A léghajógyártás lesz az új nemzeti tuti? Mindenesetre Dzsudzsák Balázs bevásárolta magát (?) egy azzal foglalkozó cégbe!
Megosztás
Dzsudzsák Balázs idén február óta az egyik kisebbségi tulajdonosa egy léghajókkal foglalkozó cégnek – vette észre az Opten adatbázisában az Mfor.hu. A cég a Nyírlugoson bejegyzett Első Magyar Léghajógyár Kft. Tavaly októberben jegyezték be 3 millió forintos jegyzett tőkével. Fő és egyedüli tevékenysége légi és űrjármű gyártása.
Dzsudzsák Balázs idén február óta az egyik kisebbségi tulajdonosa egy léghajókkal foglalkozó cégnek – vette észre az Opten adatbázisában az Mfor.hu. A cég a Nyírlugoson bejegyzett Első Magyar Léghajógyár Kft. Tavaly októberben jegyezték be 3 millió forintos jegyzett tőkével. Fő és egyedüli tevékenysége légi és űrjármű gyártása.
A Szijjártó-haver gondol a jövőjére….
A kft.-ben többségi részesedéssel bíró cég, az RTS Vízvágó Kft. fémfelület-kezeléssel foglalkozik, tulajdonosa pedig Végh Sándor és családja. Véghről korábban a dehir.hu írta, hogy hatszoros magyar hőlégballonos bajnok, melyhez Európa-bajnoki második helyezés is társul és további öt nagy nemzetközi hőlégballonverseny győztesének is mondhatja magát. 15 éven át szervezett Debrecenben hőlégballonos versenyeket.
Az Első Magyar Léghajógyár Kft.-ben részesedéssel bír az izraeli Atlas LTA Advanced Technology is, aminek határozott elképzelései vannak a turisztikai célú léghajózásról. Ezen a videón a leírás szerint egy 15 éves konstrukciót mutatnak be, aminek felújított változatával sétahajózni vinnének turistákat:
Sportszergyártás, egészségügy kipipálva, jöhet az űr…?
Dzsudzsáknak az Mfor szerint a léghajós cég már a negyedik érdekeltsége.
2017-ben alapította meg a DB7.hu Kft.-t, mely sportszer-kiskereskedelemmel foglalkozik.
2019-ben az egészségügy területére is belépett, és többedmagával megalapította a Rába Medical Center Kft.-t. Ebben a szintén 2019-ben alapított, vagyonkezeléssel foglalkozó Rába Medical Invest Kft.-n keresztül tulajdonos a focista.
Szijjártó Dzsudzsák haverja diplomata útleveléről: "majd ha visszavonul, visszakérem tőle"
Háttér
Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos szerint egyáltalán nem számít drágának 10 milliárd forintot költeni a következő években arra, hogy 2024-25-ben magyar űrhajós mehessen a világűrbe. Úgy vélte, az egész magyar tudományos élet jelentősen profitálhat az Oroszországgal közösen indított űrkutatási programból, amelyre
Magyarország az űrtechnológia terén elért kiemelkedő eredményei alapján kapott lehetőséget. A Nemzetközi Űrállomás élettartalma alatt csak néhány száz űrhajósnak adatik meg az, hogy ott dolgozhasson, így óriási dolog, ha valaki bekerül ebbe a klubba.”
Vadai Ágnes (DK) kérdezte arról parlamenti írásbeli kérdés formájában a Külügyminisztériumot, hogy van-e Magyarországnak többmilliárd forintja erre a projektre. Magyar Levente külügyi államtitkár válaszolt, szerinte
magyar érdek az, hogy növeljük hazánk részesedését az űriparban, szellemi és technológiai teljesítményünkkel a lehető legnagyobb mértékben járuljunk hozzá az űrkutatáshoz.
Magyar azt mondta, a következő három évben nagyjából 7-10 milliárd forintos költségben kell gondolkodni ezen a téren,
„ugyanakkor a magyar hozzáadott szellemi értéket és a magyar kutatási eredményeket az orosz fél beszámítja a magyar fél pénzügyi szerepvállalásába.”