Connect with us

Egészségünkre!

Kiknek szól az egészségbiztosítás? – Útmutató, ha megtakarításként is érdekel

Kiknek szól az egészségbiztosítás? - Útmutató, ha megtakarításként is érdekel
Megosztás

Az egészségünknél semmi sem lehet fontosabb, ezért érdemes mindent megtenni annak érdekében, hogy megelőzzük a bajt, ám ha ez mégis megtörténik, úgy óriási segítséget jelenthet egy jól megválasztott egészségbiztosítás.

Miként a nyugdíjak folyósítása, úgy az állami egészségügy finanszírozása is hazánk társadalombiztosítási rendszerének feladata

Sajnos a korfa öregedésének következtében egyre nőnek az ezzel kapcsolatos kiadások, míg a befizetett járulékok arányaiban folyamatos csökkenést mutatnak. Ez pedig nem csupán a nyugdíjak reálértékének romlását, valamint a korhatár kitolódását hozza magával, hanem az egészségügyi ellátás színvonalának esését is. Egyre nagyobb váróslistákkal és túlhajszolt szakemberekkel találkozhatsz, ami minden szempontból problémás helyzeteket szül. Ha bővebben is érdekel a téma, kattints IDE! Szerencsére létezik hatékony eszköz, amivel elejét veheted az ebből fakadó dilemmáknak, ez pedig nem más, mint az egészségbiztosítás. Ugyanakkor, mielőtt még döntenél, feltétlenül tájékozódj, hiszen egyáltalán nem mindegy, pontosan milyen módozat mellett teszed le a voksod.

Mit kell tudnod az egészségbiztosítás kapcsán?

Betegség esetén mind azt szeretnénk, ha gyors és szakszerű ellátásban lenne részünk, lehetőség szerint nyugat-európai színvonalon. Sok esetben ez csak magánorvosi úton lehetséges, ám a privát ellátás meglehetősen költséges, főképp, amikor több szolgáltatást is igénybe kell vennünk, rövid időn belül. További dilemmát jelenthet, hogy ezekre nem igazán lehet előzetesen felkészülni, így aztán komoly kiadással is szembesülhetsz ilyenkor. Ezt a bonyodalmat egy egészségbiztosítás segítségével könnyedén áthidalhatod. Mint minden kockázatviselési csomag esetében, úgy itt is pontosan meghatározott szolgáltatásokat vehetsz igénybe, adott havidíjért cserébe. Ráadásul a módozatok személyre szabhatók, így az alap juttatások mellett te határozhatod meg, mire is lenne szükséged. Fontos észben tartanod, hogy ez egy biztosítás, így célja a nem várt események fedezete. Már meglévő betegségek esetében tehát a legtöbbször nem veheted igénybe. Ugyanakkor a legtöbb egészségbiztosítás kiterjed a legfontosabb orvosi szakrendelésekre, a diagnosztikai-, illetve laborvizsgálatokra, képalkotó eljárásokra, sőt, az ambuláns műtétekre és az egynapos sebészetre is. Külön kérhetsz másodvéleményre, vagy kritikus betegségek külföldi kezelése szóló kiegészítést is. Noha a rendszeres magánorvosi ellátáshoz viszonyítva egy egyéni egészségbiztosítás nem tekinthető költségesnek, még a megkötés előtt feltétlenül fontold meg, hogy családi, vagy épp céges módozattal nem járnál-e jobban.

Alkalmas ez a konstrukció megtakarítási célokra is?

Bizonyos kockázatviselések esetében léteznek olyan alternatívák, amelyek nem csupán baj esetén nyújtanak segítséget, hanem emellett befektetésként is funkcionálnak. Míg egy életbiztosítás kapcsán ez rendkívül elterjedt alternatívának tekinthető, addig itt egy egészségpénztár lesz a megfelelő számodra, ha megtakarítani is szeretnél. Mivel ez egy pénztári forma, a befizetéseid 20 százalékáig, évente maximum 150 ezer forintos értékhatárig adójóváírásban részesülhetsz, amivel hosszú távon jelentős gyarapodás érhető el. Nagyon fontos azonban szem előtt tartanod, hogy ilyenkor a felhalmozott összegből neked kell finanszírozni a különféle vizsgálatokat és kezeléseket, míg a biztosítói megoldásnál ezt a szolgáltató intézi helyetted, ott te csak a havi díjat fizeted. Természetesen a két alternatíva tökéletesen megfér egymás mellett, így ugyanis dupla biztonsági háló áll majd mögötted. Az alapos tervezés tehát itt is kulcsfontosságú tényező.

Szerző