Connect with us

Banánköztársaság

Herczeg Zoltán: a legkisebb gondom Novák Katalinnal az öltözködése

Megosztás

Herczeg Zoltán divattervező neve hallatán két dolog biztosan eszébe jut róla, a férfidivat és a demokráciavágy. Mindkettő élete része és nem rejti véka alá markáns véleményét egyik témában sem. Az RTL őt kérte fel, hogy elemezze a magyar köztársasági elnök megjelenését, aki ezzel üzen rólunk a világnak.

Herczeg Zoltánt hókon nyomta a reggeli sajtóhír: az ügyészség börtönbe csukná
Megosztás

Herczeg Zoltán divattervező neve hallatán két dolog biztosan eszébe jut róla, a férfidivat és a demokráciavágy. Mindkettő élete része és nem rejti véka alá markáns véleményét egyik témában sem. Az RTL őt kérte fel, hogy elemezze a magyar köztársasági elnök megjelenését, aki ezzel üzen rólunk a világnak.

„…kb. az ötödik(!!) voltam, aki egyáltalán „el merte vállalni” a feladatot…”

„Szóval lehetséges (sőt szükséges!) is indulatmentesen, objektíven, kulturáltan megnyilvánulni esetleges politikai ellenlábasainkról is, ha a szakmaiság a szempont, a tárgyilagos, higgadt elemzés. Nem feltétlenül ezért kért fel pont engem az RTL.hu az elemzésre, de kb. az ötödik(!!) voltam, aki egyáltalán „el merte vállalni” a feladatot belső forrásom szerint”

– kezdte közösségi oldala bejegyzését Herczeg, aki a posztban „kulisszatitkokat” osztott meg a riportról, arról, hogy miért vállalta és miként érzi magát a bőrében 2022 Magyarországán.

Igen, legfőbb bajom ezzel és a mai Magyarországgal, hogy a félelem uralkodik, az államtól, a hatalomtól való függés, a kiszolgáltatottság.

Ha „rosszat” írok Novák Katalinról, nem lesz munkám, elveszítem a kenyerem, nem jönnek a megrendelések, nem kapok támogatást, pályázati pénzt, végem van. Köszönöm, de sajnos nem kockáztathatok, sajnos nem vállalhatom.

  • És a piac?
  • Az elégedett vevők?
  • A sok éves, évtizedes tapasztalat és építkezés?
  • A brand-em ereje?
  • A függetlenség?
  • A szabadság, az önrendelkezés az smafu kedves barátaim?
  • Tényleg csak az állami csöcsön lehet megélni a XXI. századi Magyarországon?
  • A magam erejéből, a piacról, a tehetségemből nem?
  • Ilyen országot építünk, ilyet akarunk?
  • Ezért rettegünk nyilatkozni az államfőről?

Nekem a legkisebb gondom Novákkal az öltözködése

De a mindenkori államfő éppen a fékek és ellensúlyok jól kitalált és jól működő rendszerében az egyik legerősebb ellenpont a (párt)hatalom túlsúlyával szemben. Erről szól, erre van, a nemzet egységének megtestesítője ő. Nem pártkatona. Nem fideszes fülbevalós. Nem mezei, udvari végrehajtó. Nem egy olyan párt beépített embere amely 12 éve a magyar nemzet kb. 30%-nak szavazatával uralkodik és trollkodik 2/3-dal.

Ez nem ellensúly, ez tonnányi túlsúly.

Nekem ez a bajom az egésszel. Ettől még tudok és muszáj objektíven, kulturáltan, szakmailag elemeznem, ha ez a feladat. Hogy néz ki, hogy öltözik? Hogy tartja a protokollt? Hogy viselkedik államfőként? Testalkatának, hajszínének, bőre színének, az alkalomnak, stb. megfelelően öltözködik, öltöztetik-e?

És nem félek elmondani az őszinte, szakmai véleményem. A demokrácia és a szabadság valahol itt kezdődik.”

A riport….

Mindenképpen érdemes elolvasni Herczeg véleményét, amit ide kattintva tehet meg. Címszavakban:

A köztársasági elnök tíz nyilvános eseményen viselt öltözékéről kérdeztük Molnár-Török Gabriella protokollszakértőt és Herczeg Zoltán divattervezőt. Fontos kiemelni, hogy a szakemberek nem az embert vagy közéleti tevékenységét, kizárólag a ruhaválasztásait értékelték.

1.) Államfői beiktatási ceremónia – 2022. 05. 10. Sándor Palota

…a térd feletti szoknya ebben a megközelítésben szokatlan és a tervező szerint nem is divat. „Egy ilyen protokolláris rendezvényre én biztosan térd alá érő szoknyát választottam volna, de ez a ruha alapvetően rendben van. Nem izgalmas, nem különleges, de nem is kellett annak lennie, egy egyszerű, fekete kosztüm” 

-mondta a divattervező.

Pápai audiencia, augusztus 25.

„Jó a hossz, jó a szabás, mindkettő kifejezetten előnyös Novák Katalinnak. Jól áll neki a fekete. A fátyol a hossza miatt egy kissé túl drámainak tűnik a megjelenés….”

II. Erzsébet királynő temetése, szeptember 19.

Herczeg Zoltán úgy tudja, hogy az angol protokollban minél szélesebb egy kalap karimája, viselője annál magasabban áll a hierarchiában.

„Egy picit mintha ez a kalap e tekintetben túl nagy lenne. A ruha láthatóan konzervatív, de egy temetésre nem kell ennél többet variálni. A zsinóros díszítés magyaros, ízlés kérdése ennek megítélése. A férjén a zakó viszont biztosan túl kicsi, ez látszik az ujján, illetve a gombnál, a mellkasán is gyűrődik az anyag. Ez az öltözködési stílus jellemző a NER legbefolyásosabb szereplőire: Szijjártó Péter, Rogán Antal és Habony Árpád láthatóan szeretnek csinosan öltözködni, szűkebb darabokat felvenni. Nekik ehhez megvan a testalkatuk, és a ruhatáruk alapján az anyagi lehetőségeik is.”

Háttér: nekünk mindez mibe fáj…..

A Köztársasági Elnökségnek saját fejezete van a költségvetésben, 2022-ben több mint 3,5 milliárd forintból gazdálkodhat. Az előző évhez képest ez 785 millió forinttal nőtt, de az úgynevezett fejezeti indoklás szerint a többlet a hivatalt illeti, mégpedig az elnökváltás többletköltségeire hivatkozva (a létszám nem változott, de Áder János távozásával és Novák Katalin hivatalba lépésével a munkatárak egy része lecserélődött). A fejezeten belül van egy „államfői protokoll kiadásai” jogcímcsoport, ami a „diplomáciai feladatokhoz kapcsolódó hivatalos kül- és belföldi programok finanszírozására szolgál”. Ennek összege tavaly és idén is mintegy 450 millió forint. Hogy ezen belül mire mennyit költhet a köztársasági elnök és házastársa, az a költségvetésből nem derül ki. Az államfő jogállásáról szóló törvény mindössze annyit ír elő, hogy „a köztársasági elnök hivatalos külföldi kiküldetése idején kíséretre, a politikai és szakmai felső vezetők tekintetében irányadó napidíjra és költségtérítésre, valamint – szükség esetén – különjáratú légi utazásra jogosult.” A törvény meghatározza a köztársasági elnök tiszteletdíját is, ez jelenleg bruttó 3,9 millió forint.

FRISS!

Szerző