Budapesti hétköznapok
Fidesz: baloldali hárítás szemétszállítás ügyben is
A Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportja szerint különösen álságos Karácsony Gergely főpolgármestertől, hogy korábban támogatta a brüsszeli szankciókat, annak következményei miatt azonban már a kormányra mutogat.
A Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportja szerint különösen álságos Karácsony Gergely főpolgármestertől, hogy korábban támogatta a brüsszeli szankciókat, annak következményei miatt azonban már a kormányra mutogat.
Már második napja tüntetnek a budapesti FKF dolgozói. Sok kukásautó ma sem gördült ki a telephelyekről
A Fidesz Budapest nevű Facebook-oldalon szerdán azt közölték, hogy a főpolgármester még az „ál-Klicskónak” azt mondta: örülök annak, hogy létrejött a szankciós csomag és hogy Magyarország végül is ezt nem tudta megakadályozni.
A bejegyzés szerint Karácsony a fővárosi közgyűlés ülésén pedig úgy fogalmazott: nagyon remélem, hogy az Európai Unió nem nézi tétlenül azt, hogy az energiakrízis romba dönti az egész európai gazdaságot, és legalább olyan bátor döntések következnek, mint amilyenek a szankciók voltak Oroszországgal szemben.
„Most pedig, hogy a brüsszeli szankcióknak következményei vannak, és az energiaárak eddig soha nem látott magasságban vannak, már a kormányra hárítja a felelősséget, és a kormánytól várja a megoldást. Pedig az energiaárak, nem a kormány miatt emelkedtek, hanem a Karácsony Gergely által is támogatott szankciók miatt”
– fogalmaztak.
Hozzátették, hogy már megszokhattuk a főpolgármestertől, hogy soha semmiért nem vállalja a felelősséget. Olyan ügyek mellett, amelyek nem tartoznak a hatáskörébe politikai haszonszerzésből nagyon okosan tud érvelni, de a saját feladatival nem foglalkozik.
Hangsúlyozták, hogy a hulladékkezelés a Fővárosi Önkormányzat törvényi feladata. Karácsony Gergelynek most a fővárosi közterület-fenntartónál sztrájkba lépő kukások ügyével kellene foglalkoznia, hogy Budapesten rendben legyen a szemétszállítás.
A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. a főváros tulajdonában van, vagyis minden felelősséget a főpolgármesternek és az FKF-et is irányító Mártha Imrének kell viselnie. Vagy ellenkező esetben miért jár neki a több milliós fizetés és jutalom – tették fel a kérdést.
Köztudottnak nevezték, hogy 2021-ben megtörtént az elszámolás a főváros és az állami kukaholding között, a feleknek nincs elszámolási vitája.
„Karácsony Gergely a hárítással és a hazugsággal nem szolgálja a budapestiek érdekeit, és nem a megoldás felé halad”
– fogalmaztak a bejegyzésben.
Szerző
Friss
- Orbán beugrott ‘irányítani a harcot’ a ragadós száj-és körömfájással fertőzött telepre (ami az állatok leölését és elszállítását és megsemmisítését jelenti)
- ‘Fogyasztói jelzés alapján’ büntetőpadon a Spar, a Tesco és a Lidl
- Szijjártó bejelentette, amit a főnöke már 2022-ben megtett, de akkor még az Európai Unió is játszott a sztoriban
- Hadházy: ‘segítsenek lehetőségeikhez mérten a házmester örömét elrontani’
- Bombával fenyegették volt iskolájukat Újpesten
- Szégyen – eladó Göncz Árpád egykori villája
- Hírlapi kacsa, provokáció, vagy a frankó: ‘Orbán titkos hadsereget gründol’ – Döntsön ki-ki belátása szerint…
- Nekem nincs pénzem és elszántságom elköltözni egy normális országba, kérhetnék egy kiutasítást? – érdeklődött egy hozzászóló Kocsis Máté közszolgától
- Lesz-e élő boksz meccs Musk, a kihívó és Putyin között? – Kinek szurkol Orbán?
- Magyarország kormánya Facebook oldala: ‘az Európai Unió életben akarja tartani Ukrajnát. (…) Ennek nem szabad megtörténnie’ – Frissítve!