Ez a nap
A CÖF-CÖKA, mint az „európai polgárok akaratának” élharcosa
Elkerülhetetlenné vált az Európai Unió (EU) reformja, annak érdekében, hogy a civilek nagyobb beleszólási lehetőséget kapjanak az uniós döntésekbe – jelentette ki a Civil Összefogás Fórum (CÖF) alapítója, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) elnöke csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.
A „megfizetett média”
Csizmadia László hozzátette, ennek érdekében alakították meg 14 uniós tagország civil szervezeteinek részvételével az Európai Uniós Civil Együttműködési Tanácskozást (EUCET) és tervezik a kiterjesztését mind a 28 tagállamra.
Úgy vélekedett, hogy az Európai Bizottság a politikai pártok szolgálatába szegődött, illetve Németország és Franciaország, valamint a hozzájuk „simuló sleppországok” kisajátítják az unió vezetését. Továbbá az eszmeiségében megbukott posztkommunizmus és neoliberalizmus a megfizetett média segítségével akarja érvényre juttatni ideológiáját – fűzte hozzá.
A CÖF-CÖKA tudatosítani kívánja, hogy az Európai Parlament (EP) és az Európai Bizottság (EB) pártos ítélkezése hullámtörőként nem fojthatja el az európai polgárok akaratát – fogalmazott.
Az unió birodalmi törekvései
Céljuk az uniós bürokrácia, illetve az EP létszámának csökkentése – utóbbit maximum 400 főre –, valamint az unió birodalmi törekvéseinek megszüntetése – mondta Csizmadia László.
Kiszelly Zoltán, az EUCET C12 elnevezésű szakértőcsoportjának tagja arról beszélt: céljaik elérése érdekében tárgyalásokat folytattak Brüsszelben Henri Malosse-szal, a Vocal Europe szuverenista szervezet elnökével. Egyetértettek abban, hogy a polgároknak nagyobb teret kell adni a döntésekben.
Megjegyezte, hogy Magyarország ezen a területen élen jár, hiszen a nemzeti konzultációk alkalmával a magyar kormány nyílt párbeszédet folytat a polgárokkal.
A tárgyaláson arról is szó esett, hogy a klímaváltozás elleni fellépésnek sok módja van, vagyis nem csak az lehet klímavédő, aki globalista. Annál is inkább, mert az Isten által teremtett világ megőrzése keresztényi feladat is – mondta.
Az unió felelőssége
Ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF szóvivője felhívta a figyelmet arra, hogy a közvetlen demokrácia eszközei még mindig mostohagyereknek számítanak az EU-ban. Példaként említette, hogy az elmúlt hét évben 63 uniós polgári kezdeményezés indult, s csupán négy volt sikeres.
Azt is megemlítette: egy jogászcsoport keresetet nyújtott be az EU ellen annak okán, hogy átlagosan naponta hat migráns veszti életét a Földközi-tengeren. Emlékeztetett arra, hogy a CÖF-nek már korábban is az volt az álláspontja, hogy nemcsak az embercsempészek felelősek a halálesetekért, hanem az EU is, aki meghívja a migránsokat.
(Forrás: MTI)
Ízlelgesse! EuCET – nemzetközi szervezetet indított a CÖF-CÖKA!
Szerző
Friss
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni