Budapesti hétköznapok
Madame Tussauds panoptikum nyílik Budapest belvárosában! – Hogy kerül a történetbe sok közmilliárd és a Magyar Turisztikai Ügynökség?
A világ első teljesen franchise-rendszerben működő Madame Tussauds panoptikuma nyílik várhatóan 2022 első negyedévében Budapesten, a belvárosi Dorottya utcában. De, hogy jön ide a sok közmilliárd és a Magyar Turisztikai Ügynökség? Hát így!
A világ első teljesen franchise-rendszerben működő Madame Tussauds panoptikuma nyílik várhatóan 2022 első negyedévében Budapesten, a belvárosi Dorottya utcában – írja a Telex. De, hogy jön ide a sok közmilliárd és a Magyar Turisztikai Ügynökség? Hát így!
Az összes eddigi panoptikum ugyanis a központi jogtulajdonos,
a Merlin Entertainments beruházásban valósult meg, illetve jelenleg is a tulajdonában áll, a fővárosi helyszínnek viszont magyar tulajdonosai lesznek, akik franchise-díjat fizetnek a jog használatáért.
A hazai szervező cég a Dorottya Experience Kft., amelynek a legnagyobb tulajdonosa Kreinbacher József építőipari vállalkozó és pezsgőgyáros, az egyik leggazdagabb magyar üzletember. Három vezető munkatársa Kacsóh Gábor magyar származású luxemburgi nemzetközi jogász, Köncz Miklós, Kreinbacher József régi partnere, a projekt gazdasági és pénzügyi vezetője és Unger Zsolt, az egyik legismertebb magyar márkaépítő szakember, a projekt kreatív vezetője lesz.
Már hallotta valahol a cég nevét? Nem téved….
Saját magát buktatta le 300 milliárdos keretösszegű turisztikai programja, a Kisfaludy-program honlapjának átalakításával a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) – írta 2020 októberében a HVG. A már lezárt pályázatokat összesítő, évenkénti nyilvántartásba számos olyan, a korábbi években vissza nem térítendő támogatást nyert projekt is bekerült, amely nem egy-egy konkrét pályázati körben, hanem egyedi döntés útján jutott állami forráshoz, és amelyet a maga idejében valahogy „elfelejtett” kommunikálni az ügynökség. Az eddig nem publikált támogatások listáját böngészve többnyire egyértelműen kiderül, hogy a megítélt összegből hol és mi valósul majd meg.
A Magyar Turisztikai Ügynökség tavalyi támogatásainál ez alól egyetlen kivétel van, mégpedig éppen az egyik legnagyobb:
a 2019 márciusában alapított Dorottya Experience Kft. több mint 3 milliárd forintot kapott egy minden magyarázat nélkül csak Dorottya Experience címen szerepeltetett projektre.
A kft.-ről a cégnyilvántartásból nem derül ki több,
mint hogy az építőipari cége mellett somlói pincészetéről és borászatáról ismert üzleti vizionárius és milliárdos, Kreinbacher József alapította.
(Az üzletember vagyonát 8 milliárd forintnyira becsülte a leggazdagabb magyarokat összesítő idei kiadvány.) A cég százszázalékos tulajdonosa pedig ez év márciusától a tavaly novemberben bejegyzett Hungarian Entertainments Zrt. Mindkét társaság székhelye a fővárosi Dorottya utca 6. szám alatt, a Zoboki–Demeter Építésziroda tervei alapján tíz éve felújított egykori Wurm-ház – mai nevén: Palazzo Dorottya – épületében van, ahol öt éve a Kreinbacher Birtok budapesti kereskedelmi központja és több építészeti díjat nyert Tasting Salonja is működik.
A hárommilliárdos támogatást nyert kft. neve és címe alapján annyi mindenképpen egyértelmű, hogy valami készül a patinás Dorottya utcai műemlék épületben,
de hogy mi, az nemcsak a Kisfaludy-pályázat összesítéséből nem derült ki, hanem a projektgazda, Kreinbacher József is igyekszik egyelőre titokban tartani. Az üzletember a HVG megkeresésére egy nemzetközi céggel való együttműködésre és az ebben vállalt titoktartási kötelezettségére hivatkozva csak annyit árult el, hogy
egy Magyarországon eddig nem létező, szórakoztató- és látványelemeket ötvöző élményközpont nyílik az épület földszintjén. (Forrás)
Mára kiderült, mi is a meglepi!
Kacsóh Gábor a Telexnek azt mondta,
élete egyik legnagyobb üzleti sikerének tartja, hogy Budapest nyert a komplex pályázaton sok más világvárossal szemben.
Köncz Miklós pedig elárulta, hogy a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a Kisfaludy programból önmagában 3,1 milliárd forinttal támogatta a projektet. A Telex szerint azonban ez a támogatás a teljes projekt értékének felét sem teszi ki, amely akár tízmilliárd forintba is kerülhet.
Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kik lesznek a figurák, mennyibe fog kerülni a belépő és hány látogatóval terveznek évente. Csak annyit árultak el, hogy a nyugat-londoni Actonban, az egyetlen működő figura-manufaktúrában 50 bábu készül Budapestnek.
Fotó: Cseri László
Szerző
Friss
- Uniós fizetési felszólítást kapott az Orbán-kormány – Levonnák a pénzt – ha lenne miből, de…..
- Jól teszi, ha szerdától péntekig ki sem mozdul otthonról Budapesten
- Perintfalvi Rita: nerisztáni csinovnyikok, ezért nem értitek a „hősnek lenni” kifejezést!
- Félmeztelen nő borzolta a kedélyeket az M7-es autópályán
- Ennek a 3 csillagjegynek nem sok örülni valója van azon amit megtudtunk a jövőjéről
- Egy gyönyörű barátság kezdete
- Tovább dagad az Orbán Balázs botrány – A Momentum nem engedi el a politikai igazgatót grabancát
- Sok hűhó semmiért: mindegy, hány nevet biggyeszt magára Rogán ex felesége, marad Gaál Cecília
- Az Orbán-lány, aki bármit felvehet, hiábavaló, mert nem viseli, hanem hordja!
- „Szia uramék” játszadoznak, mi fizetünk? – Ezt a kört Mészáros nyerte, ö volt a soros…..