Koronavírus
Mentők kérik, mi teljesítjük?!!!!!

Azt kérik a mentők, hogy mindenki telepítse telefonjára az ingyenes ÉletMentő alkalmazást. A díjmentesen használható okostelefonos applikációnak nemcsak a neve ÉletMentő, különböző funkciói szó szerint is azok lehetnek.

„ÉletMentő”
Az Országos Mentőszolgálat a Vodafone Magyarország Alapítvány és a cseh Medical Information Technologies egy külföldön már használatban lévő életmentő okostelefon alkalmazást kíván meghonosítani Magyarországon. Az integrációs és lokalizációs munkálatok befejeződtek, és a nemes egyszerűséggel ÉletMentő nevet kapott szoftvert mostantól bárki ingyenesen telepítheti a mobiljára.
Az androidos eszközökön a Play áruházból, az iOS-es készülékeken pedig az App Store-ból letölthető alkalmazás 33-35 MB méretű, és néhány másodperc alatt rákerül a mobilra. Első körben a szoftverben regisztrálni kell a telefonszámunkat, ez a mentők hívásához, illetve a vészhelyzeti üzenetek küldéséhez szükséges.
Az SMS-es regisztrációt követően
ajánlott kitölteni a személyes felhasználói profilt, vagyis megadni a születési évünket, a TAJ-számunkat és az állandó lakcímünket. Ezenkívül bevihetjük a rendszerbe, hogy milyen betegségünk van, milyen gyógyszereket szedünk, mire vagyunk allergiásak és hogy milyen idegen nyelvet beszélünk. A kismamák akár a várandóságukkal kapcsolatos adatokat is eltárolhatják a profiljukban.
Ha nagy a baj, elegendő a kijelző közepén lévő piros „MENTŐK” gombra rányomni – a véletlen riasztások elkerülése végett a virtuális gombot 3 másodpercig nyomva kell tartani.
Ennek hatására azonnal hívás indul a mentők felé és a diszpécser már az előtt látja a velünk kapcsolatos információkat, így például a pontos tartózkodási helyünket és a fentebb sorolt adatainkat, hogy mi megszólalnánk a telefonban.
A hívás természetesen ingyenes,
valamint a 4G hálózaton keresztül történő adattovábbításért sem kell fizetni. Amennyiben olyan helyszínen kerülünk bajba, ahol nincs mobilnet, az alkalmazás SMS-ben továbbítja adatainkat a központ felé. A fejlesztők azokra is gondoltak, akik esetleg valamilyen okból kifolyólag nem tudnak beszélni, ők vészhelyzetben a kijelzőn megjelenő és jól látható ikonok lenyomásával küldhetnek specifikus vészjelző üzeneteket a központba.
A gyorsan és egyszerűen kezelhető applikáció hasznos információkat nyújt
az elsősegélynyújtással kapcsolatban, így többek közt azt is megtudhatjuk a segítségével, hogy mi a teendő félrenyelés, mérgezés, áramütés, vagy éppen kihűlés esetén. Sőt, az újraélesztéssel kapcsolatos teendőket is megtudhatjuk a használata során, a POI-adatbázis pedig elárulja számunkra, hogy hol a legközelebbi defibrillátor, kórház vagy gyógyszertár.
Az ÉletMentő nemcsak Magyarországon, hanem Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában is használható
Utóbbi országokban eddig már több, mint 1 millióan telepítették fel az alkalmazást, melyet hazánkban az összes mobil szolgáltató ügyfelei ingyen elérhetnek.
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- ‘Piros volt a paradicsom, nem sárga, Magyarország előre megy, nem hátra’
- Horn Gyula ma lenne 93 éves – Élete és hitvallása: nekem a politika nem mesterség, hanem szolgálat volt
- Deák Dániel Megafon-srác ‘Tisza-bennfentes’ minőségében leleplezte Ordas Eszter lódítását – Dániel, tényleg ezért taníttattunk?
- Lázár János bilije – ‘Mi nem a bérünkért dolgozunk, hanem annak ellenére’
- Ha Revolut-ügyfél, akkor már tudja, de ha nem: azonnali hatállyal beszüntették kriptoszolgáltatását Magyarországon
- Kérésed asztrológusunknak parancs: friss, ropogós és itt olvasható a hétvégi horoszkóp
- Csillagjegyek és a hűség sorrendbe szedve
- Van arca hozzá: Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó alapítványa, mint pénz-szivattyú?
- Lázár újrázott: a Turul a mondavilágból eredően a magyar kultúra része, ezért marad – Na és a vonat-mizéria, az is marad?
- Magyar Péter vizes posztja Orbán Viktor mai rádiós észosztása után – A legaszályosabb évek 1900-tól napjainkig
Kontesveller Péter
2020.01.25 12:52 at 12:52
Nagyon izgalmas és tényleg rettenetesen hasznos ez az aplikáció viszont jó lenne tudni, hogy a hívó mobilnak milyen funkciókkal esetleg bekapcsolt appokkal kel rendelkeznie. Gondolok itt: GPS…ViFi….mobilnet… adathasználat…..stb.-re.
Pingback: A szívinfarktus tünetei - érdemes "bemagolni" + Videó - Városi Kurír