labdarúgó-vb

Dél-Korea kétgólos hátrányból egyenlített, de végül vereséget szenvedett

Hiába volt aktívabb és támadóbb felfogású a koreai csapat, a remekül kontrázó ghánaiak eggyel több gólt szereztek és nyertek, így életben tartották továbbjutási reményeiket, ami még a koreaiaknak sem úszott el teljesen.

Inaki Williamsék abban a tudatban léphettek pályára, ha vereséget szenvednek, biztosan kiesnek

Az első komolyabb ghánai lehetőség góllal zárult, egy oldalról belőtt szabadrúgás után a lecsorgó labdát Mohammed Salisu kotort közelről a hálóba. Bár a VAR vizsgálta az esetet – a labda Ayev kezéhez is hozzáért – végül érvényesnek ítélték a gólt.

Bő tíz perccel később a második kaput eltaláló ghánai lehetőség is góllal zárult, szintén egy oldalról belőtt labdára Mohammed Kudus érkezett pontosan, aki közelről a kapuba csúsztatott. Mindkét gólnál Jordan Ayew jegyezte a gólpasszt. A félidő úgy zárult ahogy kezdődött: Korea támadott többet, de helyzetig nem jutott.

A második félidőt is a koreaiak kezdték jobban és most az 53. percben nagy helyzetig is eljutottak, de a ghánai kapus védeni tudott. Ez volt az első kaput eltaláló kísérlete Sonéknak. Három perccel később azonban sikerült a szépítés, szintén a baloldalról belőtt labdát Cso Kue Szung csúsztatott a kapuba. Újabb három perc elteltével pedig hasonló koreográfiát követően a bal oldali beadást, ismét Cso fejelte a ghánai kapuba (2-2).

A ghánaiak nem törtek meg, és egy védelmi megingást kihasználva Kudus révén ismét előnybe kerültek, a hátralévő időben pedig ha kellett tíz emberrel védekeztek, minden koreai kísérletbe volt valaki, aki belevetette magát, így megszerezték a győzelmet és életben tartották továbbjutási esélyeiket.