Connect with us

Egészségünkre!

A Heim Pál kórház összes -4, azaz négy darab!- műtüdő berendezésén kritikus állapotú kisgyerekeket tartanak életben – Mi lesz az ötödikkel?

A Heim Pál kórház összes -4, azaz négy darab!- műtüdő berendezésén kritikus állapotú kisgyerekeket tartanak életben - Mi lesz az ötödikkel?
Megosztás

Miközben buzgón szorítunk a négy pici felgyógyulásáért és kalapot emelünk az orvosok, nővérek előtt, jegyezzük meg, hogy 2025 Magyarországán a kiemelt Heim Pál Országos (!!!!) Gyermekgyógyászati Intézetben összesen 4 darab műtüdő-berendezés van és ebből adódóan előfordulhat, hogy ha beesik az ötödik, meg a hatodik páréves kisgyerek, akkor az orvosgárda felelőssége, hogy esküjükkel ellentétben „felső hatalomként” döntsön arról, hogy ki kapjon életmentő ellátást és ki ne?

Pintér Sándor, hallja ezt?

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet minden műtüdő berendezésén kritikus és súlyos állapotú gyermekeket tartanak életben

– tájékoztatott közleményében a gyermekkórház. Felhívták a figyelmet:

extrém és ritka eset, amikor minden műtüdőn van gyermek, akinek ez az utolsó esélye a gyógyulásra.

Ilyenkor minden épeszű embernek az jut eszébe, hogy fenébe a dilis reptérvásárlással, vasútépítéssel, oligarchák kitömésével,

az egyetlen fontos és azonnal megoldandó feladat az, hogy honnan veszünk és mikorra ér ide sokszor négy a ketyeréből. Az jó eset, ha éveken át porosodik, de amikor kell, csak be kell dugni a konnektorba és működik.

Az már csak a megoldás után vetődik fel, hogy akiknek ez a dolga, miért várták meg a kritikus „kihasználtságot”, hiszen az előre látható, tudható, hogy szükség lehet/lesz rá. És még egy fontos dolog: arról senkinek nincs „papírja”, hogy vállrángatva átugorja a problémát, hiszen a betegség nem pártfüggő, még csak pénzfüggő sem, -maximum a gyógykezelés minősége megvehető- hiszen a „nincs”, az nincs, nuku… És persze uniós tagországként megpróbálkozhat a rászoruló kerítésen kívül keresni a megoldást, aminek alapfeltétele, hogy azon a helyszínen legyen elég berendezés, és, hogy tagok maradjunk.

A hozzászólásokból….

Megdöbbentő, hogy a hírhez fűzött kommentekben senkiből nem tört elő elemi erővel a felháborodás, megmaradta a „szorítunk”, imádkozunk” stb. szinten. Az a helyzet, hogy a XXI. században azért ennél hathatósabb eszközök is elérhetők!

„Mi is sokat voltunk ott,majdnem ott karácsonyoztunk ,de hála istennek haza johettunk!Az az alázat ami ott van az orvosokban, a nővérekben le a kalappal előttük,sokszor azt sem tudtuk, hogy az orvos most jött vissza vagy még 24ora után haza sem ment éjjel nappal dolgoznak!”

„Teljes felepulest kivanok mindegyik” kis hosnek! ❤️ Koszonet es hala mindenkinek,aki reszt vesz a gyogyulasukban!🙏🏻 46 eves vagyok es ebben az korhazban mentettek meg az eletem het napos koromban!”

„Drága istenem segítsd meg ezeket a pici gyermekeket adj erőt nekik hogy èpüljenek fel ebből a csunya betegsègből”

„Örök hála és tisztelet MINDEN ott dolgozónak! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Kedves Szülőtársak, tartsatok ki a kis Hősökért!”

„Gyógyuljatok meg drága csillagok! 🙏🏻” „Itt mentették meg a fiam! 🙏 Angyalok dolgoznak ott. 🥰🥰 Megmentették a fiamat. 🙏😭”

„Istenem segíted meg őket 🙏🏻”

<<< Olvassa cikkeinketFacebookon és a Google hírei között is! >>>

1-2 éves babák….

A jelenleg műtüdővel életben tartott kisdedek mindannyian 1-2 évesek, vírusos, illetve bakteriális fertőzés talaján kialakult súlyos légzési elégtelenség miatt várják a gyógyulást

– írták, hozzátéve:

az érintett gyermekeket 10, 12, 18 és 23 napja a gépek tartják életben.

Úgy fogalmaztak:

ennyi és ilyen súlyos állapotú beteg sikeres ellátásához nemcsak az intenzív osztályokon dolgozó orvosok és ápolók tudása szükséges, hanem az intézmény számos munkatársának szoros szakmai együttműködése is.

ECMO-központ – !4 készülék!

Emlékeztettek arra, hogy

az intézetben 2018 óta működik országos ECMO-központ, jelenleg gyermekek és újszülöttek részére négy műtüdő készülékkel, melyeken eddig 47 kritikus állapotú gyermeket kezeltek.

A műtüdő azon súlyos állapotú betegek számára ad esélyt az életben maradásra, akiknek tüdeje már lélegeztetőgép segítségével sem képes biztosítani a szervezet ellátását oxigénnel – ismertették, hozzátéve:

a műtüdős kezelés alatt a gázcsere a páciens szervezetén kívül történik, lehetővé téve a beteg tüdő nyugalomba helyezését, időt adva és esélyt teremtve a szerv gyógyulására.

Közleményében a kórház köszönetét fejezte ki az országos intézetek újabb összefogásáért, mivel

„a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet és a SE Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika orvostechnikai eszközökkel segítette a gyógyító munkát”.

Vagyis az, hogy működni tudnak, szakmai összefogás és nem a kormányakarat teszi lehetővé!

Szerző