Kerítésen innen
Kormány-segítség levélben ahhoz, hogy minél könnyebben kótyavetyélje el, amit nyugdíjas korára gyűjtött

Érdemes elolvasni a „gondos-kormány” indítékát: „…az adminisztrációs teher minimalizálása érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium kérelemmintát, a megfelelő informáltság érdekében pedig tájékoztató anyagot dolgozott ki….” ahhoz, hogy megkönnyítse „az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások saját döntésen alapuló, lakáscélú felhasználását, mely az egész országra kiterjedően fejlesztheti a lakhatási feltételeket a megfizethető lakhatás biztosítása érdekében.”
Levélben jön az „segítség”
Az adminisztrációs teher minimalizálása érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium kérelemmintát, a megfelelő informáltság érdekében pedig tájékoztató anyagot dolgozott ki. Mindezek mellett két alkalommal a nyugdíjpénztár is kötelezően értesíti a pénztártagokat a lakáscélra felhasználható egyenlegükről. A vonatkozó rendelet társadalmi vitája, amelyek elősegítik az egyszerű és gyors igénybevételt, a hétfői napon kezdődik meg.
A kormány 21 intézkedésből álló új gazdaságpolitikai akciótervének egyik legfontosabb pillére a megfizethető lakhatás biztosítása. Ennek érdekében a kormány az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások saját döntésen alapuló, lakáscélú felhasználását egy évre lehetővé teszi.
A tagok a nyugdíjpénztárban 2024. szeptember 30-ig elhelyezett megtakarításaikat lakáscélra használhatják fel, így például
- önerőként lakásvásárlás esetén,
- számlával igazolva pénzügyi fedezetként otthonfelújításkor vagy
- törlesztőrészletként jelzáloghitel esetében.
Cél: a faék-egyszerűség
Az NGM kiemelte: annak érdekében, hogy függetlenül a nyugdíjpénztártól mindenki számára azonos és közérthető információ álljon rendelkezésre, a kormány tájékoztatási kötelezettséget írt elő. Ezt a nyugdíjpénztáraknak két alkalommal, 2024. december 31-ig és 2025. március 31-ig kell teljesíteniük. A kötelező tájékoztató levél tartalmi és formai elvárásait a kormány miniszteri rendeletben határozza meg. A levél kötelezően tartalmazza az érintett tag
- nyugdíjpénztári egyenlegét,
- a lakáscélra felhasználható egyenlegét,
- a lakáscélú felhasználási lehetőségeket,
- ingyenesen hívható telefonszámot is, amelyen az érintettek további kérdések esetében, illetve egyedi ügyekben is érdeklődhetnek.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
A minisztérium hozzátette, az igénybevétel során jelentkező adminisztráció minimalizálása érdekében a miniszteri rendelet a benyújtandó dokumentumokat is jelölő kérelemmintát is meghatároz, ezáltal is segítve a pénztártagokat az eligazodásban és a nyugodt ügyintézésben. Az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások felhasználásáról a kormányzati portálon részletes tájékoztató anyag található – jelezte az NGM.

Szerző
Friss
- Ki a ludas: Mráz Ágoston Sámuel, vagy a Magyar Nemzet újságírója, vagy az anonim harmadik?
- Hiszi, nem hiszi? Ezek augusztus sorsdöntő napjai…
- Újabb százmilliárdok ígérvénye Orbán Viktortól: ezúttal a közszféra dolgozóinak – Ugye tudja mindenki, hogy ez is a közös kontóra megy?
- Nem mind fénylik, ami arany
- Nem rötyög! Nagy Márton szerint a béke, az adókedvezmény és a nyugdíjasok élelmiszer-utalványa pörgeti fel a gazdaságot
- 2025 őszi karrierhoroszkóp – Mit tartogat a következő évszak a munkában és céljaidban?
- Meg vagyok nyugodva. Orbán azt mondta, ő megment a világháborútól – Napi Lendvaiság…
- Lázár „óriási bejelentése’: azt tervezik…., nem belekezdtek, csinálják, csak dumcsiznak róla
- „A miniszterelnök úrnak üzenem: kiszúrathatja a kerekeimet (…) úgysem fogok félni tőle, ő meg úgyis meg fog bukni…”
- Nyerges Csenge Megafon-lány Tisza-ügynök lenne? Zalaszentgróti szereplése párszáz szavazatot biztosan hozott Magyar Péternek