Kerítésen túl
A mai elpuhult orvosok hisztiznek, amikor Kásler Miklós 30 éve 50 fokban -vagy fordítva- operált 12 órán át
Kásler Miklós Tusványoson párás szemmel emlékezett az „átkosra” és egyben beismerte, hogy teljesen fölöslegesen volt évekig egészségügyért felelős bársonyszékben ülő eltartottunk, mert ahogy az elődeinek, úgy neki sem sikeredett fejlődést elérnie az 50 évvel ezelőtti kórházi állapotokhoz képest. Ja, és ezt normálisnak tartja….
Mit vannak oda?
Kásler Miklós többek között Szili Katalinnal adott elő a 33. Tusványos rendezvényén a romániai Tusnádfürdőn. A fesztiválon az RTL Híradó kérdezte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egykori vezetőjét arról, hogyan lehetséges, hogy 35 fokban klíma nélküli kórtermekben transzplantálnak gyerekeket. Kásler vonakodva válaszolt a kérdésre, hangsúlyozta, már két éve nem ő felelős az egészségügyért. A volt miniszter szerint életmentő beavatkozások esetében nem jelenthet kifogást, hogy meleg van a műtőkben.
„30 évvel ezelőtt én ötvenfokos műtőkben végeztem 10-12 órás műtéteket. Lehetséges volt, mert életmentő volt. Most ugyanez a helyzet”
– nyilatkozta. A rekordhosszan tartó hőségriadó alatt több kórházban is el kellett halasztani a műtéteket, mert több intézményben is elromlottak a klímaberendezések. A kórházakban kialakult klímavészhelyzetről itt írtunk bővebben:
Dr. Kunetz Zsombor szakorvos, egészségügyi elemző hozzáfűzte…
„Harminc évvel ezelőtt én 50 fokos műtőkben végeztem 10-12 órás műtéteket. Lehetséges volt, mert életmentő volt. Most ugyanez a helyzet. Viszontlátásra.”- Kásler Miklós válasza az RTL Klub alábbi kérdésére„ Hogy lehet az, hogy 35 fokban klíma nélküli kórtermekben transzplantálhatnak gyerekeket? Miután nyilvánosan nem elérhető Kásler sebészeti tevékenységének minőségjelző adatai, így nehéz megbecsülni a már unalomig ismert kérdésre adott választ, ÉS SIKERÜLT? Az viszont egyértelműen látszik nyilvános adatokból, hogy Kásler Miklós mennyire sikeres „eredményeket” ért el a hazai onkológia majd negyedszázados vezetőjeként.
Az OECD 2015-ös táblázata szerint Magyarországon a daganatos betegek halálozási aránya rosszabb volt, mint az OECD országok huszonöt évvel azelőtti 1990-es halálozási aránya. Ez azt jelenti, hogy Magyarországon rosszabb volt az életkilátása egy daganatos betegnek 2015-ben, mint az OECD országok átlagában 1990-ben. Kásler Miklós ezen időszak nagy részében vezette a hazai onkológia fellegvárát az Onkológiai Intézetet.
A későbbi szégyenletes ténykedéseiről most nem is beszélve. A SOHA NEM VISZONTLÁTÁSRA!”
Emlékeztetőül….
2022-ben írtuk: Kásler Miklós miniszter, akinek felügyelete alatt pusztul a magyar egészségügy, vasárnap jelentette szerénytelenül, hogy a a „pandémia elfedte” az egészségügyben végbement nagyszerű változásokat, ugyanis bevezették „a prevencióra épülő új egészségkultúrát”, létrehozták „az öt nemzeti egészségügyi programot.” Egyszóval szerinte a maga felügyelte ágazat előre megy, csak úgy, mint az ország. A miniszter figyelmébe ajánljuk az alábbi hírt!
„Segítséget kérünk! Gumiabroncsra lenne szükségünk Koraszülöttmentő autónkra
Alapítványunk a jelenlegi nehéz helyzetben a koraszülött mentőautók üzemanyagát – adományokból – tudja biztosítani. Ugyanakkor
a debreceni és a győri mentőre a nyári gumiabroncs garnitúrát már nem tudjuk megvásárolni.
2021-ben írtuk: ha most ökölbe szorul a keze, jól teszi a végtagja! Kásler Miklós, aki szakmája szerint orvos, -nem beszélve arról, hogy az egészségügyért felelős nemzeti miniszter- ezért tisztában kell lennie a magyar egészségügy siralmas állapotával. Orvosok helyett ima?
A magyar egészségügy a kereszténység értékein alapul, a szeretetre, az odafigyelésre és egymás tiszteletére
– mondta az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten, egészségügyi szakmai díjak átadásán. Kásler Miklós köszöntőjében úgy fogalmazott:
az orvoslás személetében a kereszténység új megközelítést adott, mert a szolidaritásra, a másokon való segítésre, a gyámolítandók támogatására készítette fel az embereket.
2021-es hír volt: Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter a múlt hét végén miniszteri utasítással felfüggesztette a népegészségügyi célú, célzott, onkológiai szűrővizsgálatokat. (Minden más onkológiai beavatkozás kötelezően elvégzendő.) Tudja, melyek ezek a vizsgálatok?
„A népegészségügyi célú, célzott szűrővizsgálatok a szűrővizsgálatok olyan csoportja, ahol az egészségügyi ellátórendszer kezdeményezi és menedzseli a szűrést (beleértve a szűrésre történő meghívást és nyomonkövetést) egy-egy betegség kockázatának kitett populáció körében.
Így egyrészt a korszerű szűrővizsgálatokat elérhetővé teszi a leginkább veszélyeztetett népesség számára, másrészt a szűrővizsgálattal felfedezett betegek kivizsgálásához és kezeléséhez szükséges hátteret is biztosítja az egészségügyi ellátórendszeren belül.
Ezektől a szűrésektől általában a leggyakoribb, a népesség egészségi állapotát leginkább meghatározó betegségek okozta halálozás csökkenését várják (pl.: szív- és érrendszer betegségei, daganatos betegségek). Magyarországon 2001-ben – a népegészségügyi program keretében – vezettek be célzott szűréseket három olyan daganatos megbetegedés vonatkozásában, amelyek korai felismerése érdekében indokoltnak látták az e betegségek veszélyének leginkább kitett személyek név szerinti behívásán alapuló szervezett lakossági szűrőprogramot (emlőszűrés, méhnyakszűrés, vastagbélszűrés) működtetni.” (forrás)
Nyitókép: Cseri László
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek