Connect with us

Kerítésen innen

LMP: ne épüljön újabb akkumulátorgyár – Zöldebben!

Megosztás

Az LMP azt követeli, hogy Magyarországon új akkumulátorgyárak ne épülhessenek, a már meglévőknél pedig ne történhessen bővítés,

Megosztás

Az LMP azt követeli, hogy Magyarországon új akkumulátorgyárak ne épülhessenek, a már meglévőknél pedig ne történhessen bővítés, kapacitásnövelés, mindezt a zöld gondolat jegyében, túlélésünk érdekében  követeli a párt.

Megrabolt környezet

Gál József, az ellenzéki párt szóvivője szombati budapesti – online is közvetített – sajtótájékoztatóján közölte: eleve elhibázottnak tartják, hogy Magyarország „gazdasági gerincét” az Orbán-kormány az autó- és akkumulátorgyártásra építse. „Ezzel sérülékennyé és kiszolgáltatottá tegye azt külső és globális folyamatoknak” – hangoztatta,
Úgy vélte, hogy a Fidesz az ország gazdaságát egyoldalúan egy rendkívül energia- és vízigényes, számos környezeti veszélyt hordozó és magyar gyökerekkel nem rendelkező iparághoz köti. Az aszályos időszakokkal és vízhiánnyal küzdő Magyarországon az akkumulátorgyárak falják a vízkészleteket, egy-egy ilyen gyár egy egész településnyi energiát felemészt – fejtette ki a szóvivő.
Gál József emlékeztetett, országszerte a lakosság számos helyen tiltakozik, azonban – mint fogalmazott – „a kormány erre fittyet hányva még az ünnepek alatt is folytatta az engedélyeztetési eljárásokat” Győrben, Debrecenben és Komáromban.

Közmeghallgatás Debrecenben

Szólt arról is, hogy Debrecenben jövő hétfőn és január 20-án is közmeghallgatást tartanak az ott létesítendő akkumulátorgyárról, ezeken az eseményeken az LMP „biztosan ott lesz”. Január 12-én az LMP lakossági fórumot is tart Debrecenben.
Gál József, azt is hangsúlyozta hogy pártja szerint a kormánynak a környezetszennyező és nagy vízigényű gyárak helyett a kkv-szektort kellene támogatnia és fejlesztenie.

Komoly kockázat

„A magyar sajtó már sokat foglalkozott vele, hogy az akkumulátorgyártás erősen energia- és vízigényes, valamint a veszélyes anyagok miatt a környezeti és egészségügyi kockázatok is magasabbak, mint mondjuk az egyéb ipari összeszerelőüzemek esetében. A beruházásokkal kapcsolatban az is minimum problémás, hogy a kormány és a beruházók hajlamosak a helyi önkormányzatok és a lakosság kizárásával, a gyárakkal kapcsolatos aggályok figyelmen kívül hagyásával végigverni az építkezéseket, ami a demokratikus normáknak és a fenntarthatóságra vonatkozó ígéreteknek is ellentmond.” G7.

A kormány persze nem így gondolja, pedig…..

Szerző