Connect with us

Kerítésen innen

Kormánykegy: ha cukorbeteg az iskolás és erről van papírja, diriengedéllyel mobiltulaj maradhat

Az ő pénzük a mi pénzünk!? - A nyugalom megzavarására alkalmas sorok...
Megosztás

Fő a bizalmatlanság jelige mentén, ha a gyerek 1-es típusú cukorbeteg és ezt orvos igazolja, akkor az iskolaigazgató döntése nyomán nem kell leadnia a mobilját. Van ennek hivatalos megfelelője is: „az igazgató rögzíti a tanulmányi rendszerben a birtoklás és a használat célját, az engedély érvényességének időtartamát, valamint a birtokolható tárgyat”.

Nyitrai: ilyen f@sza gyerekek vagyunk mi!

Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó közösségi oldalán írt posztban lelkendezett, hogy mekkora jófejség a kormánytól, mondhatni

„bréking!”

hogy nem engedi bekómálni az 1-es tipusú cukorbeteg srácokat. Hát tényleg, le a kalappal! Azt nézzük el neki, (?) hogy meglátva az új célcsoportban rejlő potenciális lehetőséget, azonnal besöpri a hőstettért járó szavazatlehetőséget.

„A cukorbeteg közösségek számíthatnak Magyarország Kormányának támogatására”

A kegy tárgya, avagy a duma….

„Az új 245/2024. (VIII.8.) Korm. rendelet alapján az idei tanévtől kezdődően korlátozottan lehet használni az elektronikus okoseszközöket. A rendeletalkotásra azért volt szükség, mert az iskolai mobiltelefon-használat jelentős mértékben eltereli a diákok figyelmét a tanulásról, emellett az internetes zaklatásra is lehetőséget teremt. A diákok bevihetik az iskolába a telefonjaikat, de le kell adniuk azokat egészen addig, amíg be nem fejeződik az utolsó órájuk.

Magyarországon több mint 3000 iskolás korú, 1-es típusú cukorbeteg gyermek van. Számukra létszükség az okostelefon, hiszen ők az inzulinszintjüket szenzoron keresztül mérik és szabályozzák, amelyről adatokat az okostelefonjaikra kapnak.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 2024. szeptember 1-től hatályos 24. § (4) bekezdés ba) pontja szerint

a nevelési-oktatási intézmény igazgatója egészségügyi célból engedélyezheti az okostelefon használatát a tanítási nap folyamán.

A Korm. rendelet 5. §-a alapján – amely hivatkozik az Nkt. 24.§ (4) bekezdés b) pontja szerinti esetekre –

a nevelési-oktatási intézmények a saját házirendjük szerint alakíthatják a követendő eljárásrendet.

„Az érintett diákok számára tehát az iskola igazgatója engedélyezheti, hogy mobiltelefonjaikat maguknál tartsák.

A szülőnek vagy a diáknak jeleznie kell az iskola igazgatója felé, hogy 1 típusú cukorbeteg, amelyről orvosi papírokkal is rendelkezik.
Az igazgató így tuja engedélyezni az okoseszközök használatát, aki rögzíti a tanulmányi rendszerben a birtoklás és a használat célját, az engedély érvényességének időtartamát, valamint a birtokolható tárgyat – 245/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 5.§.”

A hozzászólásokból….

„Tisztelt Főtanácsadó Úr! Nem lehetne végre szakítani ezzel a rossz jogalkotási hagyománnyal, amitől sok évtizede nyög az ország? Nevezetesen, hogy először – mintegy baltával hámozva a krumplit – kimegy a jogszabály, majd jön a finomhagolás, a tapasztalatszerzés, és a módosítások sorozata. Eközben viszont a jogközönségnek, a jogalkalmazóknak, az érintetteknek rengeteg kínlódást okoznak. Például most mégis mi akadálya volt egy alapos előkészítésnek, társadalmi párbeszédnek, szülőkkel, iskolákkal egyeztetésnek???????????????”

„A tulajdonhoz való jog sérül, ezért alkotmány ellenes ez a rendelet. Remélem a parlamentben is kötelező lesz, leadni az okos eszközöket !”

„Az még normális dolog lenne, hogy ilyen esetben az igazgatónak döntési joga ne legyen. De már megint az igazgatókra tolni a felelősséget, ez nonszensz. Megint csak fényezi magát a kormány (de bénán), hiszen eddig se lett volna egyetlen igazgató sem, aki ezt ne engedélyezte volna saját hatáskörben. Ez a duma, hogy „csak abban az esetben tudja engedélyezni, ha” már eleve szigorítás… Szóval a cukorbeteg közösségek NEM számíthatnak Magyarország Kormányának támogatására!”

„Ezeket nem nyáron kellett volna tisztázni, egyeztetni szakemberekkel, az iskolákkal? Szeptember 8. van!”

„Milyen jó a bölcs vezérünk! Pedig lövethetett volna is…”

„Szuper! Így legalább meg lesznek különböztetve a cukorbeteg gyerekek, hogy mindenki tudja majd. Jó érzés lesz nekik….. a társaik előtt, meg úgy egyébként is.”

„Kíváncsian várom, mikor jönnek rá, hogy hány másik betegség kapcsán fordulhat elő még vészhelyzet, amikor számítana egy telefon 5 percen belül.”

„Nem akarjátok, hogy kikerüljenek fotók még videók az iskolai állapotokról, mi?”

Csak úgy….

A Madách Gimnázium igazgatója sem csinált egyebet, mint saját hatáskörben hozott döntés a törvénynek megfelelően. Őt ezért Pintér Sándor azonnali hatállyal leváltotta.

 

Szerző