Állati
„Aki úgy érzi, a menekültek elvették a munkáját, az szavazzon a Fideszre, aki pedig úgy érzi, hogy baj van az egészségüggyel, az oktatással, a nyugdíjakkal, az szavazzon ránk!”
Karácsony Gergely, az MSZP- Párbeszéd közös miniszterelnök-jelöltje, ahogy arról reggel már beszámoltunk– a Népszavának adott interjút, most kicsit bővebben ismertetjük ennek azokat a részeit amelyek azt jelzik, hogyan is gondolkodik Karácsony az országról, hogyan látja a választási esélyeket.
A közelmúltban, Sándor Iván író, ezt mondta Karácsonyról
„Karácsony Gergely megtalálta azt a politikusi magatartást – a szerénységet, köznapiságot, határozottságot együttesen –, és az önérdektől mentes közéleti ethoszt, amivel talán el lehet jutni ahhoz a hat-nyolcszázezres ma még hallgatag-közönyös lakossági csoporthoz is, amely nélkül nem lehet választási eredményességre számítani. Azt is tudja, hogy a politikában nélkülözhetetlenek a jó cél érdekében az alkukötések. Van polgármesteri gyakorlata, irányítási szorgalma. Amit ő tud, azt régóta nemigen értették meg, nem gyakorolták a baloldalon.”
A választófülke biztonsága
A miniszterelnök-jelölt elmondta, a politikában nem a szerencsére kell építeni, hanem stratégiára. Épp ezért hozta létre a Párbeszéd a Változás Szövetségét azzal a párttal, amelyiknek a legnagyobb hálózata van, amely képes átlépni a saját árnyékán, és elfogadni egy jóval kisebb párt miniszterelnök-jelöltjét. A helyzet az, hogy csak az MSZP mutatja azt a nyitottságot, amit a választók teljes joggal elvárnak:
„Az a legfontosabb üzenetünk, hogy megszüntetjük ezt a fajta kiszolgáltatottságot: a szociális demokrácia egyik alapvetése, hogy a politika kivonul az emberek életéből, és nem elnyomja, hanem szolgálja őket. A választófülke pedig kellően biztonságos hely ahhoz, hogy mindenki szíve szerint szavazhasson – és szembeforduljon a rendszerrel. Hiszem, hogy így lesz, hiszen ennek a társadalomnak mindig meg volt az egészséges túlélési ösztöne, levetette magáról Rákosit, kibekkelte Kádárt. És most is ellenáll.”
Nem tart attól sem, hogy a februári kongresszus előtt, ahol a terv szerint végképp miniszterelnök-jelöltté emelik, még felbolydul a rendszer és megpuccsolják:
„Az egyik fontos érv mellettem, hogy nem vagyok az MSZP tagja, nem akarok belefolyni a párt ügyeibe. A másik fontos érv, hogy nagyon rövid az idő. A harmadik, és talán legfontosabb az, hogy én azt mondom, amit az MSZP szimpatizánsai már nagyon rég vártak a saját pártjuktól. Gyakran mondják azt nekem MSZP-tagok, hogy végre baloldali miniszterelnök-jelöltjük van.”
A Soros Györgynek a szocialistákkal kapcsolatban mondott állításával nem ért egyet. Úgy véli, nincsenek a pártban olyanok, akik nem összefogás pártiak:
„Azt látom, hogy az ellenzéki pártok közül az MSZP és a Párbeszéd képes áldozatot hozni a győzelemért.”
Hangsúlyozta, nem vitás, okos politikai stratégiára van szükség, olyanra, amelyik a legtöbb mandátumot garantálja. De nem lehet, nem szabad a vereségre optimalizálni egy kampányt, csak a győzelemre:
„Egyértelmű, hogy azokban a választókerületekben – például Pécsett vagy Veszprémben –, ahol a független jelölt győzhet, érdemes pártonkívüli emberek mögé állni. Mert nagyon fontos a lista – különösen azoknak a politikusoknak, akik rajta akarnak lenni –, de az, hogy én leszek a miniszterelnök vagy Orbán Viktor, azon múlik, miképp szerepel az ellenzék az egyéni választókerületekben. A választási matematika pedig nagyon egyszerű: több szavazó kell, és kevesebb párt. Az Orbán-rezsim akkor élheti túl a választást, ha a kormányváltást akarók otthon maradnak, vagy ha elmennek, megoszlik a szavazatuk. ” /……./ „Ezért beszélünk ideális megoldásként közös jelöltekről, közös ajánlatról, közös listáról, közös miniszterelnök-jelöltről. De már az is segít valamit, ha egy választókerületben egy ellenzéki indul – erről legalább már van egy MSZP- Párbeszéd- DK-megállapodás.”
