A Veszprém nyert, a Szeged kikapott

A Telekom Veszprém nyolc góllal legyőzte a fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mig a MOL-Pick Szeged Nantes-ban kapott ki.

A veszprémiek közül a balátlövő Jamali Iman és a dán beálló René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt.

A házigazdák szereztek vezetést,

de Lékai Máté találata után 14 percig nem született újabb gól, ezt kihasználva a fehéroroszok 5-1-re elhúztak. A Veszprém korábbi és a Meskov jelenlegi kapusa, a horvát Ivan Pesic remekül védett, David Davis hazai vezetőedző pedig időt kért, de egy ideig ez sem használt. A 15. percben Nagy László góljával elkezdte a felzárkózást a Veszprém, de a szünetben is hátrányban volt, mert játékosai többször is a kapufát találták el, illetve Pesic hatvanszázalékos hatékonysággal védett az első félidőben.

A második felvonás elején a fehéroroszok több mint hat percig gólképtelenek voltak, Mikler Roland egyre jobban védett, a támadások pedig egyre gyorsabbak, lendületesebbek voltak, így a 44. percben már három találattal vezetett a Veszprém (17-14). A vendégek levitték a kapusukat támadásban, de létszámfölényüket nem tudták kihasználni, sőt, négy gólt kaptak, és egyet sem lőttek ebben az időszakban. Ezt követően egy ideig felváltva estek a gólok, vagyis a Meskov már nem tudott felzárkózni, sőt az utolsó percekben a veszprémiek ismét egy 4-0-s szériát produkáltak.

David Davis, a Veszprém vezetőedzője: “Pesic főszereplésével kiválóan kezdett a Breszt. Nagy gondot okozott nekünk a horvát hálóőr, alig tudtunk gólt lőni neki. A védekezés jól működött, de a támadójátékunkkal nem voltam elégedett. Fordulás után Mikler is nagyszerűen védett, sokat futottunk és számos indításgólt szereztünk. Ez volt a kulcs a győzelmünkhöz. Az elmúlt meccseken többször is rosszul kezdtünk, ezt mindenképp ki kell javítanunk. Összességében elismerést érdemel a csapatom, mert a bajnokság nagyon fontos szakaszában teljesít jól.”

A két együttes 14. alkalommal találkozott egymással,

a mérleg a magyar csapat szempontjából egy vereség, két döntetlen, és immár 11 győzelem. A Veszprém sorozatban hatodszor győzött a BL-ben.

Mikler Roland, a veszprémiek kapusa: “Az első félidőben Pesic remekelt, de úgy éreztem, mi is nagyban hozzájárultunk ahhoz, hogy így védjen. Nem koncentráltunk ugyanis megfelelően a ziccereknél. A szünet után az a Veszprém jött ki az öltözőből, amelyet Szkopjéban is láthattunk a második félidőben. Ekkor már teljesen más képet mutattunk. Ekkor már olyan védekezés szerepelt előttem, amely nagyban megkönnyítette a dolgomat. Nagyon jó érzés volt a második félidőben pályán lennem. Nem szabad azonban mindig harminc perce hagyatkoznunk, végig jó teljesítményt kell nyújtanunk. Kielcében is erre lesz szükségünk.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 13. forduló:

Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 28-20 (9-10)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Lah, Sok (szlovénok).
Veszprém: Mikler – Gajic 1, Nagy L. 3, Blagotinsek 1, Mackovsek 4, Terzic 1, Manaszkov 1. Csere: Lékai 2, Marguc, Tönnesen 2, Nilsson 4, Ilics 3, Nenadics 1, Mahé 4, Strlek 1.
Breszt: Pesic – Djukics 4 (1), Ivic 1, Kulak 4, Poteko, Skurinszkinszkij 4, S. Razgor 4. Csere: Matskevics (kapus), Horak, Obranovic, Silovics 1, Szelvaszjuk, Baranov, Djordjics, Jurinok 1, Sumak 1.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont, 2. TELEKOM VESZPRÉM 18, 3. Vardar Szkopje (macedón) 17, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14 (393-380), 5. Vive Kielce (lengyel) 14 (404-394), 6. Montpellier HB (francia) 7 (350-381), 7. Meskov Breszt 7 (347-396), 8. IFK Kristianstad (svéd) 5

A Szeged kikapott Nantes-ban

A Szeged három góllal kikapott szombaton az előző idényben ezüstérmes Nantes otthonában.

A magyar csapat repülőgépe pénteken jelentős késéssel érkezett meg Franciaországba, ezért az eredeti tervektől eltérően edzés nélkül lépett pályára szombaton a Palais des Sports de Beaulieu-ben.

A csoport második helyét már korábban biztosító szegediek közül a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt. A Nantes keretéből a világ- és Európa-bajnok Cyril Dumoulin, valamint a világbajnoki ezüstérmes norvég Espen Lie Hansen hiányzott a meccsen, amit az európai szövetség a hét rangadójának választott.

Mindkét csapat sok hibával kezdett, és bár a Szeged két góllal is vezetett, a támadásban elkövetett rontásait kihasználva a hazaiak a 21. percben – a meccs során első alkalommal – előnybe kerültek, amit a szünetig növelni is tudtak.

A második félidő elején is a Nantes kézilabdázott jobban, irányította a játékot, és 24-20-ra elhúzott. A magyar bajnoki címvédő részéről ezúttal hiányzott az átütőerő és a pontosság, csapatként és egyénileg sem teljesített a megszokott szinten. A Nantes a hajrában is kevesebbet hibázott, taktikusabb és motiváltabb volt, így megérdemelten győzött.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a spanyol Valero Rivera volt nyolc góllal, a meccs legjobbjának pedig Nicolas Claire-t választották.

B csoport:

HBC Nantes (francia) – MOL-Pick Szeged 29-26 (13-11)
Nantes: Siffert, Bonnefoi (kapusok), Auffret, Balaguer 3, Claire 5, Delecroix, Emonet 1, Feliho 1, Guillo, Gurbindo 2, Lagarde, Lazarov 2, O. Nyokas, Pechmalbec 1, Rivera 8 (4), Tournat 6.
Szeged: Sego, Alilovic (kapusok), Balogh, Bánhidi 3, Blazevic, Bodó 3, Bombac 3, Canellas 1, Gaber 1, Henigman, Källman 3, Kasparek 1, Maqueda, Sigurmansson 6 (4), Sostaric 4 (1), Zsitnyikov 1.

A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 24 pont, 2. MOL-PICK SZEGED 19, 3. Flensburg-Handewitt (német) 14, 4. HBC Nantes 13, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 11, 6. PPD Zagreb (horvát) 10, 7. RK Celje PL (szlovén) 7, 8. Skjern HB (dán) 6

A kilenc győzelemmel és négy vereséggel álló Veszprém szombaton a lengyel Vive Kielce otthonában zárja a BL csoportkörét, és ha nem kap ki, csoportja második helyén végez. A kilenc sikerrel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Szeged – amely már korábban biztosította a második helyezést csoportjában – vasárnap a PPD Zagreb csapatát fogadja.

Forrás: MTI/vehirsport.hu