Ez a nap
Új módszer a nyugdíjasok kifosztására – Ehhez már tényleg pofa kell
A Budapesti Rendőr-főkapitányság bűnügyes munkatársai elfogták azt a párost, akiknek segítségével egy új módszerrel tévesztettek meg idős embereket.
Álbaleset álrendőrrel
Hozzátartozójának kiadva magát hívott fel egy egyelőre ismeretlen férfi 2019. november 15-én egy idős férfit. A telefonáló – akit az idős ember unokájának hitt – a férfinak azt a történetet adta elő, hogy ittasan vezetett és balesetet okozott, ami miatt eljárást fognak ellene indítani. A nyomaték kedvéért a telefonáló szintén ismeretlen társa rendőrnek kiadva magát azt mondta, ha egy általuk megadott számlaszámra átutalnak 1,7 millió forintot, a sértett rokona megússza a büntetést.
A kért összeget a csalók meg is kapták, amit számlájukról több részletben fel is vettek. A nyomozás során kiderült, hogy a számlaszám, melyet a sértettnek az utaláshoz megadtak, a 25 éves budapesti Sz. Róberthez köthető, aki élettársával, a 22 éves Cs. Alexandrával együtt vette fel a kicsalt pénzt.
Ugyanezzel a történettel kerestek meg a csalók egy másik férfit is
Az újabb áldozattól szintén 1,7 millió forintot kértek azért, hogy rokona ellen ne induljon eljárás. Szerencsére itt a kiszemelt áldozat felesége rájött az átverésre és nem utalták el a kért összeget, majd értesítették a rendőrséget.
A csalássorozat tovább folytatódott 2019. november 28-án. Ekkor már 2,2 millió forintot követeltek a felhívott házaspártól, akik el is mentek bankjukba, de szerencséjükre a tranzakciót nem tudták azonnal végrehajtani. Időközben beszéltek igazi rokonukkal is, aki rádöbbentette őket a csalásra.
Elfogás
A BRFK unokázós nyomozócsoportja 2019. november 29-én Budapest XIV. kerületében, egy Szatmár utcai lakásban elfogta a 25 éves budapesti Sz. Róbertet és élettársát, a szintén budapesti 22 éves Cs. Alexandrát, akiket csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki és őrizetbe vételük mellett előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására. A bíróság mindkét gyanúsított esetében bűnügyi felügyeletet rendelt el.
Friss
- Szkeptikusok társasága: elstartolt a ‘Laposföld’-kampány
- Ha egyszer Orbán Viktor valamit akar, annak úgy kell lenni – Lenyomták Gödöllőt is
- Horoszkóp-bubusok: ez nem áprilisi tréfa!
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök
- Lázár János tíz vállalásából kettő teljesül április 1-jére – Értik: ‘április 1-re’
- Debrecen vezetésének prioritása: az ételosztás és Bruti fellépése nem támogatandó – Frissítve!
- ‘A rafkós külföldiek’ visszaélnek Orbán Viktor bizalmával – Emberismeretből erős 1-es!
- ‘Közmunkások jelenléte kötelezően ajánlott’ – kommentelték Orbán, a sámli és a testőrök országjárását
- Havas Henrik utánajárt, Zebra nuku, de emu van Kisorosziban
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett