Connect with us

Kerítésen innen

Bevált a Dúró asszonyság – stop- nyomassuk tovább? – Ha egy szonda beindul….

Megosztás

Dúró Dóra, a Mi Hazánk „elnök-vezérigazgatója” talán maga is meglepődött, -persze, ha nem így volt eleve megbeszélve!- hogy mint kés a vajban, úgy suttyant át a regnáló áldásos közreműködésévek L. Simon kiebrudálása, úgyhogy újra nekiveselkedett….

Bevált a Dúró asszonyság - stop- nyomassuk tovább! - Ha egy szonda beindul....
Megosztás

Dúró Dóra, a Mi Hazánk „elnök-vezérigazgatója” talán maga is meglepődött, -persze, ha nem így volt eleve megbeszélve!- hogy mint kés a vajban, úgy suttyant át a regnáló áldásos közreműködésével L. Simon kiebrudálása, úgyhogy újra nekiveselkedett….

Dúró szonda-üzemmódban

Nagyon úgy tűnik, hogy a Fidesz nem elégszik meg a folyamatos köz-kutatással, -mert hátha linkelnek a megkérdezettek, ahogy azt a ballibsiktől eltanulták- feltételezzük, hogy beizzította a Mi Hazánk harcos amazonját, hogy -a jelek szerint- hetente kérdezze meg közösségi oldalán a híveit egy-egy olyan kérdésről, amit a regnáló egyelőre nem vállal fel. Persze, ha nagy a „heuréka!”, akkor más a leányzó fekvése….

„Egyetértesz a Mi Hazánk javaslatával?”

A hozzászólások 2 óra elteltével még nem indokolják -teoretikusan- a Fidesz-beleállást, meg amúgy is, ebből még gondjuk lehetne…..

Apropó, mentelmi jog….

Ha valaki nem tudná a hivatalos definíciót:

„Az országgyűlési képviselőket – annak érdekében, hogy tevékenységüket zavartalanul végezhessék – mentelmi jog illeti meg (Alaptörvény 4. cikk (2) bekezdés). A mentelmi jogot az az igény hívta életre, hogy védelmet nyújtson a megalapozatlan hatósági eljárásokkal szemben, amely képviselői tevékenysége miatt érheti az Országgyűlés tagját.

A mentelmi jognak két formája van:

  • a képviselők felelősségmentessége (immunitás) és
  • sérthetetlensége (inviolabilitás).

Az előbbi egyben a képviselői szólásszabadság biztosítéka, lényege, hogy a képviselő bíróság vagy hatóság előtt – megválasztásának napjától képviselői megbízatásának ideje alatt és azt követően – nem vonható felelősségre leadott szavazata, továbbá a képviselői megbízatásának gyakorlása során a képviselői megbízatásával összefüggésben általa közölt tény vagy vélemény miatt. Ez a mentesség nem vonatkozik a képviselő polgári jogi felelősségére és az Ogytv.-ben felsorolt bűncselekményekre (közösség elleni uszítás, nemzeti jelkép megsértése, minősített adattal visszaélés, stb.). (Ogytv. 73. § (1)-(2) bekezdés)

A sérthetetlenség azt jelenti, hogy a képviselő ellen csak az Országgyűlés előzetes hozzájárulásával lehet büntetőeljárást, valamint – a mentelmi jogról az adott ügyre vonatkozó önkéntes lemondás hiányában – szabálysértési eljárást indítani vagy folytatni, továbbá büntető eljárásjogi kényszerintézkedést alkalmazni. A képviselőt csak

a) bűncselekmény elkövetésének tettenérésekor lehet őrizetbe venni vagy vele szemben más büntetőeljárás-jogi kényszerintézkedést alkalmazni,
b) szabálysértés elkövetésének tettenérésekor lehet – ha a szabálysértési őrizet elrendelésének törvényben meghatározott feltételei fennállnak – szabálysértési őrizetbe venni vagy vele szemben más szabálysértési kényszerintézkedést alkalmazni. (Ogytv. 74. § (1)-(2) bekezdés)

A képviselő mentelmi joga nem terjed ki a közigazgatási hatósági eljárásokra. (Ogytv. 75. §) A mentelmi jog a képviselőt a megválasztása napjától illeti meg. (Ogytv. 79. § (1) bekezdés) A képviselő nem mondhat le – a szabálysértési eljárás kivételével – mentelmi jogáról. E jogát mindenki köteles tiszteletben tartani. (Ogytv. 78. §)

Mentelmi jogának felfüggesztése esetén jogosult kétperces időtartamban az ülésnap napirendi pontjainak tárgyalása előtt az eljárás jogerős befejezéséről az Országgyűlést tájékoztatni. (HHSZ 18. § (8) bekezdés) Ha a képviselő vagy a volt képviselő mentelmi ügye tárgyalásán megjelenik, kérésére meg kell őt hallgatni a Mentelmi Bizottság ülésén, de a bizottság ülésén egyébként – kivéve a képviselő mentelmi joga megsértése tárgyában tartott ülést – nem lehet jelen. (HHSZ 146. § (3) bekezdés) Mentelmi ügyében az Országgyűlés határozathozatala előtt ötperces időtartamban hozzászólhat. (HHSZ 147. § (2) bekezdés)”

Emlékeztetőül….

Emlékeznek még, amikor Dúró Dóra országgyűlési képviselő ledarált egy magyar mesekönyvet a Mi Hazánk Mozgalom szeptember végén tartott sajtótájékoztatóján, mert az szerinte “homoszexuális propagandakiadvány”. A Meseország mindenkié mesekönyvet ezek után szinte azonnal elkapkodták, és pillanatok alatt a könyv-sikerlista élére került.

Röviden: Csák János, a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője hétfőn kirúgta L. Simon Lászlót, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóját. A Mi Hazánk Dúrója 1:0-át játszott a normalitás és -ez esetben egy mondatba kerülnek!?- a Fidesz ellen, ahol belátták, kell még pár „x” a szavazólapjukra.

Szerző