Blogbazár
Hadházy Ákos: a lélegeztetőgépek beszerzése miatt egészen biztosan börtönbe fognak emberek kerülni!
A lélegeztetőgépek beszerzése miatt egészen biztosan börtönbe fognak emberek kerülni, nem csoda, hogy a kormány még saját törvényeit is felrúgva titkolózik.
Látszólag az országgyűlési képviselőknek joguk van információkat kérni a miniszterektől,
ezért Káslernek feltettem néhány egyszerű kérdést:
konkrétan milyen típusú gépeket vettünk, típusonként hányat és mennyiért.
A „világszínvonalú egészségügy” vezetője
egy Magyar Levente nevű államtitkárocskára bízta a „választ”, aki szerint viszont
Szijjártó Péter a felelős,
legalább ennyit megtudtunk. Mást nem, mert a pökhendi és hazug válasz szerint a parlamentben a miniszter már válaszolt ezekre a kérdésekre. Ezt természetesen nem tette (többek között pont ezért nem járok be és ezért hülyeség a többi kollégának bejárnia- fenntartják a látszatot és közben még így alázhatnak is bennünket)
Nem csodálom persze, hogy félnek és titkolóznak
Két elképesztő szám ugyanis kicsúszott a külügytől: 16000 gépet vettünk 300 milliárdért.
Háromszor beütöttem a számológépbe, mert nem akartam elhinni: ez gépenként majdnem 19 millió forint!!!
Ehhez tudni kell, hogy a járvány előtti egyik legnagyobb és legjobban dokumentált panama is a lélegeztetőgépek beszerzésével történt: az állam mondvacsinált okokkal elutasította az egyik csúcskategóriás gép ajánlatát 2,5 millióért és inkább háromszoros (kb 8,5 millió) áron vettek gépeket magyar csomagolócégektől (akik megveszik külföldön a gépet, becsomagolják és tripla áron eladják). Ez már a közbeszerzési döntőbizottságnak is sok volt, megsemmisítette a döntést. Ezt az EMMI bíróságon megtámadta, elvesztette, és ezért kiírta újra a beszerzést és akkor már „csak” dupla áron, 4,8 millióért vásároltak.
De akkor sem 19 millióért!
Ez majdnem tízszeres túlárazás, de akár százszoros is lehet, ha tudjuk:
a vásárolt „lélegeztetőgépek” közül nagyon sok van, ami egyszerűen nem is lélegeztetőgép, csak a horkolás (ún alvási apnoé) kezelésére szolgáló pár százezres ketyere.
Ezért titkolóznak a legarcátlanabb módon. A levélváltás:
A korábbi beszerzés részletei itt olvashatóak, a 300 milliárdos beszerzésről itt olvashat (ha nem hinné el a fentieket).
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- dr. Czeglédy Csaba: az Ördög ügyvédje ügy – egy büntetőeljárás hat évének tanulságos krónikája
- ‘Szakmáké a jövő’ címmel olvasta fel kampánybeszédét Orbán Viktor – De mi lesz így a ‘sajátlábas’ srácaival…?
- Szoboszlai Dominik dombról hegyre ugrott
- Orbán menczeresedik – Napi Lendvaiságok….
- Nagy Márton kitiltotta a szendvicseket, de az ‘alkoholos italok’ maradhatnak – Miniszeri szabályozás repi- és protokoll-ügyben
- Pintérék pitlák bosszúja, amivel sikerülhetett pár választási Fidesz-százalékot bukni
- Orbán Viktor miniszterelnök úrnak – Budapest, Vár, Karmelita kolostor I. emelet, jobbra 1. ajtó
- ‘Jakupcsek elérte, hogy még nagyobb feszkó legyen az országban’ – kommentelék a szervezők közleményét
- ‘A szegények pápája volt, tanulhatna tőle emberséget, alázatot, szeretet, jóságot Orbán Viktor is’ – Ételosztás Debrecenben
- A DM, a Rossmann, a Müller és társaik Nagy miniszter árrés-stopos látókörében
Pingback: Nicsak! Csak nem lélegeztetőgépek porosodnak bontatlanul az alagsorban? - Városi Kurír
eeovwravjx
2024.11.07 02:14 at 02:14
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?