Újra kikapott a címvédő Csíkszereda

A címvédő SC Csíkszereda továbbra is nyeretlen a jégkorong Erste Liga 2022/23-es idényében, miután a keddi játéknapon hosszabbítás után kikapott Debrecenben.

Jakabfy Sámuel

A Szereda három magyarországi vereséggel kezdte a szezont, és „útban hazafelé”, a debreceni állomáson sem tudott győzni

A 4. percben ugyan Becze Tihamér bevette Hetényi Zoltán kapuját, ám Rastislav Spirko egy gyönyörű összjáték végén egyenlített. A záró játékrész elején a kapu mögül visszatett korongot Reisz Áron emelte a léc alá, azonban a DEAC az 54. percben emberelőnyben újra betalált, és jöhetett a hosszabbítás.

Ebben előbb kivédekezett egy emberhátrányt a hajdúsági gárda, majd Jan Dalecky eldöntötte a bónuszpont sorsát.

A DEAC a Szuperkupa megnyerése után a bajnokságban két vereség után először diadalmaskodott.

György József, a DEAC vezetőedzője

„Felkészültünk a Szereda ellen, tudtuk, hogy rövid idő alatt a negyedik mérkőzésük. Ma kiemeltem a fiúknak, hogy az lesz a fontos, hogy fárasszuk őket, hogy a harmadik harmadban mi legyünk, akik többet tudják birtokolni a korongot. Az első harmadra rosszul jöttünk ki, a munka ott is megvolt, de elemi hibák kerültek a játékunkba. Elpattantak tőlünk a korongok, nyomás alatt és anélkül is sokszor rossz döntéseket hoztunk. A második harmadra sokkal jobb játékkal jöttünk ki. Habár sok emberhátrányunk volt, de sikerült meccsben maradnunk, amihez nagyban hozzátett a védekező játékunk és Hetényi Zoli is. Úgy gondolom, a mostani bajnokságban nincs egy meccs sem lejátszva.”

Hozó Levente, Csíkszereda vezetőedzője

„Még mindig keressük a játékunkat. A végére úgy láttam, hogy egy kicsit el is fáradtunk. Nagyon bosszant, hogy egyes játékosaink úgy állnak fel a jégre, mintha a szezon vége lenne nem pedig a szezon eleje.”

Jan Dalecky
Jan Dalecky győztes gólt ütött a Csíkszereda ellen

A Gyergyói HK érvényre juttatta a papírformát – tíz perc után már 4-0-ra vezetett -, és nagyarányú győzelmet aratott a Fehérvári Hoki Akadémia otthonában. A vendégeknél nyolc játékos is legalább két pontot gyűjtött. Érdekesség, hogy egyetlen kiállítást sem ítéltek a játékvezetők. A mezőnyben már csak a FEHA19 áll pont nélkül, és a GYHK nem veszített pontot.

A Brassó a két győzelemmel rajtoló Budapest Jégkorong Akadémia HC – korábbi nevén MAC HKB Újbuda – káposztásmegyeri csarnokában lépett fel. Az első harmadban két gyors gólváltással lett 2-2, majd a szünet után rövid ideig vezettek a vendégek, ám a rivális bő három perc alatt fordított. A folytatásban már sokkal jobban védekezett a fővárosi alakulat, amely megőrizte veretlenségét.