Koronavírus
Mentők kérik, mi teljesítjük?!!!!!
Azt kérik a mentők, hogy mindenki telepítse telefonjára az ingyenes ÉletMentő alkalmazást. A díjmentesen használható okostelefonos applikációnak nemcsak a neve ÉletMentő, különböző funkciói szó szerint is azok lehetnek.
„ÉletMentő”
Az Országos Mentőszolgálat a Vodafone Magyarország Alapítvány és a cseh Medical Information Technologies egy külföldön már használatban lévő életmentő okostelefon alkalmazást kíván meghonosítani Magyarországon. Az integrációs és lokalizációs munkálatok befejeződtek, és a nemes egyszerűséggel ÉletMentő nevet kapott szoftvert mostantól bárki ingyenesen telepítheti a mobiljára.
Az androidos eszközökön a Play áruházból, az iOS-es készülékeken pedig az App Store-ból letölthető alkalmazás 33-35 MB méretű, és néhány másodperc alatt rákerül a mobilra. Első körben a szoftverben regisztrálni kell a telefonszámunkat, ez a mentők hívásához, illetve a vészhelyzeti üzenetek küldéséhez szükséges.
Az SMS-es regisztrációt követően
ajánlott kitölteni a személyes felhasználói profilt, vagyis megadni a születési évünket, a TAJ-számunkat és az állandó lakcímünket. Ezenkívül bevihetjük a rendszerbe, hogy milyen betegségünk van, milyen gyógyszereket szedünk, mire vagyunk allergiásak és hogy milyen idegen nyelvet beszélünk. A kismamák akár a várandóságukkal kapcsolatos adatokat is eltárolhatják a profiljukban.
Ha nagy a baj, elegendő a kijelző közepén lévő piros „MENTŐK” gombra rányomni – a véletlen riasztások elkerülése végett a virtuális gombot 3 másodpercig nyomva kell tartani.
Ennek hatására azonnal hívás indul a mentők felé és a diszpécser már az előtt látja a velünk kapcsolatos információkat, így például a pontos tartózkodási helyünket és a fentebb sorolt adatainkat, hogy mi megszólalnánk a telefonban.
A hívás természetesen ingyenes,
valamint a 4G hálózaton keresztül történő adattovábbításért sem kell fizetni. Amennyiben olyan helyszínen kerülünk bajba, ahol nincs mobilnet, az alkalmazás SMS-ben továbbítja adatainkat a központ felé. A fejlesztők azokra is gondoltak, akik esetleg valamilyen okból kifolyólag nem tudnak beszélni, ők vészhelyzetben a kijelzőn megjelenő és jól látható ikonok lenyomásával küldhetnek specifikus vészjelző üzeneteket a központba.
A gyorsan és egyszerűen kezelhető applikáció hasznos információkat nyújt
az elsősegélynyújtással kapcsolatban, így többek közt azt is megtudhatjuk a segítségével, hogy mi a teendő félrenyelés, mérgezés, áramütés, vagy éppen kihűlés esetén. Sőt, az újraélesztéssel kapcsolatos teendőket is megtudhatjuk a használata során, a POI-adatbázis pedig elárulja számunkra, hogy hol a legközelebbi defibrillátor, kórház vagy gyógyszertár.
Az ÉletMentő nemcsak Magyarországon, hanem Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában is használható
Utóbbi országokban eddig már több, mint 1 millióan telepítették fel az alkalmazást, melyet hazánkban az összes mobil szolgáltató ügyfelei ingyen elérhetnek.
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- ‘Nem az ország van támadás alatt – hanem a hatalom hazugságai’ – írta egy hozzászóló a legújabb Orbán-hírre
- Momentumos politikus: ‘magamat és az elmúlt közel egy évtizednyi aktivitásomat köpném szembe, ha gátolnám, nem pedig segíteném ezt a változást’
- Holoda Attila: ‘ordas nagy hazugság, hogy amennyiben nem lesz orosz gáz, akkor duplájára, sőt három és félszeresére emelkednek a lakossági energiaárak’
- Reakció a BM-retorzióra Laponyi rendőrrel szemben: ‘…legalább mindenki tudhatja, azon kevesek egyike a rendörök között, akinek még van gerince’
- Ágoston László: nem lehet könnyű ma erdélyi Fidesz-szavazónak lenni
- A szint, amikor egy nyomorult használt zsebkendőért kell ‘lehajolnia’ a kormány-propagandistáknak….
- Az idő fogságában, avagy a baloldaliak dilemmája
- Mi az a „jó-féle” dopamin?
- Vásárhelyi Mária: Orbánéknak a kettős állampolgárság ügye nem szolgált mást, mint voksvásárlást
- Kedden, szerdán Budapesten ne megszokásból közlekedjen! – Bringás reggeli és Tour de Hongrie
Kontesveller Péter
2020.01.25 12:52 at 12:52
Nagyon izgalmas és tényleg rettenetesen hasznos ez az aplikáció viszont jó lenne tudni, hogy a hívó mobilnak milyen funkciókkal esetleg bekapcsolt appokkal kel rendelkeznie. Gondolok itt: GPS…ViFi….mobilnet… adathasználat…..stb.-re.
Pingback: A szívinfarktus tünetei - érdemes "bemagolni" + Videó - Városi Kurír