Ez a nap
Börtönben a pártelnök
Őrizetbe vette a bukaresti rendőrség és beszállította a rahovai börtönbe hétfő délután Liviu Dragneát, a román kormány vezető erejét képező Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét, akit letöltendő börtönbüntetésre ítélt aznap a legfelsőbb bíróság.
A hírtelevíziók percről-percre akarták dokumentálni a bebörtönzést
Az ítélet kihirdetése után újságírók, kíváncsiskodók és PSD-ellenes tüntetők gyűltek össze Dragnea háza előtt és a rahovai börtönnél is, hogy jelen legyenek a bukaresti kormányt háttérből irányító politikus őrizetbe vételénél. A rendőrség segített Dragneának abban, hogy a szabadlábon töltött utolsó percekben elkerülje a nyilvánosságot: a pártelnök nem jelentkezett valamely rendőrőrsön, hanem a rendőrség egy megkülönböztető jelzés nélküli, besötétített ablakú autójában ülve távozott villája garázsából.
A Dragneát szállító autó hangoskodó tüntetők, fotósok és operatőrök gyűrűjében érkezett Rahovára és hajtott be a büntetés-végrehajtási intézet kapuján, ahol Liviu Dragnea most megkezdte három és fél éves börtönbüntetése letöltését. A bebörtönzését percről percre dokumentálni próbáló román hírtelevíziók ezt megelőzően csaknem fél órán keresztül követtek egy másik besötétített ablakú, a bukaresti forgalomban céltalanul keringő gépkocsit, amely vélhetően éppen figyelmük elterelése érdekében elsőként hajtott ki a Dragnea-villa garázsából.
Már volt egy felfüggesztett börtönbüntetése – szintén korrupcióért
Liviu Dragneát több éves pereskedés után, hivatali visszaélésre történő felbujtásért halmazati büntetésként ítélte három és fél év letöltendő szabadságvesztésre hétfőn a román legfelsőbb bíróság, mivel már volt egy felfüggesztett – szintén korrupcióért kiszabott – korábbi börtönbüntetése.
Dragnea betöltötte a képviselőház elnöki tisztségét is, amelyet feltehetően automatikusan el is veszített, hiszen az ítélet választójogától is megfosztotta. Az európai parlamenti (EP-) választásokon várakozáson alul szereplő PSD-n belül már vasárnap este egyesek Dragnea fejét követelték, de bebörtönzése után a pártnak mindenképpen új vezetőt kell választania.
A PSD irányítását Viorica Dancila kormányfő, a párt ügyvezető elnöke vette át, aki keddre összehívta a PSD végrehajtó bizottságát. Dancila azt is közölte, hogy kormánya nem mond le, csak akkor távozik posztjáról, ha a parlament megvonja tőle a bizalmat.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Megsérült a Rogán-birodalom: az amerikai fekete-listától a hazai portfólió-nyírbálásig
- Nyár, forróság, júniusi szerelmi horoszkóp! Mi kell még?
- Az Örkény Színház pedagógus-továbbképzési programja nem kell az Oktatási Hivatalnak
- Ujhelyi István: Címeres Populisták Agresszív Cirkusza (CPAC)
- Megvan Lengyelország új elnöke, nehéz napok várnak a kormányra
- Fiatalnak lenni Amerikában, Oroszországban és Magyarországon – Lehetőségek és kihívások összehasonlítása
- ‘Magyarország GDP-jének 38 százalékát Budapest termeli, ha a város megáll, azt minden magyar megérzi’
- Mészáros Lőrinc a riporter -és áttételesen az Ön- kérdésére: húzzanak haza!
- Tucker Carlson ment, Ben Shapiro jött: újabb ‘rekordnézettségű-gyanús’ Orbán-interjút készíttetett a…. (ki is?)
- A törvény mindenkire nézve egyformán kötelező!? De amit szabad Jupiternek, azt nem szabad az ökörnek!