Ez a nap
Trump családja a kínaiakkal üzletel
A kínai kormány újabb Ivanka Trump védjeggyel ellátott árucikkek forgalmazását engedélyezte az amerikai elnök lányának néhány nappal azt követően, hogy Donald Trump közbenjárt a kínai ZTE vállalat védelmében.
A The Daily Beast című portál friss információi szerint Ivanka Trump – akinek divatárut és lakberendezési cikkeket gyártó és forgalmazó cége van – egyedül vasárnap három újabb márka kínai forgalmazására kapott engedélyt.
A kínai kormány pár nappal azután hozott döntést erről, hogy Donald Trump a munkahelyek megőrzésére hivatkozva tervet nyújtott be a ZTE kínai telekommunikációs vállalat amerikai tevékenységének elősegítésére. A ZTE óriásvállalat korábban feketelistára került, mert megszegte az Irán és Észak-Korea ellen hozott amerikai szankciókat, és az erről vizsgálatot folytató hatóságokat is félrevezette. Donald Trump közbenjárására azonban a kereskedelmi minisztérium – a The Daily Beast információi szerint – már a ZTE ellen foganatosított korlátozások feloldásán dolgozik.
Egy jogvédő csoport szerint ez felveti az összeférhetetlenség kérdését
Az elnök lánya, aki egyúttal tanácsadó is a Fehér Házban, az elmúlt három hónapban összesen 13, Ivanka Trump márkájú portéka forgalmazására kapott engedélyt a pekingi kormánytól, s ez egy jogvédő csoport szerint felveti az összeférhetetlenség kérdését. Az Állampolgárok az Etikáért és Felelősségért Washingtonban (CREW) nevű jogvédő szervezet nyilvánosságra hozta az engedélyezési dokumentumokat. Norman Eisen, a szervezet elnöke arra figyelmeztetett: a kínai példából egyes országok azt a következtetést vonhatják le, hogy ha Ivanka Trump az ő piacaikon is jelentkezik a termékeivel, akkor „ajánlatát nem utasíthatják vissza”.
Abigail Klem, Ivanka Trump cégének elnöke hétfőn közleményben szögezte le, hogy „normális üzletmenetről” van szó, a márkavédelem pedig különösen fontos olyan országokban, ahol gyakran nem vesznek tudomást róla.
A The New York Times című napilap hétfői számában azt írta, hogy Ivanka Trumpnak 34 védett márkájú árucikke van forgalomban, magának Donald Trumpnak pedig több mint száz védett márkája van Kínában. A lap szerint több amerikai szenátor felvetette: vajon ez nem sérti-e az alkotmányt, hiszen külföldi kormányok a Trump-védjegyet az amerikai külpolitikai döntések befolyásolására használhatják fel.
Donald Trump nem sokkal elnöki beiktatása után azt közölte: üzleti vállalkozásait a két felnőtt fiára bízta.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Nemzeti Oltóanyaggyár – Vakcina helyett egyelőre ingatlant fejleszt, de a cél a hazai autonóm ellátásbiztonság megteremtése
- Hídfoglalás -kicsit másként- szerdán éjjel
- Magyar György: nyakló nélkül bünteti a képviselőket Kövér László – de hová lett a szükségesség-arányosság elve?
- Már csak egy visszavágó választja el a BL döntőtől a PSG-t elütve ettől az Arsenalt
- Orvosi Kamara: a Pintér Sándor vezette belügyminisztérium etikai rendszere nem szolgálja a közbizalmat
- Újdonságmentes Lázár-infó: arra nem lehet közösséget szervezni, hogy „minden sz&r Magyarországon”
- Konfucius intelmei a csillagjegyeknek
- Schmidt Mária -történész(!!!!) és Orbán-barátnő- szerint a bucsai mészárlás ukrán egységek büntetőakciója lehetett
- Keddi Fidesz-rettegtetnivaló: támad az ellenzéki, sötétben bujkáló ‘politikai postaláda-fosztogató’
- Orbán Viktor utódlása, avagy „a népnek joga van elkergetni a kormányt”