Ez a nap
2,5 milliárdot osztanak szét a pártok között
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteken megállapította a pártok működésére fordítható állami költségvetési források elosztási arányát. A mintegy 2,5 milliárd forintot az országgyűlési választáson egy százaléknál nagyobb támogatást szerző pártok között osztják szét.
Egy rész egyenlő arányban, a többi az eredmények alapján
A pártok az elkövetkező négy évben ennek az aránynak megfelelően részesülhetnek a támogatásból.
A törvény szerint az állami költségvetésből a pártok támogatására fordítható összeg 25 százalékát egyenlő arányban az Országgyűlésben országos listán mandátumot szerző pártok között kell felosztani. A fennmaradó 75 százaléknak megfelelő összeg a választások eredménye alapján a pártra, illetőleg a párt jelöltjeire leadott (egyéni és listás) szavazatok arányában illeti meg a pártokat. Nem jogosult költségvetési támogatásra az a párt, amely nem szerzi meg a választáson részt vevő választók szavazatainak egy százalékát.
Melyik párt mennyit kap?
Az NVB döntése szerint a költségvetési keret 25 százalékát a Demokratikus Koalíció, a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, a Kereszténydemokrata Néppárt, a Lehet Más a Politika, a Magyar Szocialista Párt és a Párbeszéd Magyarországért között osztják fel egyenlő arányban.
A költségvetési keret 75 százalékának támogatásából részesülhet a Fidesz, a Jobbik, az MSZP, az LMP, a DK, a KDNP, a Momentum Mozgalom és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt.
A keret 75 százalékát a következő arányokban osztják majd szét a pártok között: Fidesz: 45,863, Jobbik: 21,93, MSZP: 11,219, LMP: 6,637, DK: 6,074, KDNP: 4,673, Momentum: 2,316, Magyar Kétfarkú Kutya Párt: 1,288.
Az Országgyűlésbe jutott pártok támogatására fordítandó összeget az állami költségvetésről szóló törvény állapítja meg. A költségvetési támogatások kifizetése negyedévenként történik.
Elfogadták a választás eredményéről szóló közleményt
Az NVB pénteki ülésén elfogadta az országgyűlési képviselők választásának adatairól szóló közleményét is.
Az NVB-nek törvényben előírt kötelezettsége a választás eredményének közzététele; a közleményt a testület a honlapján és a Magyar Közlönyben hozza nyilvánosságra.
Az április 8-ai választást követően a jogorvoslatok május 3-án zárultak le, az országos listán mandátumot szerzett képviselők és nemzetiségi szószólók megbízóleveleit múlt héten pénteken adták át az Országházban.
Az NVB elfogadta a választás eredményéről szóló közleményét, amely a hivatalos jegyzőkönyvi adatok szerint tartalmazza az egyéni választókerületi és listás szavazás részletes adatait, továbbá az alapvető névjegyzéki adatokat.
(MTI)
Szerző
Friss
- Világkereskedelmi bunkósbot – Szegény szánandó Amerika
- Kunetz doktor: még egy szó a várólistákról és a csípőprotézis-protokollról…
- Magyar György: a törvénygyár ontja a selejtet – íme, újabb bizonyíték arra, hogy a jogalkotás jogellenessé vált
- Ki adott erre felhatalmazást, miniszterelnök úr? – Reakciók Orbán csütörtöki merényletére az európai Magyarország ellen
- ‘A magyar kormány részéről mindenki úgy népirtson, ahogy neki jól esik és ahogy erre a fegyveres ereje, vérszomja, gátlástalansága lehetőséget ad’
- Netanjahu és Orbán közös sajtótájékoztatója élőben!
- Diszkriminálja például a kövéreket és másokat is a legújabb rendelet, ami a várólisták ‘csökkentését’ hivatott szolgálni
- Egyik ‘üvegzsebből’ a másikba: 22 milliárdos -22.000.000.000 millió!- osztalékot kapott az Orbán Balázs vezette MCC a Moltól
- Van olyan ember, aki azt gondolja, hogy nem ugrik a lefülelt ‘díler Józsi’ helyébe azonnal három másik? – Horváth Laci drogügyi kormánybiztos menetelése
- Rejtély a Netanjahu-látogatás körül: titkos ‘harmadik ország tisztviselője jön miatta a magyar fővárosba’