Connect with us

Budapesti hétköznapok

Dübörgünk: naponta átlagosan öt étterem, kávézó zár be Magyarországon

Megosztás

Mielőtt meghúzná a vállát, hogy „na és…?”, gondolja végig, hogy azért kényszerülnek ezek a z éttermek és kávézók a roló végleges lehúzására, mert nincs rájuk fizetőlépes kereslet. Ez pedig azért van, mert „pártunk és kormányunk” azt próbálja elhitetni a „jónéppel”, hogy rendbenlévő dolog, ha annyi pénzt összegründolnak havonta, hogy legyen mit enni és ezt is persze azért, mert Ők olyan baromi jól teljesítenek. Pedig az élet a XXI. században Európa „boldogabbik” felén nem erről az „alapjáratról szól”.

Dübörgünk: naponta átlagosan öt étterem, kávézó zár be Magyarországon
Megosztás

Mielőtt meghúzná a vállát, hogy „na és…?”, gondolja végig, hogy azért kényszerülnek ezek az éttermek és kávézók a roló végleges lehúzására, mert nincs rájuk fizetőlépes kereslet. Ez pedig azért van, mert „pártunk és kormányunk” azt próbálja elhitetni a „jónéppel”, hogy rendbenlévő dolog, ha annyi pénzt összegründolnak havonta, hogy legyen mit enni és ezt is persze azért, mert Ők olyan baromi jól teljesítenek. Pedig az élet a XXI. században Európa „boldogabbik” felén nem erről az „alapjáratról szól”.

Ébresztő, emberek!

Minden egyes nap átlagosan öt étterem és kávézó egység zár be Magyarországon,

-derül ki a KSH statisztikájából. Az ATV Híradójának nyilatkozó kávékereskedő szerint főként a kisebb, biztonságos háttér nélküli családi vállalkozások hagynak fel a tevékenységükkel. Míg egy gasztronómiai tanácsadó úgy látja: az átgondolt, stratégiával rendelkező vállalkozások között alig fordul elő bezárás.

Nagyon sokan fontolgatják az üzletük bezárását

– állítja Gara Gyula, debreceni cukrász, aki 1988-ban nyitotta meg cukrászdáját. Elmondása szerint

ilyen nehéz helyzetben még nem volt sem ő, sem a szakma.

Olyan energiaár-növekedés van, amit el sem tudnak képzelni a vendégek. Cukrászdájukban 3 millió forint körüli havi energiadíjat kellene kifizetni, ezt nem lehet kigazdálkodni.

Napi öt étterem és kávézó!

2023-ban nem javult a vendéglátóipar nehéz helyzete, a KSH adatai alapján idén eddig majdnem ezer vendéglátóhely húzta le a rolót, ami minden napra öt üzlet bezárását jelenti. Dobó Ferenc cége több száz üzletnek szállít kávét és kiegészítőket. A cégvezető elmondta,

idáig a működési költségek növekedése miatt zártak be sokan, mostanában pedig a lakossági fogyasztás visszaesése miatt.

Egy gasztronómiai tanácsadó szerint a bezárás a legtöbb esetben megelőzhető lenne, ugyanakkor azt elismeri, hogy nagy a különbség Budapest és vidék között. Összességében azt tapasztalja,

a prémium helyek közül kevés zár be.

A szakember szerint ma már csak a megtervezett vállalkozások élnek túl, az álom nem elég a sikerhez.

Kapcsolódó

Szerző