Két másodperccel a vége előtt született a románok győztes gólja

Románia 28-27-re legyőzte Spanyolországot, míg Németország váratlanul simán, 36-28-ra legyőzte Hollandiát a női kézilabda Európa-bajnokság szkopjei középdöntő-csoportjának első játéknapján, pénteken.

Crina Pintea

Jól kezdtek a 2019-ben világbajnok hollandok, 8-5-re elléptek, ám egy 4-0-s sorozattal ellenfelük fordított, és a szünetben már négy góllal vezetett

A második félidő elején tovább növelte a különbséget a német csapat, és bár Hollandia felzárkózott 21-19-re, az egyenlítésre nem volt esélye, sőt, Németország egy 7-1-es szériával váratlanul fölényessé tette sikerét.

A hollandok legeredményesebb játékosa a ferencvárosi Angela Malestein volt nyolc góllal, a túloldalon Alina Grijseels szintén nyolcat, a ferencvárosi Emily Bölk pedig négyet lőtt.

A románok az első félidőben 14 percen keresztül két-három góllal vezettek, ám a szünet előtt visszazárkóztak mínusz egyre a 2019-ben világbajnoki ezüstérmes spanyolok. Utóbbiak a második felvonás elején egyenlítettek, majd a 44. percben – a meccs során először – a vezetést is átvették.

Az utolsó tíz percben egy 4-1-es sorozatot produkált Spanyolország, erre egy 3-0-s szériával válaszolt ellenfele. Az utolsó román támadás góllal zárult, az utolsó spanyol akció szintén, de ekkor még volt hátra tíz másodperc, és a gyors középkezdés után Bianca Bazaliu több mint 15 méterről a hálóba bombázott két másodperccel a dudaszó előtt, ezzel alakult ki a végeredmény.

A győztes csapatban Crina Pintea hét, Eliza Buceschi hat gólt lőtt.

Női kézilabda Európa-bajnokság

Középdöntő, II. csoport, 1. játéknap:

Románia-Spanyolország 28-27 (12-11)
Németország-Hollandia 36-28 (17-13)

Az állás: 1. Franciaország 4 pont/2 mérkőzés (61-45), 2. Montenegró 4/2 (59-48), 3. Németország 2/3 (82-80), 4. Spanyolország 2/3 (73-79), 5. Hollandia 2/3 (81-90), 6. Románia 2/3 (77-91)