Connect with us

Állati

Hisz még valaki Orbánnak? Ennyire nem lehetünk debilek! Az adósságunk – mindannyiunké – 7255 milliárd forint

Megosztás

A Széll Kálmán Tervben 2017 év végére célul kitűzött 55 % helyett 74,5 % lesz az adósságráta, így még a kormány számai alapján is elbukott az államadósság elleni küzdelem. 

Nem tudott elszámolni Varga Mihály a kitűzött célt ezermilliárdokkal meghaladó államadóssággal

Nem válaszolt Varga Mihály az Országgyűlésről szóló törvény által megszabott határidőben az Együtt kérdéseire, amelyben a Széll Kálmán Terv teljesülését kérték számon. De persze mit is válaszolhatott volna?  Az Orbán-kormány 2011. március 1-jén jelentette be a Széll Kálmán Tervet. Az

„Összefogás az adósság ellen”

alcímmel rendelkező terv célja az államadósságnak a bruttó hazai termék 50 százalékának megfelelő szintre történő csökkentése volt 2018-ra a 2010. év végi 80,5 százalékról. Ennek érdekében a 2017. év végére a Terv szerint a GDP 55%-ra kellett volna csökkenteni az államadósságot.

Varga Mihály január 2-án azt nyilatkozta az MTI-nek, hogy előzetes számítások szerint, az Eximbankkal együtt 75,4% lesz az adósságráta. A terv és a megvalósulás között 19,5 százalékpont a különbség, amely 7255 milliárd forintot jelent.

A kockás papír hatalma

Az adósság elleni küzdelem tehát még a kormány számai szerint is elbukott. Az adósságrátában látható enyhe csökkenés azonban egy hazugságon, egy könyvelési trükkön alapszik. Ez a könyvelési trükk a magánnyugdíj-pénztári rendszer, a nyugdíjrendszer tőkefedezeti ágának a megszüntetése. Ettől azonban egy fillérrel nem kell kevesebb nyugdíjat kifizetni a jövőben, az a valóságban ugyan olyan kötelezettség, mint az államadósság. Ugyan az történt, mintha valaki a lakáshitelének egy részét a nyugdíj-megtakarításából törlesztette volna, majd úgy dönt, hogy többet nem tesz félre.

Elképzelhető, hogy egy adott helyzetben ennek van értelme, de nagyon ostoba lenne a példánkban szereplő személy, ha azt gondolná, hogy a pénzügyi helyzete bármit is javult, mert valójában csak az egyik zsebéből tett át a másikba. A magánnyugdíj-rendszer fenntartása és az Orbán-kormány megvalósult költségvetési politikája mellett az államadósság már a GDP 92,9 %-ra nőtt volna, ami még további 6485 milliárd forintot jelent. Ez a 6485 milliárd forint hiányozni fog, amikor a jövőben nyugdíjakat kell fizetni.

De hová tűnt ez a 13 740 milliárd forint?

Hiszen nem látjuk az iskolákban, a kórházakban vagy a szociális rendszeren, hogy mindenki úszna a pénzben. Egy részét ellopták: ebből gazdagodott meg Mészáros Lőrinc, Tiborcz István, Habony Árpád, Andy Vajna. A nagyobb része azonban az Orbán-kormány rossz gazdaságpolitikájának az elleplezésére ment el. Gazdasági növekedésben messze lemaradtunk Szlovákia és Lengyelország mögött, utolért minket Románia, és még az a viszonylagos prosperitás, amit érezhetünk is az eladósodáson és az őrült ütemben a választások előtt elégetett európai uniós támogatásokon alapszik.

Felélte és ellopta a Fidesz Magyarország jövőjét.

Nem példa nélküli a közelmúlt magyar történelmében, hogy politikai megfontolásokból egy kormány trükközik a gazdasággal. De ezt soha nem lehet a végtelenségig folytatni, és minél később derül ki, annál súlyosabbak lesznek a következmények. Az Együtt arra kéri a választókat, hogy lássanak át a Fideszes propagandán, és a kormány valós teljesítménye alapján döntsenek a szavazatukról.        

Soha nem volt még ekkora az államadósság! – 2010: 20.4 ezer milliárd; 2017: 27.5 ezer milliárd

Szerző

2 hozzászólás

2 Comments

  1. Peter

    2018.01.08 22:24 at 22:24

    Orbánék totálisan eladósították az országot. Magyarország államadóssága 186 milliárd USD míg Románia államadóssága 75 milliárd USD. Ráadásul az sem mindegy mire fordítják a felvett hiteleket Orbánék csupa butaságra és szintén lopkodnak azokból is bőven.

    Magyarország jelenlegi államadóssága Forintban: 27,186,126,408,042 FT (természetesen másodpercenként növekszik). Minden magyarra 2,760,069Ft jut. Éppen most élik fel Orbánék a magyarok jövőjét. Szétlopják és véglegesen eladósítják az országot.

    5, 426, 356, 589, 147 (Kádár-éra után)
    27,186,126, 408, 042 (1989 utáni időszaktól napjainkig. A jelenlegi adósságunk forintban kifejezve)

    Világosan látszódik, hogy még a Kádár-éra is jobb volt ezen a téren hiába próbálják ráfogni. Nem beszélve arról, hogy akkor legalább volt létbiztonság. Ma meg van több, mint 2 és félmillió szegény köztük családok, gyermekek. Sőt ma már van dolgozói szegénység is, ami soha nem volt és másfélmillió kivándorló, ami évről-évre növekszik.

  2. Hoffmann Béla

    2018.01.09 08:26 at 08:26

    Az államadósság a világválság előtti évben 71 % volt. A hatalmas harcban ezt sikerült 74%ra növelni. Ki ia teszi tönkre az országot?

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük