Blogbazár
Juszt László: Orbánéknak a kétharmad kiszámolása mindig problémás…
Bocskor Andrea, fideszes EP-képviselő szerint a kormánykritikus médiumok Magyarországon többségben vannak. Sőt! Több mint kétharmados fölényben.
Bocskor Andrea, fideszes EP-képviselő szerint a kormánykritikus médiumok Magyarországon többségben vannak. Sőt! Több mint kétharmados fölényben.
Pontosan azt mondta, hogy a kormánypárti-ellenzéki sajtó aránya 69:31, az ellenzék javára.
Ha csak azt veszem, hogy Orbán sajtóalapítványa, a Közép-európai Sajtó és Média 476 lapot, rádiót, tv-csatornát egyesít – és ezt tiltott módon, – államilag támogatják, akkor 952 olyan lapnak, rádiónak tv csatornának kellene lenni, az ellenzék felügyelete alatt, hogy kijöjjön a kétharmad.
Jó! Tudom, Orbánéknak a kétharmad kiszámolása mindig problémás…
Kislányom! Zsupsz vissza az általános iskolai matekórára.
„Nemzetstratégiai jelentőségű” lett a Fidesz média-gigásza, coki mindenkinek, aki vizslatná!
Háttáranyag
A fideszes Bocskor Andreának jutott a feladat, hogy az Európai Parlament kulturális és oktatási bizottságában megpróbálja védeni az Orbán-kormány hegemóniára törekvő médiapolitikáját, ám a küldetést nem sikerült teljesítenie. Tévesen megjelölt forrásból idézett hamis adatokkal igyekezett alátámasztani azt, hogy 69 százalékban kormánykritikus a magyar média.
A testület azért tűzte napirendre a magyar médiahelyzetet,
mert azt próbálták elemezni, milyen hatása lesz a sajtó sokszínűségére a kormány médiaholdudvarát összefogó Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) megalakulásának.
Bocskor Andrea azzal igyekezett védeni a nyilvánvalóan törvénysértő, a hatósági vétótól a „nemzetstartégiai érdekűvé” minősítéssel megmentett fideszes médiamamutot, hogy
„itt egy konzervatív-keresztény értékeket közvetítő és egy nyomtatott médiát megmentő céllal létrehozott nemzeti stratégiailag fontos projektről van szó”.
Majd az Index tudósítása szerint azzal az állítással hökkentette meg a hallgatóságot:
a KESMA létrejötte nem jelent érdemi változást,
a Fidesz-barát Médianéző Intézet elemzése alapján
„69 százalékban még mindig kormánykritikus a magyar média, és csak 31 százalékban kormánybarát”.
Giuseppe Abbamonte, az Európai Bizottság médiapolitikáért felelős igazgatója rögtön el is kérte Bocskortól a figyelemreméltó tanulmányt, a Fidesz képviselőjének azonban nehéz dolga lesz, ha teljesíteni akarja a kérést. A Médianéző Intézet ugyan szorgalmasan igyekszik kiszolgálni az Orbán-kormány média-narratíváját, olyan elemzése azonban nincs, amiben a fenti arány szerepelne.
A szervezet 2017-ben publikált,
a televíziós hírműsorok erőviszonyairól szóló
című anyagában hasonló, de fordított előjelű mutatókat lehet olvasni.
„A TV2-n 65-35, az RTL Klubon pedig 61-39 százalékos arányban jelentek meg a kormány és kormánypártok, valamint az ellenzéki pártok”
– áll a tanulmányban. Ezek a számok erős kormányoldali túlsúlyt mutatnak.
Szerző
Friss
- Egy ‘vadonatúj’ Milák Kristóf mosolygott a versenytársakra és a közönségre Kaposváron
- Ha pénzed van, az Uzsokiban minden van – A rendőrség szerint viszont: nincs itt kérem semmi látnivaló
- Lázár György: Hankó Balázs minisztert becsempészték Harvardra, Dudits Lucát meg meghívták – nagy különbség!
- A ‘dokumentumfilmes’, akinek smafu a tényellenőrzés – Skrabski Fruzsina esete a like-vadászattal és az IKEA-vak
- A miniszterelnöki Sancho Panza torkán megakadt a Sir Schiff András-kritika
- Szia, uram, balatoni ingatlan érdekel? – Kiárusít az agráregyetem
- Hogy mik vannak!? Donald! Téged megvezettek!
- Ha kedd, akkor az Erzsébet hídon tüntetnek Hadházyék – Élőben a Dunapartról….
- Orbán egy párhuzamos valóságból: az árak lementek, vettem négy nyulat…
- Aki Budapesten ma hazafelé veszi az irányt, ne megszokásból tegye! – Friss BKK-hírek, információk…