelüknek csak minden második góljára tudtak válaszolni, így Hollandia fordítani tudott. Az utolsó öt perc 25-23-as állásról kezdődött, ám a többet hibázó magyar válogatottnak nem volt esélye az egyenlítésre, és végül négy találattal kikapott.

A mezőny legeredményesebb játékosa Kelly Dulfervolt, aki 11 lövésből nyolc gólt dobott. A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein kilenc kísérletből ötször talált be.

<<< Friss hírek! >>>

A kapusok közül Tess Wester kilenc, Bíró Blanka nyolc lövést védett

A két csapat 45. egymás elleni mérkőzésén negyven magyar győzelem mellett ötödször nyertek a hollandok.

Kelly Dulfer, Kovacsics Anikó és Danick Snelder. Fotó: Stanko Gruden / kolektiff

Danyi Gábor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya

“A második játékrészben inkább a hollandoknak lett volna okuk görcsösen játszani, mégis mi erőlködtünk. Ritmust, lendületet veszítettünk, beszűkült a támadójátékunk és védekezésben is hibáztunk, könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek. Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen nyerni szerettünk volna, de az épülés és a tapasztalatszerzés az elsődleges célunk ezen a tornán, van még lehetőségünk javítani, szeretnénk minél sikeresebbek lenni” – idézi a magyar szövetség honlapja az edzőt.

Helembai Fanny megszerezte a válogatottban első két találatát. Fotó: Jozo Cabraja / kolektiff

Tomori Zsuzsanna is megosztotta gondolatait a hollandok ellen elszenvedett vereséget követően

„Egy gyenge és egy jól sikerült meccs után ma az volt a cél, hogy tartsuk a szerbek ellen mutatott nívót. Ez 40 percig sikerült is, utána lerohant minket a holland csapat, hibákat követtünk el, talán a tapasztalat is hiányzott az utolsó negyedórában. Nagyon sok a fiatal játékosunk, ezért is fontos, hogy végül továbbjutottunk ebből a kaotikus csoportból, és a középdöntőben is tovább építkezhetünk.”

Női kézilabda Európa-bajnokásg

C csoport, 3. forduló:

Hollandia-Magyarország 28-24 (13-15)
Gól: Kelly Dulfer 8, Angela Malestein 5(2), Laura van der Heijden 3, Dione Housheer 3, Daninck Snelder 3, Debbie Bont 2,  Bo van Wetering 2, Lois Abbingh 1, Larissa Nusser 1,  ill., Hátra 4, Kovacsics 4(1), Szöllősi-Zácsik 4, Lukács 3, Helembai 2, Márton 2, Klujber 2, Tóvizi 2,  Schatzl 1.

A csoport végeredménye:

1. Horvátország 6 pont, 2. Magyarország 2, 3. Hollandia 2, 4. Szerbia 2
Pontazonosságnál a minitabella rangsorolt.

A magyarok a C csoportban pénteken 24-22-re kikaptak a horvátoktól, vasárnap 38-26-ra legyőzték a szerbeket, a középdöntőben pedig Norvégiával, Romániával és Németországgal találkoznak.

A címvédő legyőzte a házigazdát

A címvédő francia válogatott 23-20-ra legyőzte a házigazda Dánia csapatát a női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, kedden Herningben.

Az első félidő végig szorosan alakult, majd a szünet után a franciák egy 6-2-es sorozattal elhúztak ellenfelüktől, és előnyüket magabiztosan megőrizték a meccs végéig.

A Győri Audi ETO KC francia játékosa, Amandine Leynaud 31 lövésből 11-et kivédett. Klubtársa, a dán Anne Mette Hansen négy gólt dobott.