Kerítésen innen
Két napra Fidesz-főfunkcik nélküli hely lesz Budapest – Balatonfüreden ‘zártkörűzik’ a pártelit
A meteorológusok jelentése szerint amellett, hogy ígérnek napsütést és felhősödést is 0 fok körül lesz a legmelegebb február 18-19-én, amikor Orbán Viktor „szűk körben” évet értékel Balatonfüreden. Ami ebből publikus, azt a Várkert Bazárban „újrázza” a gyalog-fideszesek tapsvihara közepette.
Ki, mire tippel: mely -kinek a…- szállodák lesznek „megszállva”?
Február 18-19-én ad politikai helyzetértékelést a Fidesz-KDNP kihelyezett zárt frakcióülésén a miniszterelnök Balatonfüreden.
A parlament tavaszi ülésszaka az előzetes tervek szerint február 24-én kezdődik, a miniszterelnök hagyományosan itt az első ülésnapon tájékoztatni szokta az Országgyűlést az előző időszak történéseiről és értékelést is ad.
A tavaszi ülésszak kezdete előtti héten, február 18-19-én, jövő kedden és szerdán tartja kihelyezett tanácskozását a Fidesz- és a KDNP-frakció, ezúttal Balatonfüreden
– tudta meg az atv.hu parlamenti forrásból.
<<< Olvasd cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Füred le-, ki-, bezár?
Ilyenkor a miniszterelnök mindig hermetikusan zárt körben, az övéinek, a kormánypárti képviselőknek ad politikai helyzetértékelést és stratégiai iránymutatást. A tavaszi országgyűlési ülésszakra való felkészülés jegyében általában napirenden szerepelnek nagy horderejű törvényjavaslatok is. A portál forrásai azt valószínűsítették, hogy a legfontosabb napirendi pontok közt lehet
- a családtámogatások megvédése,
- a Donald Trump győzelméből és elnöki rendeleteiből fakadó pozitív hatások,
- az ukrajnai háború és a béke kérdése, illetve
- a Soros-birodalom kiszorításához szükséges jogalkotási feladatok.
Vagyis sok újdonságre nem kell számítani, jegyzetelni is szükségtelen, hiszen bármelyik kormány-csapból ez folyik 0-24-ben.
Csak úgy…
2020-ban írtuk: a Fidesz frakciója szokásos évkezdő frakcióülését Balatonfüreden tartja február 12-13 án – hozta nyilvánosságra a kormány első számú hírharsonája, a Magyar Nemzet.
2023-ban írtuk: „Esztergomban tart kihelyezett frakcióülést a Fidesz, kizárva a nyilvánosságot. Orbán Viktor a vacsora után ad politikai helyzetértékelést a képviselőknek, valószínűleg már a jövő évi EP- és önkormányzati választások fénytörésében. A svéd NATO-csatlakozás napirenden lesz, levetítik a képviselőknek a svéd kisvideót, ami kiverte náluk a biztosítékot. Az esztergomi Grand Hotelben -a szokásoknak megfelelően- hermetikusan elzárva tanácskoznak. A Fidesz a hírek szerint a Grand Hotel Esztergom mellett a szemben lévő Portobello Hotelt is lefoglalta….
Mintha hazajárnának….
Balatonfüred nem első ízben „látja vendégük” kormányékat: 2023 februárjában is „zártkörűztek” ott a fiúk. Akkor a tervezett program szerint a Hotel Füredben Orbán Viktor szerda este adott politikai, stratégiai helyzetértékelést zárt körben, majd csütörtökön több kormánytag is előadást tartott aktuális témákban. Kocsis Máté és Simicskó István frakcióvezetők csütörtök délután sajtótájékoztattak, ahol beszámoltak a legfontosabb döntésekről.
Szerző
Friss
- Alaposan ‘megdrágultak’ a Pécsért dolgozó képviselők
- Megnevezték a rendőri felelősöket a meggyilkolt japán hölgy ügyében
- A rák és Magyaroroszág – Elsők vagyunk Európában a halálozások számában
- Katolikus szellemiségű gazdaságtudományi képzés a Pázmányon – Ez a zsidó színészképző kihelyezett tagozata?
- ‘Csókoltatom nacsasszony világlátottságát és szakértelmét’ – kommentelték Szentkirályi hétfői ‘Karácsonyba-kötését’
- Deák Dániel kikűzdötte, hogy az ATV-ben nem „Csattoghat” többet
- Az USA dollár várhatóan hosszútávon erős marad
- Időjárás, szerdától lassú változás
- Így gondolta Orbán Viktor a repülőrajtot?
- Két napra Fidesz-főfunkcik nélküli hely lesz Budapest – Balatonfüreden ‘zártkörűzik’ a pártelit