Budapesti hétköznapok
A minőségi -olvasatában a szó gazdagot jelent- Orbán Ráhel minőségi turistákra vágyik
Érdekes dolog derült ki Orbán Viktor miniszterelnök lányáról, a Ráhelről. Szerinte a „minőségi” jelzőt az a személy érdemli ki, akinek elég vastag a pénztárcája. Igaza is van, hiszen, ha jobban belemélyedne a témába, -például ráguglizna a szó jelentésére- rá kellene jönnie, hogy van élet a pénzen túl is…..
Hotel Gellért: a Tiborcz-Orbán-féle „múltmegőrzés”
Jól tette, aki a Gellért Szálloda 2019-es eladásának hírére még elbattyogott a jólbevált és szeretett cukrászdába, hogy elköltse a presszó kávé+kuglóf reggelijét, vagy ki, mit szeretett. Ahogy az várható volt, ezt a hangulatot hiába keresi a polgár a Gellértben, vagyis a Mandarin Oriental Gellértben.
Mindenképpen vagyonosabb turistákat tekint a Hotel Gellért célközönségének Orbán Ráhel, Orbán Viktor lánya, és a BDPST Koncept ügyvezetője, aki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) közgyűlésén beszélt a szálló felújítási projektjéről csütörtökön
– írja a HVG.
A Tiborcz István által birtokolt BDPST 2022-ben vásárolta meg a Gellért szállót, amelyet most újítanak fel. A felújítás október végén kezdődött, a 134 szobás, 34 lakosztályos szálló nyitását 2027-re tervezik, ekkortól az üzemeltető cég nevét felvéve Mandarin Oriental Gellért néven működik majd. (A Mandarin Hotel az egyik legpatinásabb luxusszálloda-láncnak számít Ázsiában, de a világ minden pontján vannak hotelei, összesen 34. Jelenlegi formájában a szállodacsoport 1985 óta működik: akkor olvadt össze Mandarin Internationals és az Oriental szállodalánc. Az Oriental első szállodáját 1876-ban nyitották meg Bangkokban, az első Mandarin hotelt pedig 1963-ban Hong Kongban. (Bloomberg))
Orbán Ráhel hosszan elemzett
A hotel felújítását a Mandarin Oriental irányítja és az üzemeltetést is ez a vállalat foga végezni. Orbán Ráhel azt mondta, hosszú elemzés előzte meg ezt a döntést. Az egészen biztos, hogy gazdag célközönségnek szánják a megújult luxushotelt. Orbán Ráhel szerint
„a minőségi turisták alapvetően a tengerentúlról érkeznek”,
ennek a rétegnek a körében viszont a Four Seasons a legnépszerűbb hotel, úgyhogy
a Gellért Szállóval inkább a gazdag ázsiaiakat céloznák.
A miniszterelnök lánya arról is beszélt, hogy egy
saját termálfürdőt is kialakítanának a szálló wellness részlegén, amely a szomszédban működő, önkormányzati tulajdonú Gellért Fürdőtől függetlenül működne.
Orbán szerint a szálló egyelőre méltatlan állapotban van, de intenzíven folynak a munkálatok, amelyekre a BDPST a legalkalmasabb.
„A BDPST az 1920-as éveket vissza-, a gazdag ázsiai turistákat pedig elhozná Budapestre”
– mondta Orbán Ráhel.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Csak úgy….
A Gellért Hotel átalakítása miatt lekerült a kávézó faláról egykori törzsvendége, Judith Müller világhírű magyar-izraeli parfüm-királynő emléktáblája. Ebből az alkalomból egy kis szellemidézésre hívta a Judith Müller barátikör tagjait Ferenczi Andrea elnök.
Szerző
Friss
- ‘Nincs hova hátrálni’ – Élőben az Erzsébet hídról
- Gáspár Győző tengelyt akasztott Magyar Péterrel
- Szintet lépett az Újpest-Fradi gyűlölködés? – Ismét meggyalázták Benedek Tibor vízilabdázó emlékfalát
- A javak jellegének megváltozása
- ‘Mintha-ország’, ahol bevesszük, hogy a Louvre és a mellette álló bevásárlóközpont „rokon-helyek’
- Szkeptikusok társasága: elstartolt a ‘Laposföld’-kampány
- Ha egyszer Orbán Viktor valamit akar, annak úgy kell lenni – Lenyomták Gödöllőt is
- Horoszkóp-bubusok: ez nem áprilisi tréfa!
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök
- Lázár János tíz vállalásából kettő teljesül április 1-jére – Értik: ‘április 1-re’