Kerítésen innen
75 évnél fiatalabbak 41 százalékának halála megfelelő ellátás esetén elkerülhető lenne!
Úgy tűnik, a regnáló nem akarja kitolni a nyugdíjaskorúak életesélyeit, különben biztosan beáldozna egy-két stadion árát a gyógyszerkasszába, hogy a megfelelő pirulák elérhetőek legyenek kerítésen beül is. Láthatóan nyugodtan tehetik, nem lázadnak az emberek, tudomásul veszik és húzzák tovább az igát.
Miközben az EU-tagországokban a várható élettartam több mint három évvel nőtt, Magyarország egyre inkább lemarad ebből a szempontból, pillanatnyilag öt évvel az EU-s átlagtól. Bár a javulásban oroszlánrésze lehet az innovatív gyógyszeres terápiáknak, a magyarok ezeknek a terápiáknak mintegy 60 százalékához nem jutnak hozzá. A gyógyszerre fordított közkiadásaink az elmúlt 12 évben reálértéken nem nőttek, ráadásul ég a meglévő forrásokat sem megfelelő hatékonysággal költjük el – írta a nepszava.hu.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) hárompontos javaslatcsomagot dolgozott ki, amelyet eljuttatott az Orbán-kormányhoz is, és amelyben a többi közt a gyógyszerek befogadási rendszerének átalakítására ad megoldásokat, ezzel nemcsak gyorsabban, időben juthatnak a betegek a terápiákhoz, de el is lehet kerülni a feleslegesen megítélt támogatásokat.
A valóban hatékony gyógyszerhez jutás jelentősen javíthatná az életkilátásokat
Magyarország lemaradása ugyanis a várható élettartamot nézve egyre jelentősebb akár az EU, akár a V4 tagországaihoz képest. Miközben ott ez több mint három évvel nőtt az ezredforduló óta, Ausztriában ma 82, de még Lengyelországban is 78 év, addig hazánkban átlagosan 76,2 éves korunkig élünk. Nem is meglepő, hiszen ehhez döntően az innovatív gyógyszerek járultak hozzá, Magyarországon pedig az EU-ban központilag törzskönyvezett új terápiák mindössze negyven százaléka jut el a magyar betegekhez.
Volt például négy évünk, amíg szinte egyetlen új készítményt sem fogadott be az állami egészségbiztosítás
A Eurostat legutóbbi jelentése szerint a jobb ellátórendszerrel a halálesetek 14, hatékonyabb népegészségügyi ellátással pedig 12 százaléka lett volna megelőzhető. Mindezzel Magyarország a harmadik legrosszabb eredményt éri el az EU-ban.
Bővebben itt olvashat a témáról.
Szerző
Friss
- Havas Henrik utánajárt, Zebra nuku, de emu van Kisorosziban
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett
- Rogán-válasz a gyémántos táska-sztorira: ‘…nagy bátorság egy kismamát ócsárolni!’
- Bíróság: Marine Le Pen bűnös közpénzek sikkasztásában – Ez politikai karrierje végét jelentheti, de Orbán kiállt mellette
- Ki itt a hülye? – Magánlevél a választókhoz bizonyos közügyek tárgyában
- Lázár János, a fideszes reklámfiú
- Ahol valódi és szükséges a szuverenitásvédelem – Grönland ismét beintett Trumpnak
- A kettlebell (oroszul: гиря) ugrott, Orbán Trump-kollégája a golfot favorizálja – Lesz miniszterelnöki ‘sportszakváltás’?
- Ma Fidesz-szülinap van, méghozzá a 37. – Ön mit adna, vagy üzenne nekik?
- Trapézlemez típusok és felhasználásuk: mire figyelj vásárláskor?