Banánköztársaság
Az egészségügy nem lutri!
A Városi Kurír kedden írt arról, hogy az Ökumenikus Segélyszervezet éppen húsz millió forintot kíván összekalapozni a hátrányos helyzetű iskolásoknak, miközben a Nemzeti Együttműködés Rendszere két kézzel szórja a pénzt.
Hamarosan érkezett az újabb hír, miszerint idén mintegy tízezer gyermek iskolakezdését szeretné segíteni a Katolikus Karitász
A segélyszerevezet önkéntesei folyamatosan állítják össze a csomagokat, iskolatáskákat, tanszereket és vásárlási utalványokat. A helyi Karitász szervezetek önkéntesei országszerte több mint 800 településen látogatják meg a rászoruló családokat és tanszerek mellett élelmiszercsomaggal, ruhával is segítik őket, enyhítve ezzel az iskolakezdés terheit. Családokat segítő munkájukat a tanév első hónapjaiban is folytatni szeretnék.
A jó szándékot nem lehet elvitatni, ám ismét felhívjuk a figyelmet arra,
ha a fidesz országlásának 11. évében még mindig ilyen nagy a baj és ilyen sok rászoruló van, akkor még sincs minden rendben.
Ráadásul éppen ezek a segélyakciók cáfolnak rá a kormánypropagandára, ami szerint minden a legnagyobb rendben.
Kedden az is kiderült, hogy a Szerencsejáték Zrt. három budapesti kórházat egyenként 50-50 millió forinttal támogat
Ezeknek sincs jobb dolguk!? Ugyan mi szükség van arra, hogy a szerencsejáték-szervezés állami monopóliumát birtokló cég kórházakat támogasson?
A helyzet az, hogy az évente több milliárdos nyereséget elkönyvelő cégnek nem csak adózni kell az állam felé, hanem a nyereséget is be kell csengetnie a költségvetésbe, ahonnan majd oda gurulnak az adóforintok, ahol a legjobb a helyük. Ez lenne a normális.
Tegyük hozzá, ezt a nyereséget is a magyar állampolgárok adták össze, akik minden héten lottóznak, totóznak, tippmixelnek. Úgy szólt a régi mondás, hogy a szerencsejáték a hülyék adója és valóban ez az önkéntes „adózás” olyan, mint az 1%, csak itt nem határozhatjuk meg hova menjen az elbukott pénzünk.
Három óriáscsekk a Szent László Kórházban
De vissza a Szerencsejáték „jótékonykodására”
Az még rendben van, ha az állami cég a saját tevékenységén belül áldoz azoknak a sportágaknak a javára, amelyekből él. Így többé-kevésbé rendjén való a különféle sportszponzoráció, de hogy ún. „társadalmi felelősségvállalás” keretében 150 millióval segítsenek meg három általuk kiválasztott kórházat, az mégiscsak példátlan.
Czepek Gábor, a lottótársaság vezérigazgatója a koronavírus-járvány elleni védekezés rendkívül nehéz kihívás elé állította az egész világot, azonban a magyar kormány irányításával, az emberek együttműködésével és az egészségügyi ellátórendszer hatékony működésével Magyarország sikerrel vette az akadályokat.
Vályi-Nagy István, a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet főigazgatója elmondta, a kórháznak juttatott pénzből a koronavírus-fertőzés legyőzését segítő innovatív vírusellenes kezelésekhez, azok bevezetéséhez szükséges berendezéseket vásárolnak majd.
Az Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő a legkorszerűbb épületfertőtlenítő gépek, és egy fertőtlenítő robot beszerzését tervezi – mondta Takács Péter főigazgató.
A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház csúcskategóriás ultrahangkészüléket vásárol az adományból – közölte Sziller István orvosigazgató-helyettes.
Mindez arra utal, hogy a kórházakban hiány van csúcskategóriás gépekből és fertőtlenítő készülékekből is, azaz nem elégséges a központi finanszírozás.
Na, de akkor mi szükség van az irányított háromszor 50 milliós támogatásra?
A Szerencsejáték Zrt. 2019-ben több, mint 110 milliárdot fizetett be a központi költségvetésbe. Talán ezt az összeget kellene az egészségügybe irányítani!
És, hogy meglegyen a kontraszt is.
Kedden derült ki az is, hogy
több mint kétmilliárd forintból megújult a váci ferences kolostor, amelyben megkezdi működését a Piarista Kilátó Központ
Itt van a kutya elásva; miközben a gyerekek iskolatáskájából hiányzó 20 milliót úgy kell összekalapozni, a kórházaknak a Szerencsejáték adományoz 150 milliót, addig ugyanez az állam 2000 milliót ad egy új egyházi intézménynek.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára a Kilátó Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Fejlesztő, Módszertani Központ átadóünnepségén arról beszélt, hogy az intézmény nemcsak a Duna-parthoz közeli elhelyezkedése miatt hallgat a kilátó elnevezésre, hanem azért is, mert új kilátásokat nyújt az elhelyezkedni vágyóknak.
Új kilátásokra vágynak a magyar egészségügyben dolgozók is, nem pedig a lottózókból leeső morzsákra
Szerző
Friss
- A közgyűlés megszavazta Budapest 2025-ös költségvetését
- Orbán és vidéke – A liberálisok utolsó mentsvára mára már Brüsszel, Mordor vidéke
- Budapest vesszőfutása
- Egyszer volt, hol nem volt… az MCC – 3 éves kortól ajánlott fóliázatlan mesekönyv a fidesz-káder képzőről
- A MÁV és az évvégi ünnepek
- Megegyezett Karácsony Gergely és a TISZA, meglesz a főváros 2025-ös költségvetése?
- Meggyalázták Csukás István síremlékét
- Tényleg szándékosan gázolt gyerekeket egy Fejér megyei édesanya?
- Karácsonyfóbiásoknak: mennybőlazangyalát, avagy valami nagyon nem stimmel veled
- Sokat csuklik mostanság a Vodafone (tudom, képzavar) – lefagy, lassú, élvezhetetlen – Ez az előfizetés-árban is meglátszik majd?