Connect with us

Kerítésen innen

Az elején széles csíííz-mosoly, majd jönnek a részletek – Az Orbán- katari miniszterelnök találkozó képekben

Az elején széles csíííz-mosoly, majd jönnek a részletek - Az Orbán- katari miniszterelnök találkozó képekben
Megosztás

Addig minden rendben van, amíg elkészülnek a „de jó, hogy itt vagy – nekem megtiszteltetés, hogy itt lehetek”-fotók a Karmelitában Orbán Viktor és az éppen aktuális jó haver, Mohammed bin Abdulrahman Ál Táni sejk, katari miniszterelnök és külügyminiszter találkozóján.

A képek nem hazudnak…, bár lehet, hogy mégis?

Gazdasági és energetikai együttműködésről, illetve a békepárti politika esélyeiről tárgyalt csütörtökön a Karmelitában Orbán Viktor és Mohammed bin Abdulrahman Ál Táni sejk, katari miniszterelnök és külügyminiszter

– közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke. Orbán közösségi oldalán fotók is megjelentek az aktusról:

De jó….

Orbán a találkozón méltatta Katar békeerőfeszítéseit a Hamász és Izrael közötti, illetve az ukrajnai háború vonatkozásában.

„Büszkék vagyunk arra, hogy Katarral együtt tartozunk a globális békepárti többséghez”

– szögezte le a magyar kormányfő. Orbán emellett megköszönte vendégének Katar erőfeszítéseit, melyeket a Hamász által fogvatartott magyar túszok kiszabadításában tett.

A lényeg…

Mivel Katar a világ második legnagyobb LNG-, és harmadik legnagyobb földgáz-exportőre, a két miniszterelnök a találkozón az országok közötti energetikai együttműködés fokozásáról is tárgyalt.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Magyarország és Katar tavaly augusztusban, a katari emír budapesti látogatásakor kötött stratégiai megállapodást. Havasi Bertalan közölte,

a közel-keleti ország 2024-2030-as időszakra szóló nemzeti fejlesztési stratégiája széles befektetési lehetőségeket nyit meg a gyártás, a logisztika, az informatika, a pénzügyek, az egészségügy, és az oktatás területén, Magyarország pedig érdekelt abban, hogy a hazai cégek kihasználják a bővülő üzleti lehetőségeket.

Sulyok Tamás is beszállt a buliba

„Mohammed Bin Abdulrahman Al-Thani sejket a Magyar Érdemrend nagykeresztje kitüntetésben részesítettem az országaink közötti gazdasági kapcsolatok elmélyítése, valamint a fegyveres konfliktusok békés rendezése érdekében végzett munkájának elismeréseként. „

(Kik kaphatnak ilyen érdemrendet? „Jelenleg a Magyar Érdemrend a négy legmagasabb magyar állami kitüntetés egyike a Magyar Szent István-rend, a Magyar Corvin-lánc és a Magyar Becsület Rend mellett. Az Érdemrend fokozatait olyan személyeknek ítélik oda, akik a kultúra, a tudomány, a művészet, továbbá saját szakterületük terén – Magyarország érdekeinek előmozdítása, az egyetemes emberi értékek gyarapítása érdekében – példamutató tevékenységet folytatnak. A kitüntetéseket minden esetben a köztársasági elnök adományozza a miniszterelnök vagy az adott miniszter felterjesztése és ellenjegyzése mellett. A kitüntetéseket általában valamilyen nevezetes – Magyarország történelme szempontjából lényeges esemény tiszteletére tartott – ünnepen, így március 15-én, augusztus 20-án vagy október 23-án adják át.” Forrás)

Csak úgy…

Egy éve írtuk: cirka fél éve kezdődött a Katarba járkálás: eleinte azzal ütöttük el a dolgot, hogy a a labdarúgó-világbajnokság az oka annak, hogy Orbán Viktor a kies országba látogat, majd Szijjártó Péter is megjelent a színen, aki „kétoldalú gazdasági és kereskedelmi együttműködés kérdéseiről” beszélgetett a telót nem ismerik?- ottani kollégájával. Egy hete újabb vizit következett, amiről azt terjesztették, hogy kimerítő és eredményes tárgyalásokat folytatott a miniszterelnök -és a skacok- az ország vezetőjével, a katari emírrel. Erre tessék….. Társbefektetővel veheti meg a Budapest Airportot a magyar állam, aki üzemeltetné is a repteret, ezt Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter közölte egy háttérbeszélgetésen – írja a hvg.hu a Reuters beszámolója alapján. A cikk szerint a

kormány célja, hogy többségi részesedést szerezzen a reptérben, de nyitott a tárgyalásokra.

Orbán elmondta:

„….Egyetértettünk infrastruktúrafejlesztésben, reptérfejlesztésben, kommunikációs, ipari terület együttműködésében, sőt még a mezőgazdaságban is kötöttünk megállapodásokat. Jó perspektíva nyílt meg a katari–magyar gazdasági együttműködés előtt.”

Szerző