Udvardy Luca döntős Wimbledonban!

A hetedik helyen kiemelt Udvardy Luca döntőbe jutott a wimbledoni teniszbajnokság női juniorversenyében.

A magyar teniszező a fináléban az elsőként rangsorolt amerikai Liv Hovdével találkozik

A korosztályos torna egyetlen magyarja – aki májusban a második fordulóig jutott a Roland Garroson – a pénteki elődöntőben a 16. helyen kiemelt cseh Linda Klimovicovát győzte le három szettben, 1 óra 31 perces mérkőzésen.

Az első játszma megnyerése és a második elvesztése után a harmadik szettben Udvardy egyetlen játékot sem engedélyezett ellenfelének, aki a felnőtt világranglista 881. helyén áll.

Legutóbb 2009-ben a legjobb nyolc közé két magyar lány is bejutott Wimbledonban

A negyeddöntőben Susányi Zsófia a japán Miyabi Inouetól kapott ki 6:4, 2:6, 7:5 arányban, Babos Tímea 2:6, 6:1, 6:4 arányban nyert a holland Quirine Lemoine ellen.

Az elődöntőben a thai Noppawan Lertcheewakarn 6:2, 6:0 arányban győzte le Babos Tímeát.

Korábban három magyar tudta megnyerni valamelyik Grand Slam-torna női juniorversenyét: Kapros Anikó 2000-ben Melbourne-ben, Szávay Ágnes 2005-ben Párizsban, Gálfi Dalma pedig 2015-ben New Yorkban győzött.