Voks 2022
Közös ellenzéki polgármesterjelöltet mutattak be Tatabányán

Szűcsné Posztovics Ilona közgazdászt, könyvelési és adótanácsadót indítja polgármesterjelöltként Tatabányán az őszi önkormányzati választáson a DK, a Jobbik, az MSZP, a Momentum és a Párbeszéd – jelentették be a pártok képviselői csütörtöki sajtótájékoztatójukon a helyszínen.
Pártoktól független, gazdasági szakember
A polgármesterjelölt elmondta, hogy a posztot a DK felkérésére vállalta el. Magát pártoktól független, a közéletért és városért tenni akaró gazdasági szakemberként jellemezte, akinek a könyvelőirodája kilenc embernek ad munkát.
Szűcsné Posztovics Ilona kijelentette, Tatabányának egy hét évre szóló, az uniós ciklusokhoz igazodó településfejlesztési stratégiát kell alkotnia. Megválasztása esetén támogatná a nyugdíjasokat, a kis- és középvállalkozókat, a munkakezdő fiatalokat, valamint bérlakásprogramot indítana.
Varju László, a DK alelnöke a bányászhimnuszt idézve – „Szerencse fel!” – üdvözölte a megjelenteket, de hozzátette: a szerencsénél több kell, hogy „Tatabányát visszaszerezzék a demokratáknak”, a pártok egyeztetése azonban lehetővé teszi, hogy egyetlen jelöltet indítsanak a Fideszé ellen.
A lehető legjobb döntés
Nunkovics Tibor, a Jobbik regionális igazgatója kiemelte, hogy Tatabányán sok rátermett polgármesterjelölt volt, és a lehető legjobb döntést hozták a pártok.
Szakács László, az MSZP alelnöke azt mondta, hogy tiszta városra van szükség a szó eredeti és átvitt értelmében egyaránt. „Az ellenzéki polgármesterrel Tatabánya csak nyerhet” – jelentette ki.
Nemes Balázs, a Momentum szóvivője szerint az ellenzéki jelölteket a tárgyalóasztal, a terepmunka és a tisztességes, becsületes munka teszi jobbá a Fidesz jelöltjeinél.
Márki-Zay Péter üdvözlete
Lakatos Béla a Mindenki Magyarországa Mozgalom képviselőjeként átadta Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester, a mozgalom alapító tagja üdvözletét, és azt mondta, hogy látva hozzáértését, Szűcsné Posztovics Ilona megválasztása esetén rendben lesznek a város pénzügyei.
A sajtótájékoztatót után Körtvélyfáy Menyhért, a tatabányai LMP önkormányzati képviselője újságíróknak azt mondta, az együttműködés baloldali szervezői kirekesztették pártját a közös jelöltről szóló tárgyalásokról, a „hozzájuk csapódó” többi párt pedig ezt „taktikai okokból, szemlesütve tudomásul vette”.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- 2025 Tusványos – Margaret Island koncert – Lábas Viki – szivárvány zászló
- Orbán nem a ‘faluvégi kurta kocsmában’, hanem magyar miniszterelnökként: ‘olyan még nem volt a világon, hogy 24 óra alatt egy ország két VB döntőt is elveszítsen’
- Majka nincs egyedül, egy közel sem teljes összeállítás a szponzorukat vesztett művészekről
- Tusványoson az „előzenekar” Fidesz-főfunkciknak a kánikula mellett az agorafóbiával nem kell megkűzdeniük
- Balaton-átúszás vihar okán elnapolva!
- Uborkaszezon helyett ráerősít a ‘kovászos’ választás kampány – Juszt László a 30. héten is kérdez
- 14 éves kor alatt tilos a belépés a Rudas és a Széchenyi Gyógyfürdőbe – Van ötlete, hogy miért? – Frissítve!
- A MÁV-nál megállt az idő – A 2025-ös nyári leállások háttere
- Rendkívüli hőség csapott le Magyarországra – pokoli forróság, özönvízszerű viharok várhatók
- 4 csillagjegy döntéskényszerben – Határidő: szeptember hava