Connect with us

Kerítésen innen

Ki adott erre felhatalmazást, miniszterelnök úr? – Reakciók Orbán csütörtöki merényletére az európai Magyarország ellen

Ki adott erre felhatalmazást, miniszterelnök úr? - Reakciók Orbán csütörtöki merényletére az európai Magyarország ellen
Megosztás

„Orbán Viktor Magyarország nevében bejelentette, hogy kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból. Mit üzen ezzel a magyar kormány? Hogy nem kíván részt venni a genocídiumok feltárásában, a háborús bűnök elszámoltatásában, nem vesz részt az emberiesség elleni bűncselekményekkel szembeni nemzetközi fellépésben…”

Bevégeztetett….

A reakciókból…

Fekete-Győr András

  • „Ki adott erre felhatalmazást, miniszterelnök úr? Ön ma minden demokratikus felhatalmazás nélkül kiléptette hazánkat a Nemzetközi Büntetőbíróságból.
  • Ki adott erre felhatalmazást, miniszterelnök úr?

Ki kérdezte meg erről a magyar állampolgárokat? Egy olyan ügyben hozott önkényesen döntést, ami alapvetően határozza meg hazánk helyét a világban.

  • Ki adott önnek felhatalmazást arra, hogy miközben idehaza üldözi a honfitársait, tanárokat, lelkészeket, bírákat, addig a nemzetközi körözés alatt álló politikusbűnöző haverjai elé – mint Benjamin Netanjahu, Marcin Romanowski és Nikola Gruevszki – vörös szőnyeget terítsen?
  • Ki engedte meg, hogy egyéni politikai érdekei mentén bontsa le lépésről lépésre Magyarország nemzetközi szövetségeit?
  • Mi a garancia arra, hogy nem fogja ugyanezt megtenni hazánk európai uniós tagságával is?
  • Csak nem a megfelelő pillanatra vár, hogy végleg megkíséreljen kiszakítani minket Európából – és csatlakoztasson a Trump-, Putyin- és Netanjahu-féle gazemberek szövetségéhez?

Miniszterelnök úr, Magyarország nem az ön magánbirtoka. Lehet, hogy ön már eldöntötte, hogy elárulja Európát – de ehhez a magyar embereknek is lesz egy-két szavuk. Mi pedig gondoskodni fogunk róla, hogy meghallják őket. Mert ahol zsarnokság van, ott ellenállás is van!”

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Vadai Ágnes

Pálinkás József

„Szégyen! Magyarország kormánya csatlakozott Észak-Korea, Irán, Kína, Oroszország, India, Pakisztán és persze Izrael és az Amerikai Egyesült Államok álláspontjához. A kormány 2025. április 3-án bejelentette, hogy elindítja a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróság (International Criminal Court (ICC)) szervezetéből. A Nemzetközi Büntetőbíróság célja a háborús bűncselekmények, a népirtás és a kegyetlen bánásmód elkövetőinek felelősségre vonása. A magyar kormány ezek szerint nem tartja fontosnak a háborús bűncselekmények, a népirtás és a kegyetlen bánásmód elkövetőinek felelősségre vonását. Hazánk polgárainak többsége — remélem — igen.”

Szabó Tímea

Amnesty International Magyarország

„A kilépés egyértelmű üzenete, hogy Magyarország nem kíván eleget tenni a mindannyiunkat védő nemzetközi szabályoknak.

A kormány célja, hogy gyengítse a nemzetközi jog erejét és az ezek védelmére létrejött nemzetközi rendszert. Ezzel Magyarország az EU-ban egyedüli országként a jövőben nem lesz tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságot létrehozó egyezménynek. Elfogadhatatlan, hogy Magyarország ne tegyen meg mindent a háborús bűnösök felelősségre vonásáért és hogy háborús bűnösök búvóhelyévé váljon. Ha a ma bejelentett kilépés meg is valósul, az csak egy év múlva fog hatályba lépni. Ezért a héten itt tartózkodó és az ICC elfogatóparancsa alatt álló Benjamin Netanjahut a magyar hatóságoknak továbbra is kötelessége letartóztatnia. Egyetlen politikus sem áll a törvények felett!”

Konok Péter történész

„Mar a düh, mint a sósav. Próbáltam megfogalmazni, hogy milyen ocsmánynak érzem, ahogy Orbán a tömeggyilkos Netanjahúval bájolog. Bár sem Orbánt, sem magamat nem azonosítom az országgal vagy más effélével, mégis úgy érzem: meggyalázza Magyarországot. Leírtam egy rakás fortyogó metaforát, ordenáré jelzőt, ordító felkiáltójelet. Aztán kitöröltem mindet. Nem elég erősek. Semmi sem lehet arcpirítóbb, mint a tárgyilagos, hideg kijelentő mondat: Orbán Viktor hivatalosan vendégül látja Benjamin Netanjahút.”

Bálint Natália

„Előre a Putyin-i úton, avagy mit jelent a Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépés a gyakorlatban? (…) Röviden: további távolodást a jogállamiságtól, nemzetközi izolációt, és a szándékot, hogy a magyar politikusokat ne lehessen nemzetközi szinten elszámoltatni. A szuverenitás-fetisizmus valójában a kontroll nélküli kormányzást jelenti. Hogy a jövőben Orbán büntetlenül ronthasson rá saját nemzetére, és magyar katonákat adhasson a diktátor haverjainak, hogy a mieink az ő hatalmukat védjék. Hogy ez Vucic, Dodik vagy maga Putyin lesz? Részletkérdés….”

Demszky Gábor

„A kormány bejelentette, hogy elindítja a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróság (International Criminal Court (ICC)) szervezetéből. A Nemzetközi Büntetőbíróság célja a háborús bűncselekmények, a népirtás és a kegyetlen bánásmód elkövetőinek felelősségre vonása. A covid járvány idején rendkívüli vészhelyzetet hirdetett ki a magyar kormány, amit azóta is fenntart, de most már háborús vészhelyzetként. Ezáltal OV rendkívüli felhatalmazást kapott arra, hogy a parlament nélkül döntsön, gyakorlatilag bármilyen jogi, gyakorlati kérdésben. A háborús vészhelyzet legutóbbi meghosszabbításakor arra gondolhattak, hogy a magyar közvélemény a szabadság megvonására nem érzékeny. Ám a gyülekezési jog korlátozása miatt elindult tiltakozás sorozat arra mutat, hogy igenis léteznek társadalmi csoportok, amelyek érzékenyen reagálnak a szabadsájogok megvonására.

Ám arra is, hogy a maffiaállam fogadott családja fél a Nemzetközi Büntető Bíróság elötti felelősségre vonástól, és ezzel a gesztussal szolidaritást vállal azokkal, akiket az ICC háborús és népellenes bűnökért elitélt. Ràadásul az ítéleteire fittyet hányva fogadja, és akár be is fogadva menekíti őket. Ám a fogadott család tagjai joggal félnek, mi pedig okkal szégyenkezünk.”

Szerző