Kerítésen innen
Ha a 300.- forintos vizitdíjat sokallta, ezt csípni fogja: a kormány vizsgálja, jöhet-e az ezer forintos időpont-foglalási díj
Érdekes dolog a „pártéskormány” éceszgébereitől, hogy abban az országban, ahol nemrég a 300.- forintos vizitdíj elleni hergeléssel választást lehetett nyerni azon törpölnek, hogy nevelő szándékkal bevezessék-e az 1.000.- forintos időpontfoglalási díjat. Kíváncsian várjuk a felhorkanásokat és ennek nyomán a Pintér-reakciót, amivel szemétkosárba dobatja mondván: megvédte a „zemberek” bukszáját.
Azt írta az újság….
Már nem lehet „elhajtani” a nem területi beteget a szakrendelőből, kivéve, ha elfogyott az intézmény közfinanszírozott ellásokra költhető kerete
– jelentette be Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár szerdán a Medicina2000 Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség balatonfüredi konferenciáján, melyről a Népszava készített összefoglalót. Az államtitkár az előadáson kijelentette azt is, hogy
a ciklus végéig már nem kerül sor az önkormányzati rendelők államosítására, viszont erősebb felügyeletet kapnak a megyei kórházaktól.
A rendezvényen a szakrendelők érdekvédelmi szervezete jelezte: az ellátandó betegekhez képest kevés az orvos, a szakdolgozó. A szakembergárda idősödése és a foglalkoztatásukat nehezítő szabályok is nehezítik a napi működést.
Takács kifogyhatatlan ötlettára
Takács Péter ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy
a nyugdíjas szakemberek foglalkoztatását is könnyítené a kormány, ezért ősszel több egészségügyi salátatörvény is a döntéshozók elé kerül.
Az érdekvédelmi szervezet a szakrendelők várakozási idejének mérsékléséhez a kórházakéhoz hasonló várólista-csökkentő programot várnak a kormányzattól – írta a lap. Emellett jelezték azt is, hogy az új betegirányítási rendszer szintén zavarokat okoz a napi működésben. Takács Péter erre megjegyezte:
a kormányzat is érzékeli, hogy nem zökkenőmentes az új járóbetegirányítási rendszer működése. Még mindig túl kevés szakrendelő ajánl fel szabadon foglalható időpontokat. Az orvosok teljesítményével kapcsolatban pedig megjegyezte, hogy a gyógyítók 10-15 százalékánál tapasztalták, hogy a bérek megemelése után visszaesett a teljesítményük.
Ötletbörze
Szondi Zita, az országos kórházi főigazgató helyettese az új időpontfoglalási rendszerrel kapcsolatban kiemelte, hogy
tapasztalataik szerint az új rendszerben előjegyzett betegek 30 százaléka nem jelenik meg a szakrendelésen.
Pál Miklós, a szövetség elnökségi tagja a közönség soraiból azt javasolta,
be kellene vezetni az ezer forintos foglalási díjat, és ha megérkezik a beteg a lefoglalt időpontjára, akkor visszakapja a pénzt. Ha nem, bukta az összeget.
Takács Péternek sem kellett több:
ez az ötlet jobban kezelhető, mint a vizitdíj, megvizsgáltatja a lehetőségét, bár politikailag érzékeny kérdés, de mint ellátásszervezési eszköz, nem látott benne kivetni valót.
Kőrösi László, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő főigazgató helyettese a lap szerint végül kiemelte, hogy
a Covid előtti utolsó év óta 1,8 millió beteg tűnt el a szakrendelőkből, közülük csaknem félmillióan meghaltak, csaknem 1,4 millió rendszeresen gondozott krónikus betegről pedig nem tudni, hogy mi lett a sorsuk, hova lettek.
Szerző
Friss
- Ki, hogy… Orbán például így…..
- Hajdu Péter érti az idők szavát: középre tarts – ‘… k*rvára nem találkoztam Rogán Antallal, még csak telefonon sem egyeztettem vele’
- Katonai-riszatoborzó Zalaegerszegen, avagy a helyi kultúros érezte, hogy pálya van…..
- Ha bénázol a Mészáros-féle edzőteremben, akkor fizetsz – Bizony, keményedik az élet ….
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani