Ez a nap
Trump családja a kínaiakkal üzletel

A kínai kormány újabb Ivanka Trump védjeggyel ellátott árucikkek forgalmazását engedélyezte az amerikai elnök lányának néhány nappal azt követően, hogy Donald Trump közbenjárt a kínai ZTE vállalat védelmében.

A The Daily Beast című portál friss információi szerint Ivanka Trump – akinek divatárut és lakberendezési cikkeket gyártó és forgalmazó cége van – egyedül vasárnap három újabb márka kínai forgalmazására kapott engedélyt.
A kínai kormány pár nappal azután hozott döntést erről, hogy Donald Trump a munkahelyek megőrzésére hivatkozva tervet nyújtott be a ZTE kínai telekommunikációs vállalat amerikai tevékenységének elősegítésére. A ZTE óriásvállalat korábban feketelistára került, mert megszegte az Irán és Észak-Korea ellen hozott amerikai szankciókat, és az erről vizsgálatot folytató hatóságokat is félrevezette. Donald Trump közbenjárására azonban a kereskedelmi minisztérium – a The Daily Beast információi szerint – már a ZTE ellen foganatosított korlátozások feloldásán dolgozik.
Egy jogvédő csoport szerint ez felveti az összeférhetetlenség kérdését
Az elnök lánya, aki egyúttal tanácsadó is a Fehér Házban, az elmúlt három hónapban összesen 13, Ivanka Trump márkájú portéka forgalmazására kapott engedélyt a pekingi kormánytól, s ez egy jogvédő csoport szerint felveti az összeférhetetlenség kérdését. Az Állampolgárok az Etikáért és Felelősségért Washingtonban (CREW) nevű jogvédő szervezet nyilvánosságra hozta az engedélyezési dokumentumokat. Norman Eisen, a szervezet elnöke arra figyelmeztetett: a kínai példából egyes országok azt a következtetést vonhatják le, hogy ha Ivanka Trump az ő piacaikon is jelentkezik a termékeivel, akkor „ajánlatát nem utasíthatják vissza”.
Abigail Klem, Ivanka Trump cégének elnöke hétfőn közleményben szögezte le, hogy „normális üzletmenetről” van szó, a márkavédelem pedig különösen fontos olyan országokban, ahol gyakran nem vesznek tudomást róla.
A The New York Times című napilap hétfői számában azt írta, hogy Ivanka Trumpnak 34 védett márkájú árucikke van forgalomban, magának Donald Trumpnak pedig több mint száz védett márkája van Kínában. A lap szerint több amerikai szenátor felvetette: vajon ez nem sérti-e az alkotmányt, hiszen külföldi kormányok a Trump-védjegyet az amerikai külpolitikai döntések befolyásolására használhatják fel.
Donald Trump nem sokkal elnöki beiktatása után azt közölte: üzleti vállalkozásait a két felnőtt fiára bízta.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Szűcs R. Gábor: egyszer végük lesz, de csakis törvényes úton. Különben nem tudunk meg semmit és akkor mit írunk a jövő tankönyveibe?
- Szanyi Tibor: hogyan ne legyen lakásunk?
- Orbán-görbetükre: egészséges és történelmileg megalapozott az önbizalmam, miért kéne kishitűnek lenni?
- Hiszi, nem hiszi? Napi horoszkóp, 2025. július 6., vasárnap
- Ordas Eszter a ‘rogáni bábszínház újabb figyelemelterelő felvonásáról’
- ‘Piros volt a paradicsom, nem sárga, Magyarország előre megy, nem hátra’
- Horn Gyula ma lenne 93 éves – Élete és hitvallása: nekem a politika nem mesterség, hanem szolgálat volt
- Deák Dániel Megafon-srác ‘Tisza-bennfentes’ minőségében leleplezte Ordas Eszter lódítását – Dániel, tényleg ezért taníttattunk?
- Lázár János bilije – ‘Mi nem a bérünkért dolgozunk, hanem annak ellenére’
- Ha Revolut-ügyfél, akkor már tudja, de ha nem: azonnali hatállyal beszüntették kriptoszolgáltatását Magyarországon