Connect with us

Kerítésen innen

Egy biztos: Orbán Viktor december 10-én nem lesz kerítésen belül!

Megosztás

Lehet találgatni, hogy merre kolbászol a jeles december 10-én, advent második vasárnapján Orbán miniszterelnök és a slepp!

Megosztás

Lehet találgatni, hogy merre kolbászol a jeles december 10-én, advent második vasárnapján Orbán miniszterelnök és a slepp!

Annyit megsúgunk, hogy repülővel kell utaznia a célállomásra, ami légvonalban 11.900 kilométer, repült órában kifejezve 14.5, ha Orbánéknak helikopterrel van kedvük odautazni, akkor 54 órát kell zötykölődniük és érdekességként -és ebből biztosan mindenki kitalálja- egy (béke)galambnak 170 órájába telne az út.

Nincs megfejtés? Akkor eláruljuk!

Orbán Viktor is ott lesz Javier Milei, Argentína nemrég megválasztott elnökének beiktatásán

-közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke. A magyar miniszterelnök pénteken telefonon gratulált Javier Mileinek, aki meghívta őt a december 10-i beiktatási ünnepségre. A tévés celebből lett politikus és szélsőjobboldali libertárius, Javier Milei a szavazatok több mint 55 százalékát szerezte meg az elnökválasztáson. Ígéretei között szerepelt

az infláció letörése, a pesó és a nemzeti bank megszüntetése is.

Olyan trumpos a pasi, akit Őrültnek becéznek….

A kampányeseményeken láncfűrésszel hadonászó Javier Mileit sokan Donald Trumphoz és Jain Bolsonaróhoz hasonlították. Nem véletlen , hogy az amerikai exelnök az elsők között gratulált Mileinek a győzelméhez, mondván:

Milei „újra naggyá teszi Argentínát”.

Ahová viszont nem repült 2023-ban a miniszterelnök

Sem Magyarország, sem Törökország nem volt ott márciusban azon a demokráciacsúcson, amelyet az Egyesült Államok rendez március végén – értesült a Foreign Policy. A külügyi szaklap azt írja a 24.hu szemléje alapján, hogy

a két NATO-tag meghívásának elmulasztása, amelynek tényét három amerikai tisztviselő is megerősítette, a törökországi és magyarországi demokrácia visszaesésével kapcsolatos növekvő aggodalmat tükrözi.

A mostani helyzet valószínűleg tovább szítja majd a feszültséget Washington és Budapest, illetve Ankara között, valamint növelni fogja a távolságot a két ország és a többi NATO-tag, valamint az Európai Unió között is – hívta fel akkor a figyelmet a Foreign Policy.

Milyen békekonferencia az, ahol nem kíváncsiak az önjelölt „legjobban békét akaró” Orbán Viktorra? Úgy tűnik békés, célravezető, előremutató…. A nyugati és a fejlődő országok álláspontját közelítette egymáshoz Szaúd-Arábia azzal a békekonferenciával, amelyet a augusztusban rendeztek Dzsiddában.

A konferencia bevallott célja volt, hogy közelebb hozza egymáshoz a nyugati országok álláspontját és azokét, amelyek nem ítélték el egyértelműen (vagy sehogyan sem) Oroszországot az agresszió miatt. Számos afrikai állam és több dél-amerikai ország is idetartozik.

A szaúdi konferencia előtt már tartottak egy hasonló rendezvényt a dán kormány kezdeményezésére június végén Koppenhágában. Ennek résztvevői ugyanazok voltak, akiket  Dzsiddába is meghívtak. Az eseményt beharangozó cikkében a Politico című brüsszeli lap azt írta:

a meghívottak között van például Kína, Nagy-Britannia, Dél-Afrika, Törökország, az Európai Unió képviselői, valamint Lengyelország is, míg az Egyesült Államokat Joe Biden biztonságpolitikai főtanácsadója, Jake Sullivan képviseli majd.

The New York Times szerint Brazília, India, Chile is jelen lesz, összesen harminc ország képviselőit hívták meg a Vörös-tenger partján fekvő városba. Az ukrán kormány reprezentánsait is.

Feltűnő, hogy Ukrajna EU-tag szomszédai közül (Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Románia) egyedül a „békepárti” magyar kormány nem volt jelen, ami feltételezhetően nem is kapott meghívást.

Szerző