Kerítésen innen
Mennyi is az annyi? – Juszt László a teljesség igénye nélkül, de utánuk számolt

Juszt László csak 2006-ig megy vissza gondolatban, de az is elég! „A kormányzati negyed ötlete Gyurcsány idején, 2006-ban merült fel. Egy központosított államigazgatási központ létrehozását célozta meg Budapesten, a Nyugati pályaudvar mögötti ipari területen. Az eredeti becslések szerint a beruházás 100 milliárd lett volna. Később ezt 40 milliárddal megemelték.”

Elsöpörte a gazdasági válság
„A magánszektor építette volna meg, az állam pedig hosszú távon (bérleti díj formájában) fizette volna vissza. 35 állami intézményt akartak összeköltöztetni. A 2008-as gazdasági válság, a növekvő költségek, és a Fidesz zajos ellenállása – “egyáltalán nincs erre szükség” mondta Orbán – miatt állította le a kormány a beruházást.
Miután hatalomra került, azonnal kiderült hogy tulajdonképpen egyetlen kifogása volt: nem ő építtette volna meg.
- Elsőként a miniszterelnökséget költöztette – tudomást nem véve a világörökségi képről – s minden másról az átépített Karmelita kolostorba. Nyilvánosságra hozott költség 25 milliárd, de ezen túl számtalan részletet titkosítottak, így csak becsülni lehet 32-34 milliárdra. Plusz Orbán irodájának ismert adata 4 milliárd.
- Titkosították a volt Hadtörténeti múzeum minisztériummá alakításának költségeit, amelyre 2016 óta folyamatosan költenek. Látva az épületet és ismerve az árakat nyugodtan kijelenthetjük, hogy az eltelt majd 10 év alatt már 50 milliárd felett járnak.
- A Belügyminisztérium (BM) 2025 tavaszán hivatalosan is átköltözött a Budai Várba – a Mátyás-templom melletti, a korábbi Pénzügyminisztériumi épületbe. A neogótikus palotára Orbánék 100 milliárd Ft-ot költöttek a nyilvános adatok szerint.”
<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, és a Google hírei között is! >>>

„Az igazi nagy rablás persze csak azután következett
- A kormány 119,4 milliárd Ft vásárolta meg Tiborctól a Dürer parki irodaházakat.
- Egy félkész irodanegyedet vásárolt meg Orbán a vejétől és haverjaitól – persze a kormány nevében – a Bosnyák téren 244 milliárdért.
- A kormány hat irodaházat vett át 255 milliárd Ft-ért a Kopaszi-gáon, mely Tiborcz István és Garancsi István érdekeltségébe tartozó cégekhez kötődött.
Csak ez a három apró ügylet 588,4 milliárdunkba került. Hogy ebből mennyi maradt az Orbán családnál azt egyelőre csak ők tudják. Ehhez nyugodtan hozzácsaphatjuk
- a MÁV Andrássy úti palotáját, amelyet tavaly ürítettek ki. Már ez is Tiborczhoz tartozik, miközben a MÁV több helyen bérel irodákat havi 150 millióért. Ez is évi 1,8 milliárd.
Térjünk vissza egy pillanatra az induló számhoz. Gyurcsányék a teljes kormányzati negyedet akarták egy helyre vinni 140 milliárdért. Orbánék 772 milliárdért a miniszterelnökséget és 1 minisztériumot építettek meg”
-ér véget Juszt László rendhagó matekórája.
Szerző
Friss
- Mennyi is az annyi? – Juszt László a teljesség igénye nélkül, de utánuk számolt
- Közéleti hírlevél, avagy a fideszes pofátlanság csúcsa – még a Gondosórán is túl…
- Nyilvánosan elérhetők az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatai
- A Tisza Párt második kongresszusa: „Működő ország” – kövesse élőben, ha van kedve…
- Így utaznak az EU-s miniszterelnökök: kormánygép vagy menetrendszerű járat? – Orbánék a fapadoson
- Tedd le, ami a kezed ügyében van: beesett a hétvégi horoszkóp!
- Peppa malac felnyomva az NMHH-nál – „Vizuális típus lévén, látom, ahogy a nagy fekete autóba betuszkolják Peppát…”
- A hétvége színekben elmesélve – Figyelem, fontos horoszkóp!
- „Remélem Anikó asszony csinált az útra fasirtos zsömlét” – kommentelték Orbánék „Ryanair-rel utazását”
- Csak egy kis matek Orbán Ráhelnek Vásárhelyi Máriától