Connect with us

Ez a nap

Magyar állampolgár terrorizmus gyanújába eddig még nem keveredett

csaló
Megosztás

Az MSZP a teljes magyar közvélemény tájékoztatását szorgalmazza a múlt héten Kassán elfogott, ukrán és magyar állampolgársággal egyaránt rendelkező, terrorizmussal is meggyanúsított férfi ügyéről.

Előzetes letartóztatásban van

A szlovák közszolgálati TASR hírügynökség számolt be arról, hogy múlt hétfőn a kijevi Interpol elfogatóparancsa alapján őrizetbe vett a rendőrség egy magyar-ukrán állampolgárságú férfit, akit terrorizmus és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítanak. Vladimir G. előzetes letartóztatását múlt csütörtökön rendelte el a kassai kerületi bíróság.

Egyszerűsített honosítási eljárás

A szocialista Molnár Zsolt keddi budapesti sajtótájékoztatóján kiemelte: magyar állampolgár ilyen típusú gyanúba érdemben még nem keveredett. Jelezte, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagjaként kezdeményezte, hogy a testület még a héten üljön össze és tájékozódjon az ügyben. Sajtóhírekből informálódnak, de valószínűsíthetőnek tartják, hogy az elfogott férfi egyszerűsített honosítási eljárással szerzett állampolgárságot – mondta.

Sorozatosak, tömegszerűek a visszaélések

Molnár Zsolt bírálta, hogy a nemzetbiztonsági, rendészeti szervek és a titkosszolgálatokat felügyelő miniszterek nem mondják el a közvéleménynek, milyen körülmények között szerzett állampolgárságot a férfi, van-e összefüggés az egyszerűsített honosítási eljárás és állampolgársága megszerzése között.

Azt mondta, a nemzetbiztonsági bizottságban az elmúlt hónapokban, években napvilágra került információk alapján „tényként közölhető, hogy az egyszerűsített honosítási eljárással kapcsolatosan sorozatosak, tömegszerűek a visszaélések”.

Egyetlen bűnöző se juthasson be

Molnár Zsolt szerint a miniszterelnöknek és helyettesének választ kell adnia arra, miként változtatnak az egyszerűsített honosítási eljárás szabályain annak érdekében, hogy „nemhogy néhány száz”, de egy bűnöző se juthasson be az Európai Unióba, ne kaphasson magyar állampolgárságot. A magyar baloldal, illetve az MSZP nem magát az intézményt kívánja megszüntetni, hiszen a határon túli magyarok számára ez méltányos eljárás, azonban a visszaélések nagy száma azt mutatja, ebben a formában nem lehet alkalmazni – vélekedett.

(MTI)

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük