Osztódással szaporodnak Orbán Ráhel odúi, a budapesti Hegyvidék Bevásárlóközpont után a Balaton déli partján is megnyílt a miniszterelnök lányának „új lába”. Érdekesség, hogy az első üzlet eddig csak veszteséget termelt, nem is keveset: az alapítás évben 1,7 millió forintos veszteséget termelt – 233 ezer forintos árbevétel mellett -, az első teljes üzleti évében, tavaly pedig 55,6 millió forintos mínusszal zárt.
Ennyi lábbal csak leszáll a miénkről….
Organikus, Dekoratív, Egyedi. A szavak angol megfelelőjéből áll össze az ODU Store neve, ami egyúttal már önmagában is igazi kuckóhangulatot teremt – nyilatkozta 2022-ben Orbán Ráhel a Hype&Hiper oldalnak. A „hogy jutott eszedbe” alákérdésre válaszolva elmondta:
„Az első gyermek születésekor óriásinak tűntek azok a kérdések, hogy milyen babakocsit, vagy milyen bababútort vegyünk. Nagy a nyomás abban a tekintetben, hogy szeretnénk a lehető legjobb döntést meghozni, hiszen a nulláról kell berendezkedni az új jövevény érkezésére, ami első körben sok kiadással jár. Én is keresgélni kezdtem, de azt vettem észre, hogy hosszas kutatómunkát igényel, hogy végül a legmegfelelőbb terméket találjuk meg. Tisztában vagyok vele, hogy ilyenkor az anyukák nem igazán kapnak segítséget, hiszen korábban még nem volt szükség például gyerekülésre és nem is állt ekkora választék a mi szüleink rendelkezésére….”
Megemlítette még, hogy
„Én is nagy családból jövök, mi is egymás ruháit hordtuk, egymás játékaival játszottunk, ugyanabban a kiságyban aludtunk. Ezeknek a dolgoknak számomra értéke van.
Nem csak fenntarthatósági, hanem érzelmi okok miatt is lényeges volt, hogy minden gyermekemet ugyanabba a kiságyba fektessem le és ne kelljen egy ruhát három mosás után kidobni, hiszen emlékek fűződnek azokhoz a ruhadarabokhoz. Nem szerettem volna fölösleges dolgokat venni, nem tartom célravezetőnek a „fast fashion”-felfogást, ( Az üzletimodell A modell lényege, hogy olcsó alapanyagokból, olcsó munkaerővel lemásolják és legyártják a híres divattervezők kreációit, és ezeket villámgyorsan piacra dobják. A szerk.)
Érdekes, hogy az ember egy boltot nyit, és mégis valahogy arra próbálja ösztönözni az embereket, hogy ne vegyenek annyi mindent. Ez egy furcsa paradoxon, de valahol erről van szó. Elég a kevesebb, ha az jó.”
Orbán Ráhel interjú - "Mi is egymás ruháit hordtuk, egymás játékaival játszottunk, ugyanabban a kiságyban aludtunk"
Vissza Balalandba
A szántódi luxushotel tulajdonosa, Szepesi Richárd korábban Tiborcz István üzlettársa volt. A kormány számára oly fontos projektet maga Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter méltatta átadásakor, úgy fogalmazott,
legyen vidéken is minél több hasonló hely, hogy a legmagasabb szintű vendéglátást, gasztronómiát, wellneszprogramot biztosítsák a vendégeknek.
Az ötcsillagos BalaLand Resort fejlesztéséhez a hotelt jegyző cég még az orosz hátterű Nemzetközi Beruházási Banktól kapott 9,8 milliárd forintos hitelt – ami azóta kivonult Magyarországról, mert az Egyesült Államok szankciós listára tette a bank magyarországi alelnökét -, és többmilliárdos állami támogatást is kapott. Az Odu Store honlapján már olvasható a szántódi bolt elérhetősége is.
Kedden és szerdán ne keresse, azokon a napokon csak a budapesti bolt tart nyitva, vasárnap pedig csak a szántódi.
Forrás
Fotó: drMáriás
Orbán Ráhel: mit adhatok? - Ha a miniszterelnök-leány boltjában akar vásárolni, megteheti!