Nincs jó véleménye a DK-ról
Bízik benne, hogy a választók összehozzák azt a koalíciót, amit a pártok elbénáztak. A változást akarók egyre kevésbé törődnek a párthűséggel:
„Nekem a tárgyalások alatt úgy tűnt, a DK választókerületekben gondolkozott, nem jelöltekben. Maradjunk annyiban, ez vitatható és nem szerencsés. Különösen nem a DK szempontjából. Szavazóik nagyobb arányban fogják megtalálni a baloldali jelöltet, mert ott lesz mellette az MSZP-logó. Az MSZP támogatói nehezebben fogják megtalálni a nekik felajánlott DK-jelöltet. Ez a stratégia megkérdőjelezhető. De nem akarok üzengetni, legyen annyi elég: a közös lista erkölcsi és matematikai szempontból is jobb. Úgyhogy mindenkit várunk, és nincsenek feltételeink. És tényleg nincsenek.”
Orbánék választási ígéreteiről
A Fidesz ökölszabálya az, hogy négy éven át jó sok pénzt elvesz az emberektől, majd választási évben visszacsorgat egy kicsit:
„Az Erzsébet-utalványos mókát Zuglóban tesztelte a Fidesz, az elődöm, Papcsák Ferenc pont a választási évben gondolta, hogy ilyesmit kell osztani szakmányban. Ám az országgyűlési és az önkormányzati választást is csúnyán elvesztette a Fidesz.” /…/ „Amit a kormány a nyugdíjasoknak adott, az megalázó – a korábbi szisztéma szerint kétszer annyival emelkedett volna az ellátásuk, mint most. Hiszem, hogy az embereket nem lehet pár ezer forintos alamizsnával megvenni.”
A magyar emberek többsége elégedetlen a Fidesszel – állítja Karácsony
Szerinte a választók egy jobb, igazságosabb, élhetőbb Magyarországot szeretnének Mindez azonban nehezen váltható – legalábbis a mérések alapján – szavazattá. Az MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje azonban bizakodó, hisz abban, hogy a Fidesz legyőzhető:
„Ha a politika a valóságról szólna, egyértelműen mi nyernénk. Hazudozásban viszont gyengék vagyunk – erre egyébként büszke vagyok. Azt tudom mondani, hogy aki úgy érzi, a menekültek elvették a munkáját, az szavazzon a Fideszre, aki pedig úgy érzi, hogy baj van az egészségüggyel, baj van az oktatással, baj van a nyugdíjakkal, az szavazzon ránk. És akkor nyerünk.”
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Oscar-jelölés: két magyar is várományos
- Dömötör Csaba fideszes EP-képviselő Magyar Péter letartóztatásával példálózott
- Európa felveszi a Trump által arcába vágott kesztyűt
- Itt van teljes terjedelmében az iskoláknak küldött terrorlevél + Tarjányi Péter elemzése
- Alkohol és muzsikusok egy munkahelyen? – Aki kérdez: Juszt László
- Na mi aztán jól nézünk ki!
- Kormányinfó – A színpadon a Gulyás-Vitályos páros
- Újabb gyermek-egészségügyi intézmény esett ki az ellátásból – Mi így ‘repülőrajtolunk’
- Bombariadó volt csütörtök reggel több budapesti és vidéki iskolában
- Horoszkóp, az ambíciók napjára
Szoltsányi Gyula
2018.02.05 11:34 at 11:34
Nagyon szép gondolatmenet, csak elfelejtette, hogy az MSZP kormány szavazta meg a svájci indexlás helyett a nyugdíjak inflációkövető emelését. Nekik sikerült választási ígéretként bevezetni a 13, havit, és el is vették mikor láthatóan már nem álltak nyerésre. A svájci indexállást az MSZP vezette be amikor ez kedvezőbb volt a kaszára, és Bajnai változtatta vissza inflációkövetőre, amikor nekik ez lett a kisebb kiadás. A minimálbért 8 év alatt 45%-al emelték hasonló infláció mellett, míg a Fidesznek 96% sikerült ugyanannyi időben, de az infláció a közelébe sincs. A magánosított egészségbiztosítást sikerült visszacsinálni, mint ahogy a nyugdíjkasszába is visszatették a Horn kormány alatt ellentételezés nélkül kivezetett 30%-ot, amiről a neve miatt a megtévesztett tömegek azt hitték, úgy az övék, hogy nem tettek bele semmit. A tankönyveket sem az Mszp-nek sikerült ingyenessé tenni sok család számára a 7 napos étkeztetéssel karöltve. Aki padig látja, hogy a németek 3-4 párt együttműködésében sem tudtak eddig kormány alakítani, mit várhatnak 6-8 törpe húsosfazék körüli helyeiről szóló marakodásától.
A választani hajlandó polgár azonnal leváltja az éppen hatalmon lévőt, ha az ellenzék ígéretét elhiszi, és többre értékeli, az éppen hatalmon lévőtől várható folytatásnál. Ha nem jött be 4 év múlva ismét vált